dolazim uskoro
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: dolazim uskoro

Početnik
    Učlanjen
    17.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano dolazim uskoro

Pre dva, tri dana dobio sam turisticku vizu na 3 godine (multiplay) a nenameravam da bas nesto razgledam Ameriku vec da radim (na crno). Imam obezbedjen posao 10 dolara na sat mi placaju i ja mislim da je sve to uredu. Citao sam neke vase komentare koji me bas neohrabruju i znacilo bi mi da mi vi koji ste tamo malo detaljnije objasnite zasto je toliko zeznuto raditi na crno i sta sve moze da me ceka kad dodjem.

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano Re: dolazim uskoro

Citat Original postavio Kros_de_Lena
    Pre dva, tri dana dobio sam turisticku vizu na 3 godine (multiplay) a nenameravam da bas nesto razgledam Ameriku vec da radim (na crno). Imam obezbedjen posao 10 dolara na sat mi placaju i ja mislim da je sve to uredu. Citao sam neke vase komentare koji me bas neohrabruju i znacilo bi mi da mi vi koji ste tamo malo detaljnije objasnite zasto je toliko zeznuto raditi na crno i sta sve moze da me ceka kad dodjem.
    Uvek je problem raditi na crno u bilo kojoj zemlji, negde manje negde vise, kao prvo, nemas nikakvo zdravstveno osiguranje. Drugo, moras biti oprezan da te ne uhvate, neko moze da te prijavi, cuti i radi svoj posao, nikome ne govori da radis na crno, ima svakakvih ljudi.

Ali, posto se radi o USA, ovde su ljudi vec napomenuli, nije problem naci posao na crno za recimo razliku od Kanade. Pamet u glavu i mozes tako da guras bez vecih problema, niko te nece dirati. U USA ima , po zvanicnim podacima, oko 10 miliona radnika na crno, a ko zna kolika je stvarna cifra......

Aktivan član nina_lion (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    55

Citat Original postavio Kros_de_Lena

Dobro dosao i bolje se nasli!Dobro je za pocetak,sve najbolje u buducnosti.U koji grad ides?

Početnik crobar (avatar)
    Učlanjen
    24.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Sto veci grad to bolje, cekamo te ovde u New Yorku.... : )))))

Početnik
    Učlanjen
    21.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ovo su informacije iz druge ruke, ali ti mozda pomognu.
    Brat koji zivi u Americi mi kaze da ima mnogo ljudi koji rade na crno , ali da je to vrlo nezgodno, jer se lako desava da ti poslodavac ne plati onu cenu za koju ste se dogovorili.
    Takode, znam i lika, iz mog mesta, koji je vec deset godina u Americi i radi na crno, i uspeva nekako da prezivi.
    Sve najbolje i budi oprezan.

Početnik
    Učlanjen
    17.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Bolje te nasao
    Dolazim u Cikago

Slične teme

1. Dolazim za pet minuta
    Autor SSJ4 u forumu Muzika