da li ste sinoc gledali emisiju "replika" na tvb92?

odgovor0

Zainteresovan član
Poruka
245
Gledao sam sinoc emisiju REPLIKa koja je zaista odlicno koncipirana, stim da savetujem voditelju da u sledecim emisijama ne dozvoli politicarima duge i demagoske govore.
Tema je bila ekonomska politika, ali na zalost o nekim stvarima nije bilo reci:
1.Gde su one silne milijarde sa Kipra?

2.Drzava iz budzeta vraca Jezdine i Dafinine dugove. Ja i mnogi u ovoj drzavi koji nemaju nikakve veze sa piramidalnim bankama smo kaznjeni jer deo naseg poreza koji placamo ide u te svrhe. Ljudi usli u kockarnicu, zeleci da se obogate izgubili novac i sada sam im ja kriv.

3.U isto vreme radnici su zakonom bili obavezni da uplacuju u zdravstvene, penzione, stambene...fondove. Zdravstvo funkcionise tako sto kada idemo lekaru moramo poneti i plavi koverat, gde nas u isto vreme lekari upucuju na privatne ordinacije ciji su oni vlasnici i koje su (besplatno) opremili sredstvima iz drzavnih zdravstvenih institucija. Ako se uzme u obzir da je zdravlje najvece bogatstvo, onda su oni najveci... Penzioneri su celog radnog veka uplacivali u penzioni fond i kada je doslo vreme da koliko-toliko "uzivaju" pod starim danima drzava ih zive sahranjuje. Jeste da su penzije redovne u odnosu na prethodni period, ali to ne mora da znaci da se u ime toga taj drustveni sloj obezvredjuje. Uostalom koliko je uopste zakonito isplacivati penzije u dva dela? Gde je kamata na drugi deo?
Radni ljudi su celoga radnoga veka uplacivali u stambeni fond a danas zive kao podstanari ili u stambenim objektima koji po propisima EU ne bi bili dozvoljeni ni za svinje. Pre dve godine sam citao da je u "ono doba" jedan radnik od prosecne plate za 16 godina otplatio dvosoban stan.

Dinkic me je svojom nadobudnoscu zaista neprijatno iznenadio!
Dimitrijevic iz SPO je delovao veoma umereno i strucno pa me ne cudi sto je SPO pobedio kao i prosle nedelje. Naravno da rezultati glasanja gledaoca nisu merodavni u odnosu na celo biracko telo ali je cinjenica da pored Dimitrijevica, SPO ima verovatno najbolje mlade politicare Senica i Sreckovica pa verujem da ce ova stranka biti vazan faktor i u sledecoj vladi. Vlahovic je sigurno bio najbolji ministar u prethodnoj vladi i nadam se da ce biti i u sledecoj, ali je i pored nesumnjive strucnosti delovao nezainteresovano. Mrkonjic je no comment.
rezultati glasanja gledaoca za politicke stranke bili su zanimljivi:
spo 35%, ds 25%, g17 24%, sps 16%
 
odgovor0:
Gledao sam sinoc emisiju REPLIKa koja je zaista odlicno koncipirana, stim da savetujem voditelju da u sledecim emisijama ne dozvoli politicarima duge i demagoske govore.
Tema je bila ekonomska politika, ali na zalost o nekim stvarima nije bilo reci:
1.Gde su one silne milijarde sa Kipra?

2.Drzava iz budzeta vraca Jezdine i Dafinine dugove. Ja i mnogi u ovoj drzavi koji nemaju nikakve veze sa piramidalnim bankama smo kaznjeni jer deo naseg poreza koji placamo ide u te svrhe. Ljudi usli u kockarnicu, zeleci da se obogate izgubili novac i sada sam im ja kriv.

3.U isto vreme radnici su zakonom bili obavezni da uplacuju u zdravstvene, penzione, stambene...fondove. Zdravstvo funkcionise tako sto kada idemo lekaru moramo poneti i plavi koverat, gde nas u isto vreme lekari upucuju na privatne ordinacije ciji su oni vlasnici i koje su (besplatno) opremili sredstvima iz drzavnih zdravstvenih institucija. Ako se uzme u obzir da je zdravlje najvece bogatstvo, onda su oni najveci... Penzioneri su celog radnog veka uplacivali u penzioni fond i kada je doslo vreme da koliko-toliko "uzivaju" pod starim danima drzava ih zive sahranjuje. Jeste da su penzije redovne u odnosu na prethodni period, ali to ne mora da znaci da se u ime toga taj drustveni sloj obezvredjuje. Uostalom koliko je uopste zakonito isplacivati penzije u dva dela? Gde je kamata na drugi deo?
Radni ljudi su celoga radnoga veka uplacivali u stambeni fond a danas zive kao podstanari ili u stambenim objektima koji po propisima EU ne bi bili dozvoljeni ni za svinje. Pre dve godine sam citao da je u "ono doba" jedan radnik od prosecne plate za 16 godina otplatio dvosoban stan.

