Slawe. . .

Djurdjevdan, na slavu se zove, ali nije to osnovno da li smo nekog pozvali ako taj neko dolazi kod nas i mi kod njega 30 godina, isto kao i kod ostalih slavlja, na primer na rodjendan se zove ali ako neko hoce da dodje nezvan uvek su mu vrata otvorena, tako i na slavu.
 
Sv. Jovan Krstitelj

Moji u principu ne slave, sve je to fol kao par ljudi iz familije, zito i nesto malo klope... bezveze. Ja sam poceo u zadnji' par godina da praktikujem da okupim par ljudi, zamezimo i pojedemo nesto, zalijemo i tako... povod za klopu i blejanje.
 
Slavim slavu, bila je pre par dana, tacnije 21. novembra, Sveti Arhangel Mihailo.
Izuzetno joj se radujem, imamo puno gostiju, a koljivo i pogacu ne pravimo jer je Arhangel Mihailo proglasen za sveca dok je jos bio ziv.
 
Selena:
Slavim slavu, bila je pre par dana, tacnije 21. novembra, Sveti Arhangel Mihailo.
Izuzetno joj se radujem, imamo puno gostiju, a koljivo i pogacu ne pravimo jer je Arhangel Mihailo proglasen za sveca dok je jos bio ziv.


I moja je slava ista kao i tvoja. Moraš da malo pročitaš.........., Arhangel je još "živ", jer normalno nikada nije ni umirao.....Zato je i anđeo, jeli tako ?

Ovde mi vi pomalo ličite , na one koji su počeli da slave od skora pa koji su jedni drugima čestitali slavu: "Živeo ti drug sv. Sava !", a on njemu " I tebi sv. Nikola !"

A posle svi zapevaju: "Slobodane, Slobodane, ti si komunista , volimo te , volimo te ko Isusa Hrista !! "

I ko bi se tu snašao............
 
moj deda slavio do prosle godine....a sad vise ne....cale kupio pecenje i kolace....samo za nas i to je to....jbg..oni odrastali u komunisticko doba..sta ima da mi se foliraju tu sad....

a mog pradedu su nemci oterali sa crkvenog sabora kad mu bila slava, i prosuli mu lonac prenice sto je bio spremio.....sljam...
 
Selena:
Slavim slavu, bila je pre par dana, tacnije 21. novembra, Sveti Arhangel Mihailo.
Izuzetno joj se radujem, imamo puno gostiju, a koljivo i pogacu ne pravimo jer je Arhangel Mihailo proglasen za sveca dok je jos bio ziv.
vrlo lepa slava,slažem se.....moj burazer je slavi....... 8-)
 
nije bio komentar upucen tebi ;) nego svim odgovorima:lol:
ja hriscanstvo kapiram kao i svaku drugu sektu samo me je od nje manje strah jer je poznajem,znam kad udjem u crkvu da me nece silovati ili pojesti
jezivo mi je kako je sekta zavladala svetom da cak i ljudi koje smatram jako inteligentnim pricaju kako slave bez ikakkvog blama
nemo' se ljutis tebe sam ionako uvrstila u ove inteligentne ;)
 

Back
Top