za doktorku

  • Začetnik teme stomak i ja
  • Datum pokretanja
S

stomak i ja

Gost
odnosno ja i stomak se nesto ne slazemo u poslednje vreme. Neverovatno ali tako ispada, da barem jednom mesecno ja imam retku stolicu, sve tok ne popijem loperamid, primetila sam da se to desava posle tople cokolade, testa, a pre neki dan na doceku nove (usupt srecna nova godina svima i sto manje prica o bolestima!!!!!!!!!???????????) godine sam jela neku tortu od skoro samo slaga. Sutradan sam imala normalnu stolicu, da bi samo danas recimo iz cista mira dobila neke grceve u stomaku, gasove i na kraju retku stolicu. Ne znam od cega, ono sto sam primetila je da sam se kao "hladila" bila mi je neka jeza, da sam pocela da se znojim i da mi je srce ubrzano radilo.
E pored ovoga, ja vec godinama patim od strahova, imam svoju stalnu terapiju xanax + flunirin, citala sam da moze i od jednog i od drugog leka da se ima dijareja, znam da nam i hrana nije toliko "zdrava", da od napetosti moze svasta da se desava. Ali jedno znam ovo mi se ranije nikada nije desavalo. Kome da se obratim, dal da dam stolicu na pregled za pocetak, da li da pricam sa psihijatrom o tome....?
OD CEGA TO UOPSTE MOZE DA SE DESI i zasto se desava, ako su strahovi opet.....onda im skidam kapu...urnisali su me?
 
Po opisu tvojih simptoma 99% krivac za tvoje probleme sa stolicom je psiholoske prirode.
Naravno ja sam uvek za to da se prvo iskljuce organski uzroci pa onda tek psiholoski.
Mozes da krenes od opste prakse sa pregledom stolice i da konsultujes gastroenterologa.
A u medjuvremenu probaj sto vise da se opustis.
 
Kao mali poznavalac zdravstvenih tegoba, ne bih zelela da dajem pogresnu diagnozu, mada je to sve na psihickoj bazi, tvoj stomak reaguje, nekome reaguje srce, nekom pluca, znam na primerima, ali da znas da se moras javiti lekaru, najbolje za pocetak opse prakse.
Srecna n. g.
 
VictorySun:
Kao mali poznavalac zdravstvenih tegoba, ne bih zelela da dajem pogresnu diagnozu, mada je to sve na psihickoj bazi, tvoj stomak reaguje, nekome reaguje srce, nekom pluca, znam na primerima, ali da znas da se moras javiti lekaru, najbolje za pocetak opse prakse.
Srecna n. g.

sve je to super...ali ne bih volela da gutam sondu niti da mi rade rektalni pregled, a pogotovo ne..ne znam kako se zove, ali je valjda u pitanju snimanje creva (tankog i debelog)....kazu da je i jedno i drugo odvratno, bolno i neprijatno.....a s obzirom da sam neverovatan panicar, ne znam kako bih to podnela...
ali hvala.......i ja mislim da je to od stresa......jer kad se nesto znacajno desi meni vec posle par dana telo reaguje..ali ovako. Na zalost!
 

Back
Top