Zeza me XAMPP

Kurt2

Ističe se
Poruka
2.410
Instalirao sam ga, kao i Zend 5.1. kada napišem kod

PHP:
<?php
phpinfo();
?>

i kada učitam tu stranicu u Operi, izbacuje mi samo taj isti tekst. Jel ima neko ideju šta je problem, ili šta mi je činiti?
 
A zar nije sve to spakovano u xampp??? Kada sam pitao šta mi je potrebno za programiranje u php-u, meni rekoše da sve što mi treba ima u xampp-u, i naravno Zend...
 
Bojane, ima vec u XAMPP sve to (samo treba da pokrene - xampp-control). Nego bitno je gde je stavio stranicu u kom folderu mozda mu je to problem, putanja do web stranice koju zeli da pogleda.
 
Ne znam za taj XAMPP ali mora svakako da u IIS namesti ISAPI da bi mu php radio. Bez toga nece mu pokazati nista. Sad, ako XAMPP podesva to automatski ondak ok... A ako koristi Apache onda ne znam, nikad ga nisam koristio.
I naravno, .php fajl mora biti na direktoriju koji je unutar Website (akoje fizicki) ili virtualni (moze biti bilo gde)
 
The Legolas:
Bojane, ima vec u XAMPP sve to (samo treba da pokrene - xampp-control). Nego bitno je gde je stavio stranicu u kom folderu mozda mu je to problem, putanja do web stranice koju zeli da pogleda.
Nisam rekao da nema, samo sam napisao šta je minimum. Uz to za pomenute kombinacije ima vrlo detaljno objašnjenje i kako se instalira i proverava da li je instalacije uspešno urađena.
 
Ma oke @Bojane, samo sam se nadovezao na tvoj post. Ja sam se mucio sa XAMPP, ali je dobar. Ima u sebi Apache, MySql, File Zilla i Mercury. Neka proba da ako je u c: kopirao XAMPP, unutar njega u folder (phpMyAdmin) neka napravi novi folder i njemu neka smesti ceo web sajt. Zatim nek ukuca celu putanju ovu u Operi i trebalo bi dalje da radi bez problema.
 
Proveri da li rade server i PHP -> u XAMPP-ovom prozorčetu postoji indikator stanja. Sačuvaj taj svoj fajl obavezno sa ekstenzijom php i obavezno u folderu Apache-a (htdocs ili ako je custom, onda potraži u okviru XAMPP-a). U browser unesi tačnu adresu fajla -> ako je u podfolderu Apache-a npr. skripte, onda http://localhost/skripte/fajl.php
 
Prebacio sam ga u htdocs, ceo folder koji se zove Prvi Job, a u njemu dva fajla, kec.php i proj.zpj. Putanja do njega, kada startujem kec.php je file://localhost/C:/Program%20Files/xampp/htdocs/Prvi%20Job/kec.php, što verovatno znači da nešto ne valja...
 
Ne valja ti folder gde se PHP nalazi. Ne znam koji server koristis ali u principu PHP mora biti na potrebnom mestu (za IIS je to definisano kros IIS setup, za Apache ne znam)
Ovako na lokaciji "C:/Program%20Files/xampp/htdocs/Prvi%20Job/kec.php" ti PHP sigurno nece biti startovan...
 
Problem rešen!!! A evo šta je bio problem... prvi put sam na maksvelovu preporuku stavio u htdocs moj folder sam php fajlom, i uvek ga iz total commandera prevlačio u Operu. Nije hteo da radi. Sada sam uradio copy/paste adrese http://localhost/test.php (preimenovao sam fajl u test.php) u address bar, i sve radi bez problema! Hvala Vam na pomoći!!! :)
 
Nista tu meni nije jasno.
Prvo si rekao da ti je PHP u c:\program files".... bblabla
Sad kazes da se nalazi gde treba ali ga "prevlacis" u operu
Fajlove tipa PHP, ASP, ASPX itd... ne mozes ucitavati sa "File"->"Open" Moras pozivati kao da si klijent koji dolazi na tvoj sajt, u tvom slucaju sajt je http://localhost


Generalno, PHP koji zelis da ucitas u browser, mora da se nalazi ili na root localhosta (ili servera) ili na direktoriju koji je prijavljen kao "virtualni". Ne mozes PHP fajl drzati gde ti hoces i ocekivati da ce server pravilno da ga obradi.
Moras malo procitati nacin instalisanja servera (bilo da je IIS ili Apache ili sta trece) u tvom slucaju vazan je deo koji govori o konfiguraicji fajlova, foldera i naravno servisa itd..
Ako to ne uradis, naleteces na ovkava ili slican problem vrlo brzo.
 

Back
Top