Hardware interrupt ?
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Hardware interrupt ?

Obećava
    Učlanjen
    19.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano Hardware interrupt ?

Dakle Windows XP je o.s. Imam neki hardware (nema veze neka plocica sa mikrokontrolerima ...koji nesto rade) nakacen na komp (LPT port, mada nema veze) i hocu da mi salje IRQ prema windowsu u nekom trenutku (tj kad se nesto desi), e al sad je problem kako da je znam da je IRQ stigao i da odreagujem na isti.
    Znam da moze da se napise nesto kao drajver i sl citao sam malo po netu i u MSDN-u, al kao i uvek vremena nema za to, a nisam uspeo da nadjem neki kod vec uradjenog. Nasao sam neku komponentu za delphi 1, al sta mi to vredi.

Da li neko ima neki dll,ocx ili neki kod gde je to vec reseno ?

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano Re: Hardware interrupt ?

[font=Verdana]Nisi baš detaljno naveo koliko su česti prekidi niti šta treba da program uradi posle toga, ali evo jednog drvier-a koji verovatno može da uradi posao. http://www.entechtaiwan.net/dev/rapid/index.shtm[/font]

Obećava
    Učlanjen
    19.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano Re: Hardware interrupt ?

Neka elektronika koja nesto radi je nakacena na LPT port i kad ocita da je npr u nekom kolu nestalo napajanje mora da baci IRQ, a ja da postanem svestan toga,pa da obavestim korisnika i da uradim shut down nekog tamo desetog uredjaja da ne bi nastali problemi. Prica kao prica manje vise nije ni bitna , vaznije je kako da ja uhvatim da je "nesto" poslalo IRQ da bi mogao da odreagujem na to.
    Primer 2. Validator novcanica cuti dok je sve ok, kad neko ubaci validnu novcanicu on posalje IRQ, a ja treba da ga uhvatim i da odreagujem na pravi nacin (npr validna novcanica i dodam je tamo negde da je ubacena, nema veze).

Sustina price je da mora da se napise neki driver (uslovno receno), jer nisam nasao nista gotovo koje bi mi omogucilo "hvatanje IRQ-a" koji je stigao od nekog uredjaja, sa nekog porta, bilo COM, bilo LPT. Ako budem morao sam da pisem moracu, a radje bi da ne moram, kao i uvek ultra j efrka sa vremnom.(prosli put sam izbegao, a sad videcemo "ko ne plati na mostu platice na cupriji")

btw video sam taj Rapid driver i mislim da mi ne radi posao,sad nemam vremena pogledacu detaljnije sutra ...

Slične teme

1. new hardware problem
    Autor Iwan91 u forumu Hardver
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 22.05.2008., 14:54
  2. Overklokovan hardware.........
    Autor vertis u forumu Hardver
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 20.10.2006., 16:44
  3. hardware literatura
    Autor demonus u forumu Hardver
    Odgovora: 2