SRBIJA MEDJU SUDOVIMA

*BILJA*

Buduća legenda
Poruka
32.192
Srbija se vec poodavno ne budi medju sljivama, budi se izmedju dva suda, onog haskog i ovog naseg- Specijalnog!
Sve vesti pocinju izvestavanjem iz Haga, ili iz Specijalnog, pa nacija vise ne zna da li se bori protiv stranog ili domaceg agresora (ma ko to bio)!
Nacija ne dishe, pomno prati sta je ko rekao, sta je ko precutao, ko gladuje a koga hrane, ko napada a ko se brani!

Gradjani su se naslu ulozi pratioca prvih linija "fronta" i samo dotle i smeju, dalje se puca....
I, ne moze da razluci kad se njima manipulise, a kad manipulatori gube, sve se pomesalo kao u kakvom ruznom snu.

Gradjanin vise nije ni gladan ni zedan, nije mu ni hladno a ni toplo, i sve to nije vazno, vazni su izvestaji iz Haga i Specijalnog.

Kosova se ponekad probije u prvi plan, ali, pred najezdom sudskih poslenika i svedoka, zatvorenika i slobodnjaka, jednostavno povlaci, kao magla, kao dim...

Ne zna se kad se raskrinkavaju lazi, kad se karikiraju, ne zna se sta se prikriva a sta se otkriva, sve je buckuris koji mu je serviran, pa uzmi ili ostavi.

Gradjanin vise ne zna kad je pokoren, kad pokoran, kad pokorava. Zavere na sve strane, samo lica zaverenika se ponesto razlikuju, a u ponecem su slicni kao jaje jajetu.

Je li Srbija pod dominacijom ili je dominantna, je li svetski poredak sjahao ili se tek sprema da uzjase, sta je realno a sta irelevantno, Srbiju to i ne interesuje, vazno je sta se danas desili u Hagu a sta u Specijanom. Nigde se kraj ne naslucjuje, jos manje ishod, pa nacija drhti, strepi i najvija.
Vise se ne zna dokle je stigao hladni rat ili vruca zima, mada se ipak probija svest da "hladni rat" se vise ne pominje, da su cak i politicari tu sintagmu napustili, jer, tesko je primenjiva na ovo nase trusno balkansko podrucje. Ali, ideja novog svetsko poretka nikako da se smiri, teorije zavere su kao dobar dan medju poznanicima. Toplo-hladno, hladno-toplo, i koga briga? Vazno je da nas tusiraju, a mi pristajemo.


Namerno nista ne stavljam pod navodnike, jer ni Srbija ne zna da li je i sama pod navodnicima, jos manje ko vodi i ko navodi, Srbija bitise izmedju Haga i Specijanog, i navija.
"Nasi vase nadigrase" a svi skupa smo nadigrani, samo ne priznajemo, mozda i zato sto ne znamo ko kolo vodi, ko svira, i ono najvaznije, kad ce se zavrsiti?
Duse nam u nosu, a kolo veze li veze, i ne secamo se vise kad je sve pocelo, ni zasto, ni kako, ni kada, i svako ima svoje objasnjenje i svoju teoriju zavere i svako vodi svoj privatni rat protiv svakoga, i nema nameru da prestane, neka samo trese, neka se vije kolo, neko ce vec preteci da isprica kakav je bio kraj!
Ili pocetak?!
Cega i koga?
Ni to nije vise vazno, vazan je Hag i Specijalni!
 
Што се мене тиче,Хаг би морао да буде много важнији него Специјални.У Хагу се кроји историја српском народу.А,овај Специјални суд...маска за праве инспираторе унутрашњих проблема Србије.
У сваком случају не треба се узбуђивати ни једним ни другим.
 
Navedi mi jedan period u istoriji Srbije da su u Srbiji stvari bile sjajne i da se zivelo demokratski.Mozda mi drugacije neznamo da zivimo nego ovako.Zavisni smo,ljubomorni,uvek kasnimo tehnoloski,kulturoloski za ostalima.Nesto necujem da se Srbi Crnogorci bune kako ih Milo i siptari potamanise.Cak su dospeli i u novi film o James Bondu :D .Hebote svi koji se odvojise od nas ocigledno je da bolje zive nego mi.Slovenci,Hrvati,Makedonci,a evo izgleda da ce i ovi Srbi iz Crne gore veoma brzo da nas zaborave.I ti se pitas sto se nebudimo medj sljivama.Pa sta treba da radimo medj sljivama.Trk na selo Biljo.Baci televizor i radio,nekupuj novine,muzi,mesi,...pa ce ti zivot biti seoska idila medj sljivama :D
 
Па то је много здравији и лепши живот.Ти изгледа не знаш много о томе?Ја кад год могу бежим на село...Човек је створен да би живео у складу са природом,а не овако отуђен од ње,где се јављају многе девијације и настраности,болести,...
Село је закон!
 
