da li ste sinoc gledali emisiju "replika" na tvb92?
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: da li ste sinoc gledali emisiju "replika" na tvb92?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano da li ste sinoc gledali emisiju "replika" na tvb92?

Gledao sam sinoc emisiju REPLIKa koja je zaista odlicno koncipirana, stim da savetujem voditelju da u sledecim emisijama ne dozvoli politicarima duge i demagoske govore.
    Tema je bila ekonomska politika, ali na zalost o nekim stvarima nije bilo reci:
    1.Gde su one silne milijarde sa Kipra?

2.Drzava iz budzeta vraca Jezdine i Dafinine dugove. Ja i mnogi u ovoj drzavi koji nemaju nikakve veze sa piramidalnim bankama smo kaznjeni jer deo naseg poreza koji placamo ide u te svrhe. Ljudi usli u kockarnicu, zeleci da se obogate izgubili novac i sada sam im ja kriv.

3.U isto vreme radnici su zakonom bili obavezni da uplacuju u zdravstvene, penzione, stambene...fondove. Zdravstvo funkcionise tako sto kada idemo lekaru moramo poneti i plavi koverat, gde nas u isto vreme lekari upucuju na privatne ordinacije ciji su oni vlasnici i koje su (besplatno) opremili sredstvima iz drzavnih zdravstvenih institucija. Ako se uzme u obzir da je zdravlje najvece bogatstvo, onda su oni najveci... Penzioneri su celog radnog veka uplacivali u penzioni fond i kada je doslo vreme da koliko-toliko "uzivaju" pod starim danima drzava ih zive sahranjuje. Jeste da su penzije redovne u odnosu na prethodni period, ali to ne mora da znaci da se u ime toga taj drustveni sloj obezvredjuje. Uostalom koliko je uopste zakonito isplacivati penzije u dva dela? Gde je kamata na drugi deo?
    Radni ljudi su celoga radnoga veka uplacivali u stambeni fond a danas zive kao podstanari ili u stambenim objektima koji po propisima EU ne bi bili dozvoljeni ni za svinje. Pre dve godine sam citao da je u "ono doba" jedan radnik od prosecne plate za 16 godina otplatio dvosoban stan.

Dinkic me je svojom nadobudnoscu zaista neprijatno iznenadio!
    Dimitrijevic iz SPO je delovao veoma umereno i strucno pa me ne cudi sto je SPO pobedio kao i prosle nedelje. Naravno da rezultati glasanja gledaoca nisu merodavni u odnosu na celo biracko telo ali je cinjenica da pored Dimitrijevica, SPO ima verovatno najbolje mlade politicare Senica i Sreckovica pa verujem da ce ova stranka biti vazan faktor i u sledecoj vladi. Vlahovic je sigurno bio najbolji ministar u prethodnoj vladi i nadam se da ce biti i u sledecoj, ali je i pored nesumnjive strucnosti delovao nezainteresovano. Mrkonjic je no comment.
    rezultati glasanja gledaoca za politicke stranke bili su zanimljivi:
    spo 35%, ds 25%, g17 24%, sps 16%

Elita jedite_kod_Joa (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Novi Sad, Vojvodstvo Srpsko - Okupirana Srbija
    Reputaciona moć
    268

Podrazumevano Re: da li ste sinoc gledali emisiju "replika" na tvb92?

Citat Original postavio odgovor0
    Gledao sam sinoc emisiju REPLIKa koja je zaista odlicno koncipirana, stim da savetujem voditelju da u sledecim emisijama ne dozvoli politicarima duge i demagoske govore.
    Tema je bila ekonomska politika, ali na zalost o nekim stvarima nije bilo reci:
    1.Gde su one silne milijarde sa Kipra?

2.Drzava iz budzeta vraca Jezdine i Dafinine dugove. Ja i mnogi u ovoj drzavi koji nemaju nikakve veze sa piramidalnim bankama smo kaznjeni jer deo naseg poreza koji placamo ide u te svrhe. Ljudi usli u kockarnicu, zeleci da se obogate izgubili novac i sada sam im ja kriv.

