METRO Cash & Carry Niš

Wuestenkoenig:
Ja bio ubedjen da je bez PDVa.....pa cemu onda kartice i zasto samo firme mogu da kupuju?
Zato sto je Metro regstrovan kao veleprodaja (pretezna sifra delatnosti: 51320 - ТРГ. НА ВЕЛИКО МЕСОМ, ПРОИЗВОДИМА ОД МЕСА, www.apr.sr.gov.yu) i kao takav nema prava da radi sa fizickim licima. Nisam jos bio, ali mislim da nema ni fiskalne kase, vec se na kasi izdaju fakture na firmu koja stoji u kartici na osnovu koje te puste da udjes unutra.
 
vjuer:
Zato sto je Metro regstrovan kao veleprodaja (pretezna sifra delatnosti: 51320 - ТРГ. НА ВЕЛИКО МЕСОМ, ПРОИЗВОДИМА ОД МЕСА, www.apr.sr.gov.yu) i kao takav nema prava da radi sa fizickim licima. Nisam jos bio, ali mislim da nema ni fiskalne kase, vec se na kasi izdaju fakture na firmu koja stoji u kartici na osnovu koje te puste da udjes unutra.
a kakve to veze ima? to je samo pretezna delatnost, a pored nje privredno drustvo moze obavljati i druge dozvoljene delatnosti sem onih za koje je potreba saglasnost nadleznog organa...?
 
AKHENATON:
Prema popisu iz 2002. godine oko 230 000 ima sam grad, a oko 320 000 sa svim selima koja mi pripadaju.

Pri tome se ne racunaju mnooooge izbeglice koje su pribegle sa Kosova a koje se jos uvek vode kao stanovnici gradova sa Kosova a kao pribegla lica sa privremenim boravkom u Nisu a njih je mnoooogo veruj mi jer je moja celokupna rodbina dosla ovde da zivi a njih ima mnogo. Znaci oni nisu usli u statistiku gradjana grada Nisa iako to jesu, a zna se da po popisu iz 91 ili 92 Nis ima oko 350.000 stanovnika sto i pise na ulasku u grad bez obzira sto neki kazu da ima oko 200000 stanovnika sto je nebulozno s obzirom na starost grada.
 
Decky_Nis:
Pri tome se ne racunaju mnooooge izbeglice koje su pribegle sa Kosova a koje se jos uvek vode kao stanovnici gradova sa Kosova a kao pribegla lica sa privremenim boravkom u Nisu a njih je mnoooogo veruj mi jer je moja celokupna rodbina dosla ovde da zivi a njih ima mnogo. Znaci oni nisu usli u statistiku gradjana grada Nisa iako to jesu, a zna se da po popisu iz 91 ili 92 Nis ima oko 350.000 stanovnika sto i pise na ulasku u grad bez obzira sto neki kazu da ima oko 200000 stanovnika sto je nebulozno s obzirom na starost grada.

Dobro, ja sam naveo zvanicne podatke. Ne tvrdim izricito.

Druga stvar, starost jednog grada nema veze sa promenom broja stanovnika, vec drugi faktori kao sto su geografski polozaj, ekonomija, natalitet i slicne stvari.
 
na sajtu republičkog zavoda za statistiku pise da više stanovnika ima ns (mada su oni popisivali br. u celoj opštini).
na sajtu vikipedije za niš piše da je drugi po veličini u srbiji, a i za ns piše da je drugi po veličini ali je broj stanovnika napisan za ns veći.
 
