Пост изборне коалиције у најави

MAXIMUS !

Primećen član
Banovan
Poruka
962
Готово сигурно да Лдп и остали после избора формирају са Дс и итд
неку нову коалицију или покрет, на пр. покрет белих, са слоганом окречите Србију!
Срс кажу да неће нисаким,самостално формирају владу.
ДСС И НС заједно (опет)
Вук и седам јарића опстају само у бајци ,
имали још нека пост изборна коалиција?
Г 17 (каже да нису геј) и да је 17-ти М.Д уместо ностардамуса брабуса,то би требало да је све,мало ли је? Ко зна можда буде нека још,а да Спс и јул...а не ипак је децембар,незнам!?
 
Поштовање Милан че,срећне очи што те виде синовче!
Можда си у праву ,видећемо.
Ја кажем само да на време размишљамо...
Ништа није готово док дебела не отпеава своје( један лош превод амер.пословице).
 
MAXIMUS !:
Поштовање Милан че,срећне очи што те виде синовче!
Можда си у праву ,видећемо.
Ја кажем само да на време размишљамо...
Ништа није готово док дебела не отпеава своје( један лош превод амер.пословице).
ne znam ko je debela gospodja ali ne cini li ti se to kao najrealnije resenje?
 
Дебела госпођа је фет лејти из амер.пословице.
А мислим да ти имаш добре информације и ако се са тобом не слажем,политички.
Ја сам ближи веровању да неће бити довољна излазност јер је јасно зашто и колико би евентуални успех било које колације имао тешак задатак око КиМ.
У прилог томе видиш и сам да се не ажурира бирачки списак а сви знају какав је.
Тек у јуну или септембру нова влада а ако мене питаш једино СРС јер би то било најбоље и за Србију и за алиби западу да све одраде како мисле.
А око нових коалиција то је увек отворено и актуелно питање.
 
SRS deluje u anketema mnogo jace nego sto to jeste.A znas zasto?
Zato sto veliki broj glasaca koji su gasali DS DSS G17+ i ostale stranke budu razocarani tim strankama kad ovi dodju na vlast i onda kad ih pitas izmadju izbora za koga ce glasati uglavnom kazu da vise nece ni glasati.
E onda kad pocne predizborna kampanja i kad postane gusto da SRS moze doci na vlast onda sto se kaze zacepe nos izadju da se ne bi SRS vratila...tako to otprilike funkcionise...
 
_Milanche_:
Pa nije potreban nikakv ceznus da bi izbori uspeli?
Ne znam na kakvu si dovoljnu izlaznost mislio?
Ne moze SRS da pobedi cak ni SPS-om ako ovi i predju ceznus.

Ма не цензус то си добро приметио него изласност у %.
Мора да постоји ваљда неки лимит са којим су избори успели,или не ?
Све једно нико неће тај врући кромпир нешто ми делује да се нешто слабо загревају или неће да се троше?Кда прође све око КиМ онда у јуну или септембру,мислим откуд знам ја сам само обичан кувар.
 
_Milanche_:
SRS deluje u anketema mnogo jace nego sto to jeste.A znas zasto?
Zato sto veliki broj glasaca koji su gasali DS DSS G17+ i ostale stranke budu razocarani tim strankama kad ovi dodju na vlast i onda kad ih pitas izmadju izbora za koga ce glasati uglavnom kazu da vise nece ni glasati.
E onda kad pocne predizborna kampanja i kad postane gusto da SRS moze doci na vlast onda sto se kaze zacepe nos izadju da se ne bi SRS vratila...tako to otprilike funkcionise...

Што се тиче млађих гласача ,да ли се сећаш чега се достојанствени нај више бојао то што ће популација од око 200.000 тек уписаних гласача у ових пар година изменити бирачко тело, зато и неће да ажурирају списак,јер би Лдп доста узнапредовао реално,овако ће дс-у да умање бар за 5-7% .
 
