Americki zlocini i silovanja u Iraku

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
Napisao:

Muhammed Ebu Nasr – Free Arab Voice ,


Silovanje 14-godišnje djevojke iz Iraqa

Mafkarat al-Islam je objavio uznemirujući izvještaj o slučaju martovskog silovanja i ubijanja koji je američka vojska bila natjerana da istraži. U izvještaju je naglašeno da je veliki broj iračkih žena silovano od strane američkih okupacionih snaga i da je taj broj u porastu.


Mafkarat al-Islam i JUS su u nekoliko navrata izvještavali da su mnoge žene bile žrtve Ebu Graiba i drugih zatvora; dok su mnoge druge pale u ruke silovateljima u američkim uniformama koji se kreću u velikom zatvoru – okupiranom Iraku.


Pored toga, postoje mnogobrojni izvještaji o slučajevima u kojima su žene i sestre Iračana bile korištene kako bi ’’smekšali’’ zatvorenike, međutim javnost je u protekle tri godine bila ’’gluha’’ na ove izvještaje.


Ali, postoji jedan slučaj silovanja koji je izašao u javnost ovih dana, koji prelazi sve granice svireposti i brutalnosti.

Jednog martovskog poslijepodneva, 2006, jedinica od 10 do 15 američkih vojnika je izvršila napad kuću Kasima Hamze Rašida al-Džanabija, rođenog 1970. godine, koji je radio kao čuvar državnog stovarišta krompira. Al-Džanabi je živio sa svojom ženom Fakrijom Taha Muhsin i njihovo četiri djece – ‘Abir (rođenom 1991), Hadil (1999), Muhammed (1998), i Ahmed (1996).


Amerikanci su uzeli Kasima, njegovu ženu i ćerku Hadil i ubacili u jednu sobu njihove kuće. Dječaci Ahmed i Muhammed su bili u školi u vrijeme kada se desio napad, oko 2h poslije podne. Amerikanci su upucali Kasima, njegovu ženu i ćerku u toj sobi. Ispalili su četiri metka Kasimu u glavu i pet metaka Fakriji (njegovoj ženi) u stomak I predio ispod stomaka. Hadil (njihova kćerka) je upucana u glavu i rame.


Poslije toga, Amerikanci su ubacili ‘Abir (njihovu drugu kćerku) u susjednu sobu, opkolivši je u jednom ćošku sobe. Tu su je svukli i njih desetorica Amerikanaca počeli silovati. Poslije toga su je udarali po glavi oštrim predmetom, besvjesnu, na osnovu forenzičkog medicinskog izvještaja, i gušili je jastukom sve dok nije umrla. Onda su njeno tijelo izložili plamenu vatre.


Komšija familije šehida je dopisniku ’’Makfarat al-Islam’’ rekao sljedeće:


’’U 2 sata poslijepodne američke snage su napale na kuću šehida Kasima, Allah mu se smilovao. Opkolili su ga, a zatim sam čuo zvuk pucnja. Zatim su pucnji utihnuli.


Poslije sat vremena vidio sam oblake dima koji su izlazili iz sobe, a zatim su američki vojnici brzo izašli iz kuće. Oni su opkolili to područje zajedno sa ši’ijama iz Iračke Nacionalne Garde i rekli nam da su teroristi al-Qa'ide ušli u kuću i da su ih sve pobili.


Oni nisu htjeli nikoga od nas pustiti da uđe u kuću. Međutim, ja sam rekao jednom od vojnika Nacionalne Garde da sam ja njihov komšija i da ih želim vidjeti, kako bih obavijestio Hadža, oca Kasimovog, o njegovom sinu i njegovoj familiji, tako da se jedan od vojnika složio da me puste da uđem. Tada sam ušao u kuću i u prvoj sobi sam našao Kasima, njegovu ženu i ćerku Hadil. Njihova tijela su plivala u krvi. Krv im je tolikom žestinom curila iz tijela, da je počela izlaziti ispod vrata sobe. Okrenuo sam ih, ali nije bilo reakcije; njihovi životi su već bili ugašeni.''