U bre sumnjivi sto si bre tako protivan? Ko zivi bolje od nas? Svi zive podjednako nikako (u ekonomskom smislu) kao i mi. Crna Gora ti se u filmu 007 samo spominje, veruj mi da nije tamo snimljeno (gledala). A sta ima lose u selu? Zdrav zivot i jeste medju biljkama i zivotinjama u bukvalnom smislu te reci, a ne u kojekakvim likovima koje mi prepoznajemo po tv-u kao takve.
 
Шта рећи Биљо... Цела елаборација је суморна, депресивна. И истинита.
Ми, обични људи, се већ 16 година батргамо, пливамо, надамо се ...чекамо ...док трпимо белосветске разуларене силеџије. Кроје нам шта стигну и где стигну.
Тако је то кад се живи на ветрометини, раскрсници истока и запада. Над нашим шљивама се бој бије. Нас Србе тешко да ипримећују као људе. Ми смо само на путу монструму коме се са својом војском жури даље - на исток. Газе нас својим чизмама и отресају као блато. Само сметамо и успоравамо их. И свака лепа реч о њима ме боли а знам да није хришћански.
 
jedite_kod_Joa:
Па то је много здравији и лепши живот.Ти изгледа не знаш много о томе?Ја кад год могу бежим на село...Човек је створен да би живео у складу са природом,а не овако отуђен од ње,где се јављају многе девијације и настраности,болести,...
Село је закон!
na selu takodje vladaju devijacije seljaci se bodu nozevima ,blato je do kolena a u zabacenim selima se javljaju i seksualne devijacije tipa incesta ,ZOO seksa ... naravno da nije nuzno da se to desava u svim selima i ne treba genaralizovati kao sto ni zivot u gradu ne mora da vodi nuzno nekoj drugoj vrsti devijacije .
 
Lacibg:
Шта рећи Биљо... Цела елаборација је суморна, депресивна. И истинита.
Ми, обични људи, се већ 16 година батргамо, пливамо, надамо се ...чекамо ...док трпимо белосветске разуларене силеџије. Кроје нам шта стигну и где стигну.
Тако је то кад се живи на ветрометини, раскрсници истока и запада. Над нашим шљивама се бој бије. Нас Србе тешко да ипримећују као људе. Ми смо само на путу монструму коме се са својом војском жури даље - на исток. Газе нас својим чизмама и отресају као блато. Само сметамо и успоравамо их. И свака лепа реч о њима ме боли а знам да није хришћански.

Ко каже да НИЈЕ хришћански РЕЋИ ИСТИНУ. И Св.Јован Крститељ изгубио је главу коју му је џелат одрубио по налогу Ирода зато што је Иродијади РЕКАО ИСТИНУ, а истина је била: Не можеш ти бити жена брату свота мужа, блуднице !!!
 
vanjusica:
U bre sumnjivi sto si bre tako protivan? Ko zivi bolje od nas? Svi zive podjednako nikako (u ekonomskom smislu) kao i mi. Crna Gora ti se u filmu 007 samo spominje, veruj mi da nije tamo snimljeno (gledala). A sta ima lose u selu? Zdrav zivot i jeste medju biljkama i zivotinjama u bukvalnom smislu te reci, a ne u kojekakvim likovima koje mi prepoznajemo po tv-u kao takve.
Cim se covek malo nasali vi odmah to docekate na noz :roll:
Pa ja i navijam za selo.Cist vazduh,mirise stajnjak,rika goveda umesto Seke Aleksic.Mozes sa voljenom osobom da se "valjas" po slami i da nemislis uopste na politiku i sumornu svakodnevnicu u gradu.
Svi zive podjednako lose kao mi.To mi se bas svidja.To bi bilo isto kao kad tip preko TV zine na neku sisatu ribu savrsenih dimenzija a zena to vidi pa kaze:"A sta to pa meni fali".
Malo sujete nije na odmet.
P.S.Bonda nikad ne bih gledao ni da mi plate.Procitao preko neta pa mi bilo smesno.
 
