martinke

mrcko

Početnik
Poruka
1
Prijavila sam se za ovaj forum, iako su tinejdžerske godine dosta iza mene. Medjutim, treba mi pomoć nekoga od vas ko ima iskustva sa martinkama. Naime, ćerki sam, posle dosta razmišljanja, kupila martinke (crne, shelly, 14 kopči). Vidim da se muči sa pertlanjem (prsti je bole kada završi, mada neće da prizna), a i deluju mi tvrdo. Drago mi je što smo joj ispunili želju, ali se bojim kako će ona to nositi. Tražila sam neki sajt sa uputstvom kako da ih smekšamo (čula sam da se to radi), ali ništa nisam našla. Da li neko od vas ima koristan savet? Kako da ih smekšamo? Da li će je uvek boleti prsti zbog pertlanja? Bojim se da nisam napravila grešku, mada vidim da je ona oduševljena, što mi je veoma drago. Hvala na bilo kakvom savetu, jer ne znam kome da se obratim, a pretpostavljam da medju posetiocima ovog foruma ima onih koji su nosili ili još uvek nose martinke.
 
I moja stara je kukala mjesec dana iz istog razloga kad sam ja kupila marte...:)

Pa ovako, najbitnije to je da ih na pocetku ne steze, znaci cisto labavo zapertla, jeste da ne izgledaju tako fino kao kad su zategnute, al ni ne vide3 se ispod farmerki ili tako necega....
Sad, zavisi koliko ih cesto nosi, ako je to svakodnevno, onda ce on ebrzo omeksati, mozda nekih 20ak do mjesec dana nosenja, a ako ne, to ce trajati malo duze. Mada, vjerujem da ih stalno nosi, jer ni ja svoje prve nisam skidala....

Eto, nadam se da pomaze....Javi... ;)
 

Back
Top