Decky_Nis:
Ne vredi se prepucavati oko toga jer svako svog konja hvali ali po svim zdravim logikama je normalno da Nis ima vise stanovnika kome se veruje nek veruje a kom ne... ne mora.

po kojim zdravim logikama?
prema svim popisima i zvanicnim podacima, nis ima oko 50-tak hiljada stanovnika manje od NS-a, sto je jedan solidan grad u razlici... dakle, nije mala razlika
o nisu kao drugom po velicini gradu cujem samo od nislija....

prema popisu iz 2002...
uze gradsko jezgro: NS - 215.000, nis - 175.000.....
sire gradsko podrucje: NS - 299.000, nis - 250.000

medjutim, obe cifre su verovatno nesto vece, s obzirom na podatke iz birackih spiskova koji se najredovnije azuriraju (rodjeni-umrli)...
za referendum ove godine, u birackim spiskovima u NS, bilo je upisano 285.000 gradjana sa pravom glasa (punoletnih drzavljana srbije)...
sto se nisa tice, znam podatak sa poslednjih predsednickih izbora (2004.) gde je bilo upisano oko 220.000 biraca...
dakle...realna cifra: NS ~ 350.000, nis ~ 300.000...
price o pola miliona i za jedan i za drugi grad ne uzimam kao ozbiljne...

nego, povratak na temu.... mene METRO uzasno nervira sa celom tom procedurom... karticama, fakturama, otpremnicama, pecatima.... i onom hladnom, neprijatnom atmosferom unutra...
nervirao me je u madjarskoj, nervira me sada...
TEMPO je manje-vise isto, ali za nijansu bolji... RODIC je za sve njih majka sto se tice cena, broja artikala, izgleda marketa...
 
underwater:
po kojim zdravim logikama?
prema svim popisima i zvanicnim podacima, nis ima oko 50-tak hiljada stanovnika manje od NS-a, sto je jedan solidan grad u razlici... dakle, nije mala razlika
o nisu kao drugom po velicini gradu cujem samo od nislija....

prema popisu iz 2002...
uze gradsko jezgro: NS - 215.000, nis - 175.000.....
sire gradsko podrucje: NS - 299.000, nis - 250.000

medjutim, obe cifre su verovatno nesto vece, s obzirom na podatke iz birackih spiskova koji se najredovnije azuriraju (rodjeni-umrli)...
za referendum ove godine, u birackim spiskovima u NS, bilo je upisano 285.000 gradjana sa pravom glasa (punoletnih drzavljana srbije)...
sto se nisa tice, znam podatak sa poslednjih predsednickih izbora (2004.) gde je bilo upisano oko 220.000 biraca...
dakle...realna cifra: NS ~ 350.000, nis ~ 300.000...
price o pola miliona i za jedan i za drugi grad ne uzimam kao ozbiljne...

nego, povratak na temu.... mene METRO uzasno nervira sa celom tom procedurom... karticama, fakturama, otpremnicama, pecatima.... i onom hladnom, neprijatnom atmosferom unutra...
nervirao me je u madjarskoj, nervira me sada...
TEMPO je manje-vise isto, ali za nijansu bolji... RODIC je za sve njih majka sto se tice cena, broja artikala, izgleda marketa...
Ne znam bas koliko je Rodic jak kod nas u Nisu je dosta slab. Mozda najjaci hipermarket je Interex koji ima lepe cene non-stop neke promocije i uvek je prepun ljudi ali kulturno prepun a ne kao u Tempu gde se ljudi tuku za zejtin i ostale gluposti.
 
Decky_Nis:
Ne znam bas koliko je Rodic jak kod nas u Nisu je dosta slab. Mozda najjaci hipermarket je Interex koji ima lepe cene non-stop neke promocije i uvek je prepun ljudi ali kulturno prepun a ne kao u Tempu gde se ljudi tuku za zejtin i ostale gluposti.

da... to sto pises za niski interex se ovde moze reci za rodic mega... rodic je dosta jak igrac, samo sto su uglavnom fokusirani na vojvodinu i beograd...u 2005 je bio drugi u zemlji po prometu, posle delte (tempo, maxi, pekabeta), a ispred metroa, mercatora i univerexporta... sada se odnos na trzistu malo promenio. tempo i metro su usli u NS i nis, usao je hrvatski agrokor, rodic se udruzio sa merkatorom...
koliko god da mi se ne svidja koncepcija hipermarketa, toliko mi je drago sto su najveci trgovinski lanci i dalje u domacem vlasnistvu.... delta (tempo, maxi), rodic, univerexport.... mada ocekkujem da ce oni samo jednog jutra da osvanu pod okriljem nekog carrefoura....
 

Back
Top