MAXIMUS !:
Што се тиче млађих гласача ,да ли се сећаш чега се достојанствени нај више бојао то што ће популација од око 200.000 тек уписаних гласача у ових пар година изменити бирачко тело, зато и неће да ажурирају списак,јер би Лдп доста узнапредовао реално,овако ће дс-у да умање бар за 5-7% .
slazem sa ovim u potpunosti sa tobom ali ima jos nesto sto drzi DS.
Prvo sto je "stranka predsednika" a nas narod voli da glasa za "stranku prdsednika da ga *****".
Ima jedno selo uglavnom zive romi to je cudno jedno.Dok je Sloba bio predsednik 95% glasali za Slobu.Posle kad je Kostunica postao predsednik 95% za Kostu.Sad 95% za DS cudo jedno....
Druga stvar koja DS drzi jake je SRS.Te dve stranke su kao sila akcije i rekacije.
Da sutra SRS padne na 5% i DS bi se borio za ceznus.
 
_Milanche_:
Ne postoji moze da izadje i samo jedan glasac pa da izbori uspeju.
Ma resavanje statusa Kosova ce se oteci tek ce Ahtisari da izlozi svoj plan pa ce onda da se veca o tome pa kontakt grupa pa UN ima to da se otegne na godinu dana...

Нисам то знао куме,ја сам мислио да постоји неки лимит.
У па ту је онда дефинитивно другачија ситуација,значи од укупно изашлих они чине 100% од тога колико ко има то је?
Онда СРС само ако не жели неће освојити највише..
2.дс,
3.ДСС и НС изједначени са Лдп и остали
4.СПС и г еј 17+ М.Д исти бр.гласова.
може тако?
 
_Milanche_:
slazem sa ovim u potpunosti sa tobom ali ima jos nesto sto drzi DS.
Prvo sto je "stranka predsednika" a nas narod voli da glasa za "stranku prdsednika da ga *****".
Ima jedno selo uglavnom zive romi to je cudno jedno.Dok je Sloba bio predsednik 95% glasali za Slobu.Posle kad je Kostunica postao predsednik 95% za Kostu.Sad 95% za DS cudo jedno....
Druga stvar koja DS drzi jake je SRS.Te dve stranke su kao sila akcije i rekacije.
Da sutra SRS padne na 5% i DS bi se borio za ceznus.

Апсолутно тако,то је као у оном домаћем филму када се бакица уплашила јер је први пут гласала против достојанственог и одмах умрла.
Само много младих бираћа који су тек сада стекли право да гласају у том грму лежи нека врста и изненађења,мада ко зна,њих је тешко и истерати на гласање..
 
_Milanche_:
mislim da ce biti ovako
1.SRS
2.DS
3.DSS-NS
4.LDP-G17+ SPS (redosled ne mogu da procenim)

Mislim da LDP ne moze dobiti glasova koliko DSS-NS cak mislim da ce biti daleko,daleko iza.
Po meni objektivno LDP moze da osvoji 6-7%.


У праву си ја мало карикирам да би било интересантно.
Која коалиција формира владу,да ли си гледао утисак у недељу,и шта мислиш о изреченом?
 
MAXIMUS !:
У праву си ја мало карикирам да би било интересантно.
Која коалиција формира владу,да ли си гледао утисак у недељу,и шта мислиш о изреченом?
gledao sam ali ne znam na sta tacno mislis nije tamo nista spektakularno receno?
Mislim da Bujesevic nije u pravu da LDP ne uzima glasove DS-u da tu gresi.On ima teoriju da kao LDP uzima samo G17+ i nije mi jasno odakle je izvukao taj podatak.
Da LDP uzima glasove DS-u pokazuje i ocajnici potez kandidovanja Ruzice Djindjic.
Sto se tice Vukadinovica mislim da je on sasvim realan bio u procenama s tim sto sam ja siguran skoro 100% da ce sve tri ove manje partije preci ceznus s tim sto jedino ko moze da izivi jesu socijalisti ako se ozbiljno pokrgaju na kongresu,
SPO naravno nema sansi da udje u parlament ali mislim da ce i on osvojiti vise nego sto ga procenjuju.
 
