kompjuter koji se resetuje

Mosquito011

Obećava
Poruka
55
naime problem je (sa vise kompjutera) da kada su na internetu i koristim p2p programe da skidam stvari posle odredjenog vremena (do 2 dana, nekad i u 2 sata) kompjuter se resetuje. kupio sam novo napajanje od 650W, ali to nije nista resilo. imam 512MB RAM, procesor je AthlonXP (Barton) 2600+ (1917MHz, 11.5x166.6) memorija je u jednom modulu, Kingston (PC3200, 200MHz CAS Latency 3.0 clocks, RAS to CAS delay 5 clocks, RAS Precharge 4 clocks, Cycle time (Tras) 9 clocks) Maticna ploca: Asus A7V8X-x. HDD 305GB NOV!!!

ako iko moze, neka napise nesto pametno... unapred zahvalan.
 
Prvo pitanje za tebe : Imaš li UPS? Jer ako padne napon ispod ~180 volti u mreži komp će ti se sam od sebe resetovati najverovatnije. Pitanje broj dva : Dali si istestirao sve te komponente koje si nabrojao na ploči? Ako su ispravne , tada najverovatnije imaš posla sa "Hladan lem" situacijom. Hladan lem ti je neki zalemljeni spoj na komponenti ili računaru koji je dobro bio zalemljen pa je popustio vremenom , dok se ta komponenta ne ugreje on radi normalno kada se ugreje on počinje da prekida u radu. Ovakvi kvarovi se izuzetno tesko otkrivaju to treba odneti u kvalitetan servis da ti oni i pregledaju i preleme sve lemove.
Da da dodam još da je veoma lako moguće da je restart uzrok prašine koja se nataložila u kompu i slotovima, procesoru itd.
 
Pazi šta god da je nije apsolutno normalno da se računar sam od sebe resetuje, i da se posle toga ponaša kao da se ništa ne dešava i da je sve apsolutno u redu. Da malopre zaboravih jedno pitanje da nisi klokovao mašine pa da si preterao sa tim pa se procesor pregreva posle izvesnoga vremena a da sigurnosni sistem ploče restartuje kompjuter?
 
Da proveris i hladnjake i pastu,da se nije preterano presusila na njima?Podmazi i ventilatore.A mozda bi i update bios-a mogao da se uradi na svima.Bas sam skoro imao takvog bartona kod sebe koji je zbog greske u biosu prijavljivao da radi na 85 stepeni,a sa novim biosom radi na 56???
 
Znaci u pitanju je kablovski modem.
Prebaci ga na mreznu kartu.
jednostavno se ne voli sa USB-om
Meni je recimo radio godinu dana bez problena i jednog dana jednostavno nisam mogao da dignem windows. Dovoljno je bilo samo da iscupa USB iz racunara i digao se sistem bez problema. Kod druga je isto nesto gadno brljavio sistem
Kablovski modem nije predvidjen da radi preko USB-a. Ipak je to mrezni uredjaj ;)
Prebaci ga na mreznu kartu a kabl si trebao da dobijes uz modem.
 

Back
Top