East coast Vs. West coast

Pre neku sedmicu je ovde kod mene bio caletov prijatelj. Njih dvojica se znaju jos iz Zadra, tamo su vozili kamione, voze ih i sada u Americi i taj covek prolazio kroz Milwaukee i svrati na nekoliko sati kod nas.
On inace zivi u Jacksonville. Kad sam ga pitao za klimu rekao mi je identicnu stvar koju sam ja gore napisao za Milwaukee.
 
Kolicina kise na Floridi je dosta slicna Wisconsinu, sto se meni nikako ne svidja. Glupo je da celo leto svaki dan kisa pada.

Ja hocu da zivim u mestu gde leti ima samo sunce (kako treba da bude), zimi samo sneg (kako treba da bude), a kisa padne sa vremena na vreme (kako treba da bude). A u ovom govnu Milwaukee mozes videti i sunce i kisu i sneg u istom danu.
 
on je malo severnije od tampe...
od juna do avgusta pada kisa,ali letnja..pljusak od 2 sata i to je to...i skoro mozes da navijes sat po tome
ali od novembra do marta ,nema kise i temperatura je od 60-74F :-D
i ne volim jacksonville..bio sam 50 puta..mali je nekako...ne svidja mi se

ali pazi ovo...dodje ti neko..setas ga po tampi...clearwater plazama 3 dana,...
za sat i 20 min si u orlandu...za sat si u sarasoti.....ako si redneck, odes u daytonu i vozis po plazi :-? ..miami 3 sata itd,itd,itd
rentas mu jahtu na dan :D ili da hrani aligatore (ako te ne vide)
..i posle niko nece kuci :mad: ;-)

mislim...kisa :roll: pa kisa :lol:
 
Buraz, ja volim pustinju. Ja volim kad mi je prvi komsija udaljen milju od mene. Ja volim kad izadjem na autoput u 4 p.m. da vozim brze od 15 mph.

Od Novembra do Marta nema kise na Floridi, ali nema ni snega.
Sto znaci da ovo nebi mogao da radim. Moja jedina sansa da izvezem pickupa iz garaze i upalim 4x4.
img0403fh5.jpg
 
Sinoc sam bas pricao sa drugom iz Idaha. On je nedavno dobio bachelor degree u networking i trenutno radi 3 posla (1 full time i 2 part time) da bi skupio pare i vratio se u Bosnu.
I nude mu posao u jednom malom gradicu u Idahu (oko 10,000 stanovnika), fino placen, ali on nece da prihvati. Kao mali gradic u sred pustinje, nema nikog nasih. Ja mu tako kazem da bi ja odmah pristao na takvu ponudu jer tako nesto bas zelim.
I tako se razvije diskusija koja je trajala skoro 2 sata gde je najbolje za zivot. On kaze kako bi rado dosao u Wisconsin, a ja mu govorim kako bi se radi vratio u Idaho.
 
Hehe. Ma nije tajna. Keva radi kao case worker u jednoj kompaniji (na leto zavrsava skolu pa ce biti medicinska sestra), a cale je kamiondzija (ima svoj kamion).

A ja imam jos jednu godinu college da dobijem bachelor degree u business management.

Gde se nalazis u USA/Kanadi ako nije tajna?
 

Back
Top