Komšija nastavlja svoj opis:

''
Onda sam otišao do 'Abirine sobe. Vatra je izbijala iz nje. Njena glava i njene grudi su bili zapaljene. Bila je postavljena u jadan položaj; oni su zadigli njen bijeli ogrtač do njenog vrata i poderali njen grudnjak. Krv je tekla između njenih nogu, iako je preselila četvrt sata ranije, i uprkos intezitetu vatre u sobi. Preselila je, Allah joj se smilovao. Prepoznao sam je od prvog momenta. Znao sam da je silovana, s obzirom da je bila okrenuta licem prema podu, a donji dio njenog tijela je bio podignut dok su joj ruke i noge bile vezane.


Tako mi Allaha, nisam mogao kontrolisati sebe i briznuo sam u plač nad njom, ali sam brzo ugasio vatru koja je zahvatila njenu glavu i grudi. Vatra je izgorjela njene grudi, kosu na njenoj glavi i meso na njenom licu. Pokrio sam je komadom odjeće, Allah joj se smilovao. U tom momentu sam pomislio, ako izađem prijeteći i vičući, da će me uhapsiti.


Smirio sam se i odlučio da tiho izađem iz kuće, kako bih kao svjedok mogao ispričati priču o ovoj tragediji. Tri sata kasnije, američki okupacioni vojnici su opkolili kuću i govorili narodu ove oblasti da su porodicu ubili teroristi zato što su bili ši'ije. Niko u gradu nije povjerovao u tu priču, jer je Ebu 'Abir (tj. Kasim, otac silovane djevojke) bio poznat kao jedan od najboljih ljudi u gradu, plemenit, i da nije bio ši'ija već sunnija, . Svako je sumnjao u njihovu priču.


Poslije akšam namaza, okupaciona vojska je uzela njihova tijela i prebacila ih u američku bazu. Sutradan su predali njihova tijela državnoj bolnici u Mahmudiji govoreći bolničkoj administraciji da su porodicu poubijali teroristi.


Tog jutra sam otišao sa rođacima preminulih u bolnicu. Preuzeli smo njihova tijela i pokopali ih, Allah im se smilovao. Odlučili smo da ne smijemo prećutati ovo, pa smo zamolili mudžahide da im uzvrate što prije moguće. Odgovorili su im sa 30 napada u roku od dva dana, likvidirajući 40 američkih vojnika.


Ali nismo se mogli smiriti, pa smo odlučili da ispričamo ovu priču satelitskoj TV stanici Al Arabija, jer je to kanal čiji se program emituje u Iraku. Međutim, oni nisu obraćali pažnju na nas govoreći da smo lažovi. Rekli su nam da se njihova politika poslovanja zasniva na službenim saopštenjima izdatim od američke vojske, i da nisu u mogućnosti da objave vijest jer nemaju snage i moći za to. Ovo nam je rekao dopisnik al-Arabije Ahmed Salih.


Zato smo otišli do lokalnih novinskih agencija i oni su nam zalupili vrata pred nosem zbog toga što smo sunije i što je žrtva silovanja sunijska djevojka.


Ali, borci pokreta otpora su nam rekli da Allah neće dopustiti da krv bilo kojeg muslimana bude izgubljena, i rekli su nam da strpljivo istrajemo, i da ćemo vidjeti kaznu za prolivenu krv 'Abire i njene familije, za povredu časti naše sestre, kaznu od koje će im se podići kosa na glavi.


Lično nisam bio iznenađen kada je Ummu 'Abir ('Abirina majka) 9. marta 2006. došla i pitala me da li može 'Abir da prespava noć sa mojim ćerkama. Plašila se zbog načina na koji su je američki vojnici gledali kada je išla da podmiri stoku. Složio sam se sa tim, obzirom da se komandna baza okupacionih vojnika nalazila 15 metara od Kasimove kuće, Allah mu se smilovao. Iskreno sam pomislio da joj se ništa ne može desiti jer je imala samo 16 godina i bila je samo jedna mala djevojčica. Ali, složio sam se sa njom i ona je prespavala tu noć kod nas i sledećeg jutra se vratila kući. Nismo ni pomišljali da će okupacione snage izvršiti taj zločin usred bijela dana.“


Susjed je zaključio:


''Okupacione snage su došle prošlog petka – dan prije nego što je dopisnik Mafkarat al-Islama posjetio mjesto zločina – i tražile od ljudi iz tog kraja da iskopaju 'Abirino tijelo kako bi izvršili ispitivanja na njemu. Također su zatražili od mene da, kao očevidac budem svjedok, i ja ću otići bilo gdje kako bih se uvjerio da će pravda biti zadovoljena.''
 