MAXIMUS !:
Апсолутно тако,то је као у оном домаћем филму када се бакица уплашила јер је први пут гласала против достојанственог и одмах умрла.
Само много младих бираћа који су тек сада стекли право да гласају у том грму лежи нека врста и изненађења,мада ко зна,њих је тешко и истерати на гласање..
I to je tacno 3 godine nose skoro 300.000 novih potencijalnih glasaca...
 
Управо сам на то и мислио,па ево дс постаде без шале странка манекена и фотомодела,па неборисе мора да сиђе са црте и почне да ради.
кДалеко од тога да је мени жао али ЛДП није баш тако била котирана добро али ове нове струје из ДС има да униште ту партију ако об+вако буду имали ложе процене.
 
_Milanche_:
I to je tacno 3 godine nose skoro 300.000 novih potencijalnih glasaca...

Значи то је дефинитивно то,ако млађи бирачи изађу биће изненађења,ја нисам за лдп али ми је драго да овакав дс позера и фотомодела,политичких манекена мало види где му је место.Неборисе добио пар добрих поена и одмах се наложио ,па полако тако је и цептер мислио када се кандидовао за Ок Србије па шта би.

Стари дс је скоро цео у ЛДП и још је појаћан овим млађим гласачима доста уздрмао дс и тоје добро јер они неће заједно у коалиције.
 
MAXIMUS !:
Управо сам на то и мислио,па ево дс постаде без шале странка манекена и фотомодела,па неборисе мора да сиђе са црте и почне да ради.
кДалеко од тога да је мени жао али ЛДП није баш тако била котирана добро али ове нове струје из ДС има да униште ту партију ако об+вако буду имали ложе процене.
DS i DSS i G17+ imaju jedan izvor glasova koji je jako zanimljiv.
Posle 5. oktobra su se bar 100.000 ljudi u Srbiji zaposlili po partijskom kljucu.
Uglavnom to su kadrovi ovih pomenutih stranaka.Sve oni su postali glasacka masinerija istih ali ne samo oni nego i clanovi njihovih porodica porodica.
 
MAXIMUS !:
Стари дс је скоро цео у ЛДП и још је појаћан овим млађим гласачима доста уздрмао дс и тоје добро јер они неће заједно у коалиције.

Recimo da je procenat onih starih glasaca DS-a iz vremena kad je DS imao 10% otprilike pola-pola za DS odnosno za LDP.
 
_Milanche_:
DS i DSS i G17+ imaju jedan izvor glasova koji je jako zanimljiv.
Posle 5. oktobra su se bar 100.000 ljudi u Srbiji zaposlili po partijskom kljucu.
Uglavnom to su kadrovi ovih pomenutih stranaka.Sve oni su postali glasacka masinerija istih ali ne samo oni nego i clanovi njihovih porodica porodica.

Тачно тако и најбољи пример за то су г 17,мислим нема разлике између јула и г 17 и једни и други су служили водећим странкама да се реше лопова и кримоса у сојим редовима.А што се интересе тиче ту је ствар јасна голубова прелетача има пуно само се гледа где,како и за колико,нема ту нити мало части,најбољи пример је овај генерал М.М који је сада сам посато Н.Н лице и зато пљује у бунар из кога је воду пио
 
Било како било ЛДП ће бити интересантан пост коалициони партнер демократски орјетнисаним партијама,а како знамо да ДСС и ДС имају благо речено лошу комуникацију са њима остаје реано да ће бити неких ломова.

Милан че драго ми је да политички неистомишљеници као ти и ја могу аргомунтовано дискутовати на ову тему без ризика да се исто претвори у свађу.
Све то помало обећава.? ма ми смо не битни ови горе праве дилове и то сви са свима неби човек поверовао све што чује да не чује својим ушима,
поздрављам те морам да прекинем.
 

Back
Top