3.U isto vreme radnici su zakonom bili obavezni da uplacuju u zdravstvene, penzione, stambene...fondove. Zdravstvo funkcionise tako sto kada idemo lekaru moramo poneti i plavi koverat, gde nas u isto vreme lekari upucuju na privatne ordinacije ciji su oni vlasnici i koje su (besplatno) opremili sredstvima iz drzavnih zdravstvenih institucija. Ako se uzme u obzir da je zdravlje najvece bogatstvo, onda su oni najveci... Penzioneri su celog radnog veka uplacivali u penzioni fond i kada je doslo vreme da koliko-toliko "uzivaju" pod starim danima drzava ih zive sahranjuje. Jeste da su penzije redovne u odnosu na prethodni period, ali to ne mora da znaci da se u ime toga taj drustveni sloj obezvredjuje. Uostalom koliko je uopste zakonito isplacivati penzije u dva dela? Gde je kamata na drugi deo?
    Radni ljudi su celoga radnoga veka uplacivali u stambeni fond a danas zive kao podstanari ili u stambenim objektima koji po propisima EU ne bi bili dozvoljeni ni za svinje. Pre dve godine sam citao da je u "ono doba" jedan radnik od prosecne plate za 16 godina otplatio dvosoban stan.

Dimitrijevic iz SPO je delovao veoma umereno i strucno pa me ne cudi sto je SPO pobedio kao i prosle nedelje. Naravno da rezultati glasanja gledaoca nisu merodavni u odnosu na celo biracko telo ali je cinjenica da pored Dimitrijevica, SPO ima verovatno najbolje mlade politicare Senica i Sreckovica pa verujem da ce ova stranka biti vazan faktor i u sledecoj vladi. Vlahovic je sigurno bio najbolji ministar u prethodnoj vladi i nadam se da ce biti i u sledecoj, ali je i pored nesumnjive strucnosti delovao nezainteresovano. Mrkonjic je no comment.
    rezultati glasanja gledaoca za politicke stranke bili su zanimljivi:
    spo 35%, ds 25%, g17 24%, sps 16%
    А,шта мислиш зашто се враћа од наших пореза?Коме је у интересу да то буде тако?Само некоме ко је паре покупио,па сад дуг враћа туђим новцем,тј.нашим...Ту се враћамо на питање бр.1.

Иначе нисам гледао ту емисију.

Zainteresovan član SilverSurfer (avatar)
    Učlanjen
    25.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja sam gledao i iznervirao se samo tako... Kao prvo onaj voditelj je kreten, kao drugo, ono ni na sta ne lici, gradjani stoje za govornicom cekajuci odgovor, dok se oni izmedju sebe svadjaju... A Dinkic kad ne zna sta da odgovori, kaze: eee pa ne mozemo sve mi da vam kazemo, za nesto se sami potrudite...

Iskusan Salvantis (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

I mene, nikako to nisam ocekivao od njega

Iskusan Torrente-BG (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Pa bitnije od toga gde su pare sa Kipra je to koja je prosecna ocena onog studenta sto im je postavljao pitanja.
    Bar je tako po Dinkicu koji ina ce ima prosek 10 iz kradje i laganja

Elita jedite_kod_Joa (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Novi Sad, Vojvodstvo Srpsko - Okupirana Srbija
    Reputaciona moć
    268

Динкића су тужили радници из пореске управе јер их је вређао(и поотпуштао,око 2000 из РУЈП-а).А,ви се чудите какав је тај криминалац?

Poznat _Milanche_ (avatar)
    Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Naravno da je drzava obavezna da vraca dugove tih banaka iz budzeta na to se obavezala onog dana kad im je dala dozvolu za rad.
    Nisu isli u kockarnicu nego u banku koja je uredno bila registrovana i imala sve dozvole republike Srbije.
    Za sav novac ulozen u te banke dok su imale urednu dozvolu za rad odgovara drzava.
    Tako je i danas s tim sto sad postoji i obavezno osiguradnje stednih uloga gradjana pa gradjani mogu naplatiti iznos i od osguravajucih drustava za slucaj propasti banke.

Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Dimitrijevic iz SPO je delovao veoma umereno i strucno pa me ne cudi sto je SPO pobedio kao i prosle nedelje. Naravno da rezultati glasanja gledaoca nisu merodavni u odnosu na celo biracko telo ali je cinjenica da pored Dimitrijevica, SPO ima verovatno najbolje mlade politicare Senica i Sreckovica pa verujem da ce ova stranka biti vazan faktor i u sledecoj vladi.
    slazem sa ovim Bojan Dimitrijevic je stvarno ekonomista ektra klase i daleko je iznad mnogih samoproklamovanih uksperata.Takodje i Vlajko jeste jedan od najboljih mladih politicara u Srbiji.
    Ali bojim se da ih nece videti ni sledeca skupstina ni vlada(sto mislim da je velika steta) jer ta stranka odnosno njen lider ne shvata da su neka vremena prosla i da je vreme za penziju ili za mesto ambasadora.

Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

A sta je sa milionima koje su uzeli neki cuveni biznismeni od tih banaka pa posto su banke naprasno "umrle" nemaju razloga da se sekiraju oko vracanja love

Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio _Milanche_
    jer ta stranka odnosno njen lider ne shvata da su neka vremena prosla i da je vreme za penziju ili za mesto ambasadora.
    A nije lako coveku kad ima ludu zenu.
    On i onaj Sloba su imali nesto zajednicko.

Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Citat Original postavio Torrente-BG
    A nije lako coveku kad ima ludu zenu.
    On i onaj Sloba su imali nesto zajednicko.
    ja se recimo slazem sa mnogo toga sto on kaze ali covek jednostavno ne ume da vodi stranku a i vreme ga je prevazislo.Njegovo vreme su bile 90-e posle odlaska Slobe sa scene za njim je prestala potreba...SPO je na ivici propasti a ako se ovaj posle narednih izbora ne povuce mogu polako da se brisu iz registra...

Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

E kad bi njihovim stopama i ostale aktuelne stranke u Srbiji procvetali bi za godinu dana.
    Ali nismo mi te srece

Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Citat Original postavio Torrente-BG
    E kad bi njihovim stopama i ostale aktuelne stranke u Srbiji procvetali bi za godinu dana.
    Ali nismo mi te srece
    pa ko bi onda vladao :-)?

Buduća legenda Lacibg (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Да зовнемо Јупитеријанце ?

Domaćin Mafijaš (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

marsovci su pravi...političari za nas...valjda

Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio _Milanche_
    pa ko bi onda vladao :-)?
    A nasli bi vec nekoga.U ostalom i prvoga sa ulice da pokupimo ne bi bio gori od svih ovih postojecih i da hoce.

Iskusan drbob (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    92
    Reputaciona moć
    115

čeda,čanak i bata lopov

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

kako vam se svideo drug Mrka? moj utisak je da je bio mrtav pijan...

Veoma poznat Tzar (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Jedinu pametnu stvar je rekao Vlahovic - da se od korupcije ne brani povecanjem plata vec smanjenjem diskrecionih prava i vecom kontrolom.

Sve ostalo je cist cirkus u kojem je grupa gradjana upala u brlog lazova i lopova.

Drug Mrka je cirkusant, a ostali su indijanci.

Cudo je kako smo uopshte zivi kad su takvi likovi na vlasti.
    Are we sane or have we lost it once again
    We can only hope this day will come to an end

Domaćin Mafijaš (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Citat Original postavio drbob
    čeda,čanak i bata lopov
    lopovi nad lopovima....

Slične teme

1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12.05.2011., 13:48
  2. Jeste gledali emisiju o sponzorusama?
    Autor Aleksej_BASO u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 21.06.2009., 23:51
  3. Da li ste gledali finale "Piramide"?
    Autor odgovor0 u forumu Politika
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 09.01.2007., 01:38
  4. Odgovora: 154
    Poslednja poruka: 04.10.2006., 23:32

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor