SLOVENIJA POVEĆAVA BROJ VOJNIKA NA KOSOVU

srbija do grcke

Aktivan član
Poruka
1.427
23.11.2006 11:17 LJUBLJANA (Tanjug) - Slovenija planira da u drugoj polovini februara iduće godine poveća broj vojnika na Kosovu i Metohiji, sa 214 na 600, izjavio je danas slovenački ministar odbrane Karl Erjavec.

On je na konferenciji za štampu najavio da će na Kosovo i Metohiju biti upućen motorizovan bataljon, napominjući da će to, ujedno, biti i najbrojnija slovenačka vojna misija u inostrantvu.

bratska okupacija :evil: :-x :???:
 
srbija do grcke:
ne mislim, bez obzira sto ti navijas za siptare, ismevas lazara, poistovecujes ga sa neolitom, a istovremeno ti nije jasno kako je to vuk brankovic izdajnik, pa nije ni cudo sto ne shvatas ove moderne izdajnike.

Ajde, neznalico, neka ti neko objasni ko je u stvari bio Vuk Brankovic, i ko se najduze borio protiv turaka, i ko je poslednji pao u vazalski odnos............

Pojma ti nemas, dete, ti istoriju prepoznajes iz gusala.........ne iz kniga........
 
inagadadavida:
Ajde, neznalico, neka ti neko objasni ko je u stvari bio Vuk Brankovic, i ko se najduze borio protiv turaka, i ko je poslednji pao u vazalski odnos............

Pojma ti nemas, dete, ti istoriju prepoznajes iz gusala.........ne iz kniga........

znam ja to ico sveznalico :D , i ovi nasi se sad bore za kosovo, ali kad su bili najpotrebniji- 99-te da pruze podrsku, nije ih nigde bilo, ali sad se bore, mozda je lazar simbol one nazadne i mracne srbije, a vuk one proevropske i demokratske.. :D

cak i da vuk nije izdao, on jeste simbol izdaje, ico sveznalico, i to nam sluzi kao nauk zasto smo izgubili bitku, jer smo bili neslozni itd..
 
Ovaj Grk je stvarno pacijent odojen komunistickom istorijom kao sto to lepo kaze njegov idol Toma Grobar koji je takodje uveren da je Vuk Brankovic izdajnik i da je Marko Kraljevic stvarno orao drumove i ganjao vile po Miroc planini .Ali svako ko je i samo ovlas pogledao fizionomije onih likova na danasnjem skupu ispred skupstine (Shebali su i Borata i Kusturicu :-D ) videce da Toma zna tacno sta govori i kome se obraca.
 
al bundy:
Ovaj Grk je stvarno pacijent odojen komunistickom istorijom kao sto to lepo kaze njegov idol Toma Grobar koji je takodje uveren da je Vuk Brankovic izdajnik i da je Marko Kraljevic stvarno orao drumove i ganjao vile po Miroc planini .Ali svako ko je i samo ovlas pogledao fizionomije onih likova na danasnjem skupu ispred skupstine (Shebali su i Borata i Kusturicu :-D ) videce da Toma zna tacno sta govori i kome se obraca.

komunizam volim kao lanski sneg, a sto se tice vuka-
cinjenica br.1- ne zna se da li je vuk brankovic zaista izdajnik
cinjenica br.2- vuk brankovic jeste simbol izdaje
obe ove cinjenice su tacne, a ako ti to ne mozes da shvatis, to je vec tvoja stvar i nekako me ne zanima.
 
Јачи војници,ма то су ловци са алпа који јодлују по цео да,ако пустимо ове наше керове на њих има да их искидају,какви словенци нису они гладни да би могли да ратују.Словенци су културан народ него ови домаћи французи и љомпи су проблем они су још неразвијени,нису се еманципицовали,још.
 
rokavec:
e pa nemojmo tako Serbi.... skoro sam sasvim siguran da ce te slovenacke jedinice braniti i Srbe od siptara.... Zdaj evropa ... pozdrav od Mario Rokavec

Ок,само ко ће да брани вас од браће и комшије рвата?јер то је већи и старији сукоб од словеније и србије,који су ратовали само једном у ствари кукавички су словенци побили голобраду и немаоружану децу,нема везе ево руке ::
 
inagadadavida:
E, kad si ovako mudro , odgovorio , onda ti priznajem da si najveci diletant , za istoriju , ali i za zdravu logiku.........bar kad nema eremite na forumu

Какав интелект, каква ерудиција... човек каже "здрава логика" - а логика одма' падне у несвест.

Објашњавати шта је то епска поезија па у оквиру ње шта је то српски народни десетерац у најстаријим "јуначкијем песмама" заиста представља улуд посао када то треба да разуме и схвати титоиста који верује у 7 партизанских "офанзива".

У народном десетерцу Марко Краљевић или Вук Бранковић су ПЕРСОНИФИКАЦИЈЕ а не историјске чињенице, мада у бити те поезије постоје и историјске чињенице. А да би ти могао да поимаш персонификацију у овом случају морао би да добро познајеш и разумеш и Византију и православље што је теби апсолутно немогуће.

Зато се ти боље држи шлосера Броза, диви се његовом томпусу и томе како је изигравао цара у краљевском Белом двору.8-)
 
rokavec:
e pa nemojmo tako Serbi.... skoro sam sasvim siguran da ce te slovenacke jedinice braniti i Srbe od siptara.... Zdaj evropa ... pozdrav od Mario Rokavec

Аха, надам се да ће Срби (не дај Боже да до тога дође али...) уколико буде неких сукоба бити добро обавештени који су одреди Јанеза - јер, остали смо вам нешто дужни, па да вам вратимо........8-)
 
imam kontakata sa slo. tako da ti kazem iz prve ruke... sa hrvatima ima sukoba ... politickih ali gotovo sigurno nece dolaziti do znacajnijis oruzanih sukoba izmedju nas i hrvata... mada znas kako je dobar deo slovenaca smatra da ima pravo da prosiri svoju teritoriju na ustrb hrvatske... problem je u tome sto slovenija nije vojno mocna .. sama za sebe.(neracunajuci nato pakt)... e sada gledaj koliko ja kapiram od slo armije ce se u narednih desetak dvadeset godina napraviti jedna sila koja ce biti jaka spram toga koliko nam je zemlja mala... .. tako da ce se mozda slovenska zastava vioriti po celoj istri ... ja prosto sanjam o tome!!!!
 
Може ту су браћа из босне који су државњани па бићете богами сила,ти си сто посто дете неког официра који је остао овде и кога нико није истерао из стана чак је стан и откупио али џабе јер несме да га прода и оде у дежелу јер си на списку,
а што се рвата тиче то су нереалне територијалне претензије чувај те и ово што имате.Ти си Просен или Плесник или неко друго дете јна официра са ружом у коси признај овде си сигуран.Нама си добродошао овде али само ако поштујеш државу Србију њен суверенитет и њене законе како нови устав каже ако не ...
 

Back
Top