Na istoku nista novo.......

inagadadavida

Poznat
Poruka
9.864
Bivsi ruski spijun je , nakon sto se usudio da kritikuje predsednika Putina, takodje bivseg KGB oficira, nadjen otrovan talijumom, u Londonskom restoranu.....

Aleksandar Likvinenko , je , izgleda poverovao da je Rusija postala demokratska drzava, i da je sloboda govora, zagarantovano pravo u Rusiji.......to ga kosta zdravlja, a vrlo moguce i zivota.

Rusi stvari resavaju onako kako su decenijama radili u SSSRu.......nothing is really changed :roll:
 
inagadadavida:
Bivsi ruski spijun je , nakon sto se usudio da kritikuje predsednika Putina, takodje bivseg KGB oficira, nadjen otrovan talijumom, u Londonskom restoranu.....

Aleksandar Likvinenko , je , izgleda poverovao da je Rusija postala demokratska drzava, i da je sloboda govora, zagarantovano pravo u Rusiji.......to ga kosta zdravlja, a vrlo moguce i zivota.

Rusi stvari resavaju onako kako su decenijama radili u SSSRu.......nothing is really changed :roll:
И Руси, дакако. Али, по чему се ту нешто битно разликују и сви остали?
 
_Milanche_:
ja sam se jednom "prosro" od becke umalo ne zavrsi se kobno...:-)
Hvala što si to podelio s nama, divno...
g035.gif
 
Значи издајник из тајне службе, пребег, је убијен од стране своје службе?
Чудно. Ја мислио да је у Русији као у србији, да сама служба и војска дају 24 плате и још да ти пошаљу захвалницу ако пређеш код непријатеља.

Убијају пребеге из КГБ! Страшно! Нељудски!
 
inagadadavida:
Pa, recimo po tome, sto se ne secam da sam skoro procitao da je neki eks francuski ili holandski spijun , otrovan od svoje sluzbe, zbog kritike aktuelne vlasti....... :roll:

http://en.rian.ru/russia/20061119/55785814.html

Pa ima jedan problem koji mozda nije prisutan u ovom slucaju medjutim u mnogim drugim jeste. Vidis kad na Zapadu neko kritikuje vlast on to obicno radi samostalno i cisto iz ubjedjenja. Kada kod nas neko kritikuje vlast cesto je tu i neka "nevladina" organizacija koja ga finansira. Vidjeli smo to kod Otporasa pa kod Gruzijaca pa i kod Ukrajinaca...To vec konstituise izdaju i ako to pokusas u Americi mozda se izvuces sa dozivotnom. Kao sto znamo bilo je dosta ljudi koji su kritikovali Slobu i nista im se nije desilo. Siguran sam da ima dosta ljudi u Rusiji koji se ne slazu sa Putinom i koji ga kritikuju i nista im se ne desava. Samo jos da kazem da ja netvrdim da je Rusija zemlja ljudskih prava i demokratije posto vjerovatno i nije medjutim ni ostali nisu cvjecke. Na primjer Putin ima bar dvostruko vecu podrsku Rusa nego Bush Amerikanaca...Dal' to znaci da je Bush diktator? Naravno ako se malo dublje pogleda ironija nastaje u glasackom procesu medjutim to samo pokazuje da ima malo dubljih razloga za stvari koje se desavaju i da sve obicno nije onako kako se cini.
 
Pa molim vas ljudi, napadate Rusiju, a onomad bilo objavljeno kako Amerika postaje diktatura.
Zemlja u kojoj predsednik ima prava da zatvori bilo kog gradjanina, po sopstvenom naredjenju, i da ga drzi u vojnom zatvoru, bez pristupa sudnicama, bez advokata, bez optuzbe, gde je sudbina takve osobe prepustena potpuno predsednikovoj volji - ta zemlja moze da bude okarakterisana kao tiranska ili diktatorska, ne kao demokratska, niti kao republika, niti kao skup slobodnih gradjana.


Pa sta kazete na ovo...jel to zemlja na koju treba da se ugladamo i ciji put treba da sledimo???
 

Back
Top