Ima li naša muzička demo scena potencijala?

Demosrbija

Početnik
Poruka
9
Ima li potencijala? Da li prihvatamo novo? Koliko zaista slušamo muziku? Da li je potrebno više prostora domaćoj sceni da se predstavi? Ja eto, nisam saznao ni za jedan novi bend gledajući TV, pa čak ni slušajući radio! Uglavnom po raznim koncertima, ili na internetu... Koliko mi samo možemo da utičemo na scenu i da tim istim bendovima pomognemo? Znate li nešto o nekom bendu, da li ste skoro bili na nekom koncertu? Napišite svoje utiske, predstavite ih....
 
Uuuu, slusao jednom Oskar Tomas, sjajan nastup, muzika, energija :twisted: , u pravu si, slazem se, imaju potencijala!

I sad, kako njima pomoci? :confused: Treba im vise prostora... Kako da bude uopste takva muzika slusanija? :idea: Tesko je, znamo svi da su nam mediji jedno veliko s.... :shock: Da bi bili slusaniji, polazi se od toga da budu i komercijalniji, u smislu da se ta muzika prilagodi ljudima koji ne slusaju muziku... A ti isti slusaju muziku koja ne nosi nikakvu poruku, tj., nosi, ali nema reci, nije uoblicena, i kao virus se uvlaci u mozgove tih istih i pravi od njih zombije ljubicaste boje... E sad, ne treba komercijalizovati muziku, vec treba "komercijalizovati" nacin razmisljanja, sistem vrednosti... A muzika ce vec naci put do njihovih :arrow: srca.... Ima potencijala, dajmo svima podsku.... :D

www.demosrbija.org
 
:Idol::
ja predstavljam prosecnog srbina koji dosta slusa muziku i ne zna ni jedan novi bend.
WOW....

Eto... Da ne ponavljam staru priču... Niti postoji kultura prihvatanja novog, niti bilo ko pokušava i da predstavi nove bendove.... Nema više radio stanica koje bi pokazale interesovanje za alternativniji zvuk, nekad su postojale 94.9 ili SKC radio, pa su ih ukinuli, nisu dobili nac. frekvencije... A bendova ima, i zaslužuju poštovanje! Eto, npr. Goribor, nije demo, sjajan bend, muzika, tekstovi... Ovde dugo neprimećen... Više dobrih svirki/koncerata u Hrvatskoj i neko se konačno seti da ih pozove u Beograd, imali koncert 5. oktobra na otvaranju sezone u Akademiji! Svaki moj komentar o dogadjaju bi bio suvišan, ako je neko bio, onda zna o čemu pričam....
I ponavljam, ima još mnogo mladih i demo bendova koje vredi čuti!
 
Naravno da nema!!! Jer da ima nesto bi se izrodilo za poslednjih 10 godina.A nije se izrodilo nista.
Secam se kako su mnogi,aia ja zajedno sa njima kukali devedesetih godina kako je RnR u qrcu i kako je puk'o i bla bla bla...a RnR je 90tih bio jak kao crna zemlja u odnosu na danasnje stanje.
NIko nista ne izbacuje vec godima osim yebenog Bajage i onog izdrkanog Van Gogh-a.
A onda su bili i Dza ili Bu, Athaist rap,DLM,Mup Monopol,Dzukele,Goblini,Love hunters,SMF...plus gomila nekih demo bendova koja se onda pojavljivala i koja u medjuvremenu nije otisla dalje od DEMO.
Nisam siguran ni da kod nas postoji Demo scena. Meni to vise lici na Garage...ili neki Podrum scenu. :D
 
Eto... Da ne ponavljam staru priču... Niti postoji kultura prihvatanja novog, niti bilo ko pokušava i da predstavi nove bendove.... Nema više radio stanica koje bi pokazale interesovanje za alternativniji zvuk, nekad su postojale 94.9 ili SKC radio, pa su ih ukinuli, nisu dobili nac. frekvencije... A bendova ima, i zaslužuju poštovanje! Eto, npr. Goribor, nije demo, sjajan bend, muzika, tekstovi... Ovde dugo neprimećen... Više dobrih svirki/koncerata u Hrvatskoj i neko se konačno seti da ih pozove u Beograd, imali koncert 5. oktobra na otvaranju sezone u Akademiji! Svaki moj komentar o dogadjaju bi bio suvišan, ako je neko bio, onda zna o čemu pričam....
I ponavljam, ima još mnogo mladih i demo bendova koje vredi čuti!

Goribor je po mom mišljenju odličan bend, slušala sam ih uživo, bila sam potpuno oduševljena!
 
Glavni problem kod nas je sto od svih tih demo bendova, niko ne izbacuje nista NOVO. Ne nudi nesto sto bi ti privuklo paznju jer je drugacije...sve isti ****!
Metacli u svom stilu, rokeri takodje, pankeri isti vec 30 godina. I onda se cude zasto ne uspeju...
Ja sam u toku samo sta se desava na pank sceni...a ona je ocaj! Izdvajam jedino bend TETRA PANK!
 
Potencijala ima dosta uzimajuci u obzir koliko nas malo ima. Nasi ljudi to mogu dobro da odrade, imamo talenta, ideja......... Ali ne i podrske, totalno odsustvo promovisanja.... Tu se jedino izdvaja dvestadvojka koja dosta pomaze tim demo bendovima, ali ta podrska nije dovoljna. Mora mnogo vise ljudi da se ukljuci i da da svoj doprinos...
 

Back
Top