Dinkic me je svojom nadobudnoscu zaista neprijatno iznenadio!
Dimitrijevic iz SPO je delovao veoma umereno i strucno pa me ne cudi sto je SPO pobedio kao i prosle nedelje. Naravno da rezultati glasanja gledaoca nisu merodavni u odnosu na celo biracko telo ali je cinjenica da pored Dimitrijevica, SPO ima verovatno najbolje mlade politicare Senica i Sreckovica pa verujem da ce ova stranka biti vazan faktor i u sledecoj vladi. Vlahovic je sigurno bio najbolji ministar u prethodnoj vladi i nadam se da ce biti i u sledecoj, ali je i pored nesumnjive strucnosti delovao nezainteresovano. Mrkonjic je no comment.
rezultati glasanja gledaoca za politicke stranke bili su zanimljivi:
spo 35%, ds 25%, g17 24%, sps 16%
А,шта мислиш зашто се враћа од наших пореза?Коме је у интересу да то буде тако?Само некоме ко је паре покупио,па сад дуг враћа туђим новцем,тј.нашим...Ту се враћамо на питање бр.1.

Иначе нисам гледао ту емисију.
 
odgovor0:
2.Drzava iz budzeta vraca Jezdine i Dafinine dugove. Ja i mnogi u ovoj drzavi koji nemaju nikakve veze sa piramidalnim bankama smo kaznjeni jer deo naseg poreza koji placamo ide u te svrhe. Ljudi usli u kockarnicu, zeleci da se obogate izgubili novac i sada sam im ja kriv.

Naravno da je drzava obavezna da vraca dugove tih banaka iz budzeta na to se obavezala onog dana kad im je dala dozvolu za rad.
Nisu isli u kockarnicu nego u banku koja je uredno bila registrovana i imala sve dozvole republike Srbije.
Za sav novac ulozen u te banke dok su imale urednu dozvolu za rad odgovara drzava.
Tako je i danas s tim sto sad postoji i obavezno osiguradnje stednih uloga gradjana pa gradjani mogu naplatiti iznos i od osguravajucih drustava za slucaj propasti banke.
 
odgovor0:
Dimitrijevic iz SPO je delovao veoma umereno i strucno pa me ne cudi sto je SPO pobedio kao i prosle nedelje. Naravno da rezultati glasanja gledaoca nisu merodavni u odnosu na celo biracko telo ali je cinjenica da pored Dimitrijevica, SPO ima verovatno najbolje mlade politicare Senica i Sreckovica pa verujem da ce ova stranka biti vazan faktor i u sledecoj vladi.
slazem sa ovim Bojan Dimitrijevic je stvarno ekonomista ektra klase i daleko je iznad mnogih samoproklamovanih uksperata.Takodje i Vlajko jeste jedan od najboljih mladih politicara u Srbiji.
Ali bojim se da ih nece videti ni sledeca skupstina ni vlada(sto mislim da je velika steta) jer ta stranka odnosno njen lider ne shvata da su neka vremena prosla i da je vreme za penziju ili za mesto ambasadora.
 
Torrente-BG:
A nije lako coveku kad ima ludu zenu.
On i onaj Sloba su imali nesto zajednicko. ;)
ja se recimo slazem sa mnogo toga sto on kaze ali covek jednostavno ne ume da vodi stranku a i vreme ga je prevazislo.Njegovo vreme su bile 90-e posle odlaska Slobe sa scene za njim je prestala potreba...SPO je na ivici propasti a ako se ovaj posle narednih izbora ne povuce mogu polako da se brisu iz registra...
 
Да зовнемо Јупитеријанце ?
c032.gif
 
Jedinu pametnu stvar je rekao Vlahovic - da se od korupcije ne brani povecanjem plata vec smanjenjem diskrecionih prava i vecom kontrolom.

Sve ostalo je cist cirkus u kojem je grupa gradjana upala u brlog lazova i lopova.

Drug Mrka je cirkusant, a ostali su indijanci.

Cudo je kako smo uopshte zivi kad su takvi likovi na vlasti.
 

Back
Top