Pozdrav svima!
Ovih dana je tesko ziveti u Srbiji, ovih dana se ni dobar dan vise ne kaze, prvo je pitanje: Jesi li cula sta je rekao Bagzi......sta se desava u Hagu........?
Samo, velika je asimetricnost u izvestavanju, iz Specijalnog sve udarne vesti pocinju opsirno i preopsirno, to se izvestava sa lica mesta, sve je tako puno dramatike i nekog iscekivanja, koga li ce danas okrpiti, kako cemo se smejati onim "drugima", "njihovim"....
Iz Haga gotovo da i nema vesti, bar ne na "nacionalnoj" televiziji (a ni s drugima nije bolje) ama bar da pomenu. Ili, u najboljem slucaju nekoliko sekundi, pa onda hajmo da vidimo gde je to u svetu bila eksplozija, zasto mitinguju Juznokorejci, ko je ubio ruskog obavestajca (ili sta je vec) a o nasima u Hagu, nista.
Da li je Seselj jos ziv, kako mu je, kako je ostalima, ne, to se nas ne dotice, tj. medije.
U toku celog dana, kad bih stigla da pogledam, videh samo da su 1O trazenih predmeta, koje je trazilo Tuzilastvo u Hagu, dato na uvid. I, da je Lekarsko drustvo Srbije zatrazilo da se "povede racuna" o zdravlju Seselja, i da se prati njegovo zdravstveno stanje...
Makar nesto, a o tome da se ova drzava konacno odredi prema svojim gradjanima u Hagu, nema ni govora.
Vise ni telefonsku slusalicu ne smem da podgignem:".....Cao, sta radis.......jesi li cula........"?!
 
*BILJA*:
Pozdrav svima!
Ovih dana je tesko ziveti u Srbiji, ovih dana se ni dobar dan vise ne kaze, prvo je pitanje: Jesi li cula sta je rekao Bagzi......sta se desava u Hagu........?
Samo, velika je asimetricnost u izvestavanju, iz Specijalnog sve udarne vesti pocinju opsirno i preopsirno, to se izvestava sa lica mesta, sve je tako puno dramatike i nekog iscekivanja, koga li ce danas okrpiti, kako cemo se smejati onim "drugima", "njihovim"....
Iz Haga gotovo da i nema vesti, bar ne na "nacionalnoj" televiziji (a ni s drugima nije bolje) ama bar da pomenu. Ili, u najboljem slucaju nekoliko sekundi, pa onda hajmo da vidimo gde je to u svetu bila eksplozija, zasto mitinguju Juznokorejci, ko je ubio ruskog obavestajca (ili sta je vec) a o nasima u Hagu, nista.
Da li je Seselj jos ziv, kako mu je, kako je ostalima, ne, to se nas ne dotice, tj. medije.
U toku celog dana, kad bih stigla da pogledam, videh samo da su 1O trazenih predmeta, koje je trazilo Tuzilastvo u Hagu, dato na uvid. I, da je Lekarsko drustvo Srbije zatrazilo da se "povede racuna" o zdravlju Seselja, i da se prati njegovo zdravstveno stanje...
Makar nesto, a o tome da se ova drzava konacno odredi prema svojim gradjanima u Hagu, nema ni govora.
Vise ni telefonsku slusalicu ne smem da podgignem:".....Cao, sta radis.......jesi li cula........"?!


Mozda se ti druzis sa ljudima koji su preoptereceni politikom??
Vidis , u mom okruzenju , veliku vecinu, zabole za Hag, i Seselja, i Bagzija........ljudi zive svoj zivot, i pokusavaju da prezive, u ovoj imitaciji drzave, i da to prezivljavanje, bar malo podignju na nivo dostojan coveka.........

Zato je i posecujem ovaj forum. Samo ovde nalazim sagovornike , za politicarenje ( a volem, sta cu..),........U stvarnom zivotu, koga god pitam :" je li, jesi li cuo , sta kaze Bagzi..."........on mi odgovori , onako srpski:" ma zabole me bas, qara, za Bagzija"

I da, ja kad podignem slusalicu, obicno cujem : Cao, sta radis........kako si??...... :wink:
 
inagadadavida:
Mozda se ti druzis sa ljudima koji su preoptereceni politikom??
Vidis , u mom okruzenju , veliku vecinu, zabole za Hag, i Seselja, i Bagzija........ljudi zive svoj zivot, i pokusavaju da prezive, u ovoj imitaciji drzave, i da to prezivljavanje, bar malo podignju na nivo dostojan coveka.........