Samo si nesto , Jerry prevideo u ovom tvoj sadomazo postu...............

Poslednju vest, a to je da su svi ucesnici osudjeni na dugogodisnje kazne zatvora, a prvooptuzeni na dozivotnu robiju...........tako demokratska drzava kaznjava svoj sljam, koju koristi rat, za bolesna izivljavanja.......

Ni jedan balkanski silovatelj, ni ubica dece nije od svoga nacionalnog suda osudjen na dozivotnu robiku , iako su , budi siguran, zlocini na ovim prostorima bili mnooogo cesci i okrutniji...........

"Izjava jednog od aktera, inace dobrovoljca iz Nisa, koji je anonimno dao interviju u emisiji "Studija B" 2001. godine, o stravicnom dogadjaju u izbeglickoj koloni kosovskih albanaca, koje su presreli pripadnici vojske medju kojima je bio i pomenuti svedok, koji je svoje svedocenje , kako pred TV kamerama, ponovio i haskom isledniku.:

....." naisli smo na grupu od oko stotinak albanaca, mahom staraca , zena i dece, kako se na traktorima krecu put Prozrena. Jedan od pripadnika treceg voda, inace iz Leskovca, prisao je starcu koji je u rukama nosio musko dete , starosti otprilike cetiri godine. Oteo mu je dete iz ruku , i trazio od starca 5000 maraka, da mu vrati dete, koje je vristalo od straha, dok je uspaniceni starac na albanskom zapomagao, plakao i molio. Svi smo , kao hipnotisani gledali ovaj prizor, i niko se nije usudio da reaguje, iako su neki bili vrlo frustrirani, a medju njima i ja. Leskovcanin je prislonio noz na grlo deteta, i u tom momentu su svi albanci , i zene i deca poceli da zapomazu i placu. U opstem rasulu , starac je drhtavim rukama pruzio vojniku nekoliko novcanica, gde nije bilo vise od par stotina maraka, placuci i moleci da pusti dete. Zlikovac je na to odgovorio:" za te pare , mozes dobiti samo glavu". Potezom noza, odsekao je glavu decaku, na uzas svih prisutnih , i albanaca i nas. Momci iz cete su ostali prenerazeni, neki su povracali pored puta, neki su repetirali puske i uperili u Leskovcanina, a neki su samo nemo , skamenjeni gledali uzasan prizor"

Napominjem , da je doticni pripadnik treceg voda, inace dobrovoljac iz Leskovca , kasnije otpusten , sa dijagnozom pshijatra, i da po mojim saznanjima nikada nije pozvan na odgovornost, a danas zivi u Nemackoj"
 
Celokupno americko delovanje u Iraku, od pocetka je zlocin. Sustinski u pitanju je ocigledan genocid koji SAD sracunato i planski sprovode vec godinama, a pravi zlocinci naravno nikada nece odgovarati. Zapravo pravi obim zlocina i sva njihova tezina tesko da ce ikada izaci na videlo, a ovi pojedinacni slucajevi kobajagi hapsenja i sudjenja americkim vojnicima, su ustvari dimna zavesa za prave zlocince kao sto su bush, ramsfild i ostali.
 
Jerry,ti si PRESLIKANI novinar CNNa ili BBC-ja. Znaci preslikan! A nesto tu pises,trtljas...
Sto nisi napisao da su nekoliko amaerickih vojnika osudjeni na dozivotne robije zbog silovanja i ubistva neke iracke devojke i njene porodice.
Pa da...i ti posle nekome pricas o selektiranju informacija i sl.
Ajde bre...
 
Prvo nisam cuo da su osudjeni na dozivotne robije. Za dokumentovano izivljavanje zasluzili su i smrtnu kaznu. A takvih zlocina tamo ima svakodnevno.
Drugo cak i da jesu osudili nekog na dozivotnu, u pitanju je obicno bacanje prasine u oci, i svaljivanje krivice na par prasinara iz Portorika. Ona 'generalka' , karpisnaki, levinski ili kako vec, iz abu graeba je spustena na cin pukovnika?! Ebem ti takvu kaznu za mucenje i torturu koju je video ceo svet. Njen direktni sef ramsfild, koji joj je direktno izdavao naredjenja, nije ni optuzen (znas kad ce tog zlikovca neko da pipne?!)
Pravo pitanje je kako i zasto kad su toliko civilizovani i fini, siluju decu, kasape invalide, spaljuju zive ljude, buse ih elektricnim busilicama, muce strujom i sta sve ne? A opet sve je to 'sitno' prema pravom genocidu koji je izvrsen izgladnjivanjem i uranijumom. Prave posledice toga osetice se jos generacijama. I pogodi da li ce neko da odgovara.
 
Е,Боже како неки правдају америчку окупацију и терор над другима...
Сад испада како је САД осудио џибере који су искористили дивну и хуманитарну "интервернцију" у Ираку...
Шта они траже тамо!?Кога ослобађају силовањем,убиствима,разарањем,пљачкањем и другим гадостима!?
Даће Бог да једном и САД буде тако ослобађан од своје пошасти...
 
Laz je da su osudjeni na dozivotne robije jer sudjenje za ovo nije jos ni pocelo. Druga stvar, jednom od optuzenih je ponudjeno da robija DEVEDESET(90) DANA ako pristane da svedoci protiv svojih drugara sto je on i pristao. Znaci silujes dete od 14 godina, ubijes ga, spalis i dobijes 90 dana zatvora. Pa ekstra.

Drugo ovo je samo jedan slucaj od mnogih.

Naucnici sa americkog univerziteta su utvridili da je od agresije Amerike na Irak poginulo preko 650.000 ljudi a od toga su americke i britanske snage pobile same preko 300.000 .

Nema genocidnije i zlocinacke nacije na planeti zemlji od Amerikanaca. Zatim su tu Nemci pa Hrvati.

Inace silovalo je ovu devojcicu vise njih . Sto se tice ostalih dogadjaja procitajte ovo:

U izvještaju je naglašeno da je veliki broj iračkih žena silovano od strane američkih okupacionih snaga i da je taj broj u porastu.

Znaci mnogi americki zlocinci jos su nekaznjeni...
 
Ja sam protivnik bilo cijeg terora a danas je americki teror najveca pretnja svetskom miru. Iran recimo ugrozava par susednih drzava dok teroristicka amerika ugrozava ceo svet.

Svi slobodoljubivi ljudi naravno dizu glas zbog ovoga sto se radi u Iraku. Ti slobodoljubivi i pravedni ljudi su dizali glas i kada su Amerikanci i nas napali. Zato ja kao jedna od zrtava americkog terora i agresije imam obavezu da ih pomognem u njihovoj pravednoj borbi za slobodu svoje zemlje i pravo na zivot bez americkog terora, ubistava i silovanja.
 
Salvantis:
Prvo nisam cuo da su osudjeni na dozivotne robije. Za dokumentovano izivljavanje zasluzili su i smrtnu kaznu. A takvih zlocina tamo ima svakodnevno.
Drugo cak i da jesu osudili nekog na dozivotnu, u pitanju je obicno bacanje prasine u oci, i svaljivanje krivice na par prasinara iz Portorika. Ona 'generalka' , karpisnaki, levinski ili kako vec, iz abu graeba je spustena na cin pukovnika?! Ebem ti takvu kaznu za mucenje i torturu koju je video ceo svet. Njen direktni sef ramsfild, koji joj je direktno izdavao naredjenja, nije ni optuzen (znas kad ce tog zlikovca neko da pipne?!)
Pravo pitanje je kako i zasto kad su toliko civilizovani i fini, siluju decu, kasape invalide, spaljuju zive ljude, buse ih elektricnim busilicama, muce strujom i sta sve ne? A opet sve je to 'sitno' prema pravom genocidu koji je izvrsen izgladnjivanjem i uranijumom. Prave posledice toga osetice se jos generacijama. I pogodi da li ce neko da odgovara.

