Dolorexa!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Volvo FH

Početnik
Poruka
3
Koristeci lek Dolorexa,koji se navodi da nije stetan za zeludac i bubrege,ostetio sam jetru i to u vrlo kratkom roku.Koristio sam lek kako pise u prospektu.Kontrolom sam video da su mi Transaminaze mnogo uvecane,cak trideset puta,sto je dovelo do ostecenja jetre.Dobio sam izvestaj sa klinike,da sam imao trovanje lekom Dolorexa.Jos uvek sam u fazi lecenja...Sta da radim?Da li da ih tuzim i trazim odstetu ili da pustim da oni bez ikakvog obzira truju narod i da im mi sluzimo kao zamorcici,da bi na nama ispitali dejstva lekova?
 
Ovo je izgleda poznat problem Infektivnoj klinici, cujem da nisi jedini sa zalbama na povisenje transaminaza jetre. Utesno je ipak da ti kazem da to povecanje transaminaza jeste veliko ali nije 'smrtonosno' za jetru, tj. ne dovodi do trajnog ostecenja (transaminaze mogu ici i do 5 - 10 000, a da se jetra vrati u svoju normalnu funkciju). Osim toga, celije jetre se regenerisu (sto ce reci da ukoliko bi ti odstranili jedan deo jetre - on bi ponovo narastao: fascinantno, zar ne jer je jetra jedini takav unutrasnji organ!). Sve u svemu nema mesta panici da je nesto terminalno unisteno, naravno mozes tuziti - ali koga? I - kome? Mislim da je to besmisleno gubljenje energije, mnogo sam ljuca na lekare sa Infektivne klinike - ako je informacija tacna - koji se zale da vidjaju na desetine ovakvih slucajeva a niko nista da objavi, izda neki rad ili se javno oglasi sa upozorenjem!
 
Problem je u tome sto je dolorexa registrovana kao pomocno lekovito sredstvo,zato i sme da se reklamira za razliku od lekova.I bas zbog tog pomocno lekovito sredstvo ne mozes mnogo sta da ucinis po pitanju tuzbe ili cega vec.
 
...Mozda ne mogu da ih tuzim niti da bilo sta uradim preko suda,ali zato mogu da prosledim nalaze u novine i da objave da je stetan za jetru...a to ce ih mnogo vise kostati.Jos pise da taj "lek" mogu da koriste i deca od 12 godina...Da li je lepo trovati rodjenu decu?????
 
Nadam se da me necete pogresno shvatiti, vi narode mnogo volite da se lecite pomocnim lekovitim sredstvima i ne pitate koliko kosta a kad vam covek kaze da treba da uzmete lek koji je iste cene kao i ta glupost za koju se ne zna ni koga pravi, ni odakle je supstanca ni sta zapravo time lecite onda pravite dramu.
Nikada mi nece biti jasan taj fenomen.
 
Kod nekoga prva tableta, kod nekoga ni sto tableta - zavisi od reakcije coveka do coveka. Molim da se tema preseli na alternativnu medicinu, ne treba nam sto tema o alternativnim preparatima. Pozdrav.

P.s. Obzirom na iskustva, ako pijete Dolorexu, mozda je prevencije radi pametno da prestanete - za svaki slucaj...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top