Zato je i posecujem ovaj forum. Samo ovde nalazim sagovornike , za politicarenje ( a volem, sta cu..),........U stvarnom zivotu, koga god pitam :" je li, jesi li cuo , sta kaze Bagzi..."........on mi odgovori , onako srpski:" ma zabole me bas, qara, za Bagzija"

I da, ja kad podignem slusalicu, obicno cujem : Cao, sta radis........kako si??...... :wink:
Cela Srbija je danas preopterecena politikom, i moji prijatelji i poznanici nisu nista neobicni zato sto su i oni u istom sosu- sve je politika, sve se vrti oko politike. Oni koji kazu da su distancirani, isto su optereceni, jer, nebavljenje politikom samo je svojevrstan oblik bavljenja.
Pa, kako to da si ti medju politicki zdravim ljudima, tako nezdrav :wink:
 
inagadadavida:
Mozda se ti druzis sa ljudima koji su preoptereceni politikom??
Vidis , u mom okruzenju , veliku vecinu, zabole za Hag, i Seselja, i Bagzija........ljudi zive svoj zivot, i pokusavaju da prezive, u ovoj imitaciji drzave, i da to prezivljavanje, bar malo podignju na nivo dostojan coveka.........

Zato je i posecujem ovaj forum. Samo ovde nalazim sagovornike , za politicarenje ( a volem, sta cu..),........U stvarnom zivotu, koga god pitam :" je li, jesi li cuo , sta kaze Bagzi..."........on mi odgovori , onako srpski:" ma zabole me bas, qara, za Bagzija"

I da, ja kad podignem slusalicu, obicno cujem : Cao, sta radis........kako si??...... :wink:
хахахахаааа..... :lol: :lol: :lol:
Ма ја мислим да нико неће да слуша твоје приче о ''млохавом'' и ужурбаном Чеди... ;) Не могу људи то да поднесу,па као заболе их... :lol:
 
jedite_kod_Joa:
хахахахаааа..... :lol: :lol: :lol:
Ма ја мислим да нико неће да слуша твоје приче о ''млохавом'' и ужурбаном Чеди... ;) Не могу људи то да поднесу,па као заболе их... :lol:

Aha.......druzim se samo sa radikalima i domacinima, a da to nisam ni znao :D :D :D
 
inagadadavida:
Aha.......druzim se samo sa radikalima i domacinima, a da to nisam ni znao :D :D :D
Значи,већ си радикал а ни не знаш за то!:shock:Да се ја спремим,за два месеца ћеш другачије тумачити добре особине глобализма и Новог светског поретка...:lol:8)
 
sumnjivo lice:
Cim se covek malo nasali vi odmah to docekate na noz :roll:
Pa ja i navijam za selo.Cist vazduh,mirise stajnjak,rika goveda umesto Seke Aleksic.Mozes sa voljenom osobom da se "valjas" po slami i da nemislis uopste na politiku i sumornu svakodnevnicu u gradu.
Svi zive podjednako lose kao mi.To mi se bas svidja.To bi bilo isto kao kad tip preko TV zine na neku sisatu ribu savrsenih dimenzija a zena to vidi pa kaze:"A sta to pa meni fali".
Malo sujete nije na odmet.
P.S.Bonda nikad ne bih gledao ni da mi plate.Procitao preko neta pa mi bilo smesno.
Jesi li ti siguran da si replicirao na pravi post? Seno, slama, Seka, sise....pa na kraju dodje i sujeta. O cemu pricas? Hrvati, Makedonci, Crnogorci zive bolje od nas? Kako bi bilo da se malo informises pre nego sto kazes ovako nesto? I nisam procitala na netu. Bila, videla i sticajem okolnosti zbog posla proveravala informacije o zivotu u bivsim ex jugoslovenskim republikama.

p.s. Ja gledala Bonda i opet bih. Muskarcina pa se jos i zaljubio. Ima i ljubavi na seoski nacin :arrow: to mi je bio posebno simpatican deo :wink:
 
vanjusica:
Jesi li ti siguran da si replicirao na pravi post? Seno, slama, Seka, sise....pa na kraju dodje i sujeta. O cemu pricas? Hrvati, Makedonci, Crnogorci zive bolje od nas? Kako bi bilo da se malo informises pre nego sto kazes ovako nesto? I nisam procitala na netu. Bila, videla i sticajem okolnosti zbog posla proveravala informacije o zivotu u bivsim ex jugoslovenskim republikama.