Ne citas pravu stampu,zato i nisi cuo.
Ja sam citao pre dva dana u Blicu. Osudjeno je nekoliko nih...tipa kao cela jedna patrola. znaci njih troje cetvoro.
Izbegli su smrtnu kaznu samo zato sto su sve priznali. Imaju mogucnost pomilovanja posle 20 godina. Eto...
 
A sta je sa ostalih 300.000 pobijenih Iracana? Ko je za to kriv Korner zastavico?

I zasto se za te zlocine ne sudi americkim generalima po komandnoj odgovornosti jednako kako se sudi danas srpskim?

Kako ti mozes da prihvatis da te neko tretira kao nize bice, da za nekog vaze jedna pravila a za tebe druga? To znaci da ti svesno prihvatas da si neciji rob.

Da si covek trece kategorije. E ja to nikada necu prihvatiti pa makar me bombardovali ti zlocinci jos 1000 puta. Stvar principa.
 
Jerry Ropero:
A sta je sa ostalih 300.000 pobijenih Iracana? Ko je za to kriv Korner zastavico?

I zasto se za te zlocine ne sudi americkim generalima po komandnoj odgovornosti jednako kako se sudi danas srpskim?

Kako ti mozes da prihvatis da te neko tretira kao nize bice, da za nekog vaze jedna pravila a za tebe druga? To znaci da ti svesno prihvatas da si neciji rob.

Da si covek trece kategorije. E ja to nikada necu prihvatiti pa makar me bombardovali ti zlocinci jos 1000 puta. Stvar principa.


Ma vidim ja da ti patis za njima,ali mene bas zabole **** za 300 000 Iracana.
Da nemaju bande i fanatike, tzv. borce za slobodu, koje haraju Irakom,ne bi ni imali toliko zrtava.
Idi brate,prijavi se u neku mirovnu misiju pri UN-u pa im pomazi tamo.


A za nase...pa kad mi nismo mogli da se izborimo sa njima onda ima ko hoce.
Da li je neko od strane naseg nekog suda osudjen na neku kaznu za ratne zlocine,da ne pominjem da je dobio dozivotnu.
Da li je osudjen na vreme ili tek kada se vrsio pritisak i pokazivali snimci itd.
Daj molim te...
Ameri makar mogu da se vade da tu i tamo osude nekoga,a sta mi?
 
E pa vidis mene boli ****. Boli me zato sto ne volim licemerje, sto ne volim cinizam sto ne volim laz.

Ne volim da me neko **** u mozak ,tako sto ce mi govoriti da ja treba da izrucim i isporucim pola svoje drzave, dok u isto vreme taj koji mi to govori cini 1000 puta vece zlocine, veca ubistva i za to ne odgovara.

Pa ako ne odgovara neko sto je ubio coveka sto ja da odgovaram za to sto sam ukrao paklu cigareta na trafici? Po kojoj logici? Po toj sto je on kao jaci? E pa vidis ja to ne priznajem i boli me patka za njihovu jacinu.

Mogu da me bombarduju, okupiraju, siluju - ali nikada necu priznati da su oni u pravu. Zato imam simpatije prema Iracanima jer su oni sve ono sto mi Srbi danas vise nismo. Slobodoljubivi, zeljni borbe za slobodom i nezavisnoscu , ljudi koji ne priznaju okupaciju i koji se protiv nje bore svim sredstvima koja im stoje na raspolaganju.

Rekao sam ti vec da mrzim licemerje stoga mi smeta sto se na zapadu niko ne buni zbog 650.000 ubijenih Iracana , sto niko ne organizuje demonstracije zbog toga , a prvi su da skacu i placu kad su ugrozena prava pasa, pedera i lezbejki. To je dokaz koliko su ti ljudi moralni bogalji i koliko malo cene uopste ljudski zivot.
 

Back
Top