p.s. Ja gledala Bonda i opet bih. Muskarcina pa se jos i zaljubio. Ima i ljubavi na seoski nacin :arrow: to mi je bio posebno simpatican deo :wink:
Sto su tebi sise u glavi :confused: Ja ih nisam nigdespomenuo.Seno,slama,pa postavljac teme zamislja srbiju medj sljivicima a to je dobro staro selo.
A sad malo o komsijama.Zenina familija je iz Hrvatske pa eto znam iz prve ruke od onih koji zive dole.Takodje imam kolege sa posla Hrvate.Komsija mi radi u Sloveniji kao bravar.
Sto se tice Crnogoraca setite se kakve ste gluposti pisali uoci referenduma.Nesto nevidim da se zale sto su se otcepili,pogotovo oni sa Severa.
Stavi malo prst na celo pa razmisli.Cujes li mozda da neki Hrvat ili Slovenac( ako mozda znas nekog) kuka kao Bilja i ostali.Da li ste mozda culi na nekom forumu ili onako bez veze da neko od njih naziva svoju drzavu tragi komicnom ;)
 
sumnjivo lice:
Sto su tebi sise u glavi :confused: Ja ih nisam nigdespomenuo.Seno,slama,pa postavljac teme zamislja srbiju medj sljivicima a to je dobro staro selo.
A sad malo o komsijama.Zenina familija je iz Hrvatske pa eto znam iz prve ruke od onih koji zive dole.Takodje imam kolege sa posla Hrvate.Komsija mi radi u Sloveniji kao bravar.
Sto se tice Crnogoraca setite se kakve ste gluposti pisali uoci referenduma.Nesto nevidim da se zale sto su se otcepili,pogotovo oni sa Severa.
Stavi malo prst na celo pa razmisli.Cujes li mozda da neki Hrvat ili Slovenac( ako mozda znas nekog) kuka kao Bilja i ostali.Da li ste mozda culi na nekom forumu ili onako bez veze da neko od njih naziva svoju drzavu tragi komicnom ;)
Procitaj jos jednom svoj post pa ces videti da si sise spomenuo u kontekstu prideva SISATA... Nisam ti ja zena, ne moras meni da negiras sise ;-)
Ja ti jos jednom ponavljam da sam zbog svog posla morala da detaljno da ispitam trzista bivse Jugoslavije i u pitanju je roba koja kod nas a i kod njih spada u luksuz. Pitaj mene da li lose zivim? Recicu ti da zivim jako dobro, ali to ne znaci da ne zelim da zivim bolje, ali znam sigurno da zivim bolje od mojih prijatelja i rodjaka u Hrvatskoj (uzorak - visoka strucna sprema), i u Crnoj Gori (uzorak - srednja i visoka strucna sprema). Ja znam da nijedan ni Hrvat, ni Slovenac, ni Crnogorac... nece da kuka i naziva svoju drzavu tragikomicnom jer bi to znacilo priznavanje neceg drugog. Ne bih sada o tome. I ne mislim da Bilja kuka, vec da svi pokusavamo svako na svoj nacin da doprinese boljem zivotu u Srbiji ili barem razmisljamo kako to da uradimo ukljucujuci i tebe. Svako na svoj nacin. :roll:
 
sumnjivo lice:
Sto su tebi sise u glavi :confused: Ja ih nisam nigdespomenuo.Seno,slama,pa postavljac teme zamislja srbiju medj sljivicima a to je dobro staro selo.
A sad malo o komsijama.Zenina familija je iz Hrvatske pa eto znam iz prve ruke od onih koji zive dole.Takodje imam kolege sa posla Hrvate.Komsija mi radi u Sloveniji kao bravar.
Sto se tice Crnogoraca setite se kakve ste gluposti pisali uoci referenduma.Nesto nevidim da se zale sto su se otcepili,pogotovo oni sa Severa.
Stavi malo prst na celo pa razmisli.Cujes li mozda da neki Hrvat ili Slovenac( ako mozda znas nekog) kuka kao Bilja i ostali.Da li ste mozda culi na nekom forumu ili onako bez veze da neko od njih naziva svoju drzavu tragi komicnom ;)
Prvo, ja ne zamisljam Srbiju medju sljivicima, drugo, jedna od najlepsih pesama Oskara Davica, inace Jevrej po narodnosti, moj zemljak (na sta sam posebno ponosna):".......
-----------------------------
Oj, Srbijo među pesmama među šljivama

oj, Srbijo među ljudima

na njivama,

oj, Srbijo među pesmama, među stadima,

oj, Srbijo, pesmo među narodima....."
----------------------------------
Niko nije rekao da je Srbija tragikomicna, Srbija je PESMA, Srbija je BAJKA, Srbija je TAJNA, Srbija je MAJKA........
Tragikomicno je ovo sto nam se desava, a ti ako ne umes da citas napisano, nemoj ni citati jos manje komentarisati :roll:
 
Само да придев или објекат (који је споран) прикажем визуелно
546-arrest-me.jpg
 

Back
Top