Za koje se koalicije zalažete
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Za koje se koalicije zalažete

Zainteresovan član Рабин (avatar)
    Učlanjen
    19.11.2006.
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano Za koje se koalicije zalažete

Očekujem i žarko želim da se na sledećim parlamentarnim izborima pojavi nova narodnjačka koalicija čiju okosnicu čine : DSS i RS (Demokratska stranka Srbije i Robijaška stranka) a podrušku pružaju ostale manje stranke kao NS, NSPD (Nacionalsocijalistišepartaj Dojčlands), SSJ, SPS i ostale jurišničke stranke i paravojne organizacije

Novoosnovana Robijaška stranka je ovih dana izrazila svoje neslaganje sa stavovima potpredsednika SRS Nikolića i pružila punu podršku Koštunici i njegovom ministru Stojkoviću, kao i ostalim svojim koalicionim partneriima iz ove vlade.

U svojim prvim javljanjima i obraćanjima javnosti ispoljena je politička trezvenost pod uticajem svog idejnog i političkog patrona, gospodina predsednika Vlade Republike Srbije.

Osuðenici iz Niša kažu da nije u redu da SRS njima trguje, reagujuæi na izjavu Tomislava Nikoliæa da æe radikalski poslanici glasati za Zakon o amnestiji, pod uslovom da uz osuðenike budu abolirani i jataci Ratka Mladiæa.

"Malo nas brine njihova ucena, pošto oni, ne samo da ucenjuju drzavu, nego na neki naèin ucenjuju i nas. Oni traže od države da se amnestiraju jataci Ratka Mladiæa koji su ga štitili, skrivali, ili veæ šta su radili, a koji nisu ni osuðeni, što je nemoguæe. Mislimo da nije u redu da se vrši trgovina preko nas, osuðenih lica, ipak je nas više hiljada, koji èekamo tu amnestiju, naspram tih nekoliko jataka", kaže osuðenik iz Niša.

Osuðenici iz Sremske Mitrovice kažu da ih uopšte ne zanima to što radikali izjavljuju. "U principu, mi nemamo nikakvu reakciju, niti nas uopšte zanima šta radikali traže, ili šta ne traže. Nas samo zanima ono što je ministar pravde, Zoran Stojkoviæ obeæao, odnosno, praktièno iza toga stoji cela Vlada Srbije. Oni imaju potrebnu veæinu u Skupštini Srbije da izglasaju taj zakon, znaci, radikali njima uopste ne trebaju da bi se izglasao taj zakon. Najbitnije je da gospodin Predrag Markovic zakaže sednicu Skupštine Srbije na kojoj æe se izglasati Zakon o amnestiji", kaže osuðenik iz Sremske Mitrovice.

Pa da vide da li mogu da pobede SRS!

Ističe se Slobodance (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    81

Podrazumevano Re: Za koje se koalicije zalažete

Ја мислим да коалиције праве партијице које нису сигурне у себе,
    па ко веле да нагребу сви скупа 4-5 % ...
    ...Сви нису једнаки,нит' имају исто,
    ал' сви могу Богу дати срце чисто...

Buduća legenda *BILJA* (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Vec sam napisala na jednoj drugoj temi, koalicija DSS-a i SRS- bila bi najveci dobitak za Srbiju.
    Ne bih imala nista protiv da to bude i postizborna koalicjija.
    Meni je Kostunica vise nego OK, zaista!

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

@ Rabin

Драго ми је да је твој ник у складу са антисрпским ставовима наведеним у твојој теми. Уплашио бих се да је било другачије.

БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Poznat inagadadavida (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Jedna uspesna koalicija........

+

I druga................

+

Veoma poznat Mitternachtsträumer (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Citat Original postavio *BILJA*
    Vec sam napisala na jednoj drugoj temi, koalicija DSS-a i SRS- bila bi najveci dobitak za Srbiju.
    Ne bih imala nista protiv da to bude i postizborna koalicjija.
    Meni je Kostunica vise nego OK, zaista!
    I ja mislim da bi tako nešto bilo najpovoljnije. Tako se nešto sad pokušava postići u Austriji između Narodnjaka i Socijalista, mada to ne ide baš glatko...

Poznat _Milanche_ (avatar)
    Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Mislim da je s obzirom na stanje i prilike u Srbiji najbolja moguca koalicija koje objektivno moze da se formira DS-DSS-G17+

Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Citat Original postavio DeteSunca
    I ja mislim da bi tako nešto bilo najpovoljnije. Tako se nešto sad pokušava postići u Austriji između Narodnjaka i Socijalista, mada to ne ide baš glatko...
    A u sta ubrajas SRS u narodnjake ili u Socijaliste?
    Oni u najboljem slucaju mogu da se porede sa Hajderom mada je i on za njih light.
    Inace sad sam iznenadio ovim tvojim postom nisam mislio da imas takva "retrogradna" razmisljanja citajuci ono sto si pisao ranije.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Najbolje bi bilo da bude DSS-SRS-SPS sto je verovatnije ili DS-G17-LDP-manjine sto je tesko ali ova dva resenja bi bila najbolja jer bi svako mesanje izmedju ovih partija ne bi nista promenilo i sve bi ostalo isto.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Ja mislim da bi Vesna civava Rivas i Era Ojdanic trebali da dobiju neko mesto u vlasti za doprinos radikalskoj kampanji makar kao savetnici za kulturu.Dok bi za ministrku mogla da bude izabrana Viki iz boljeg Zivota ima narod lepa secaja na nju a i ona legendarna frizura je jos tu a bosanski armonikas bi mogao da bude direktor narodnog muzeja ili barem filharmonije.

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

Citat Original postavio Рабин
    Očekujem i žarko želim da se na sledećim parlamentarnim izborima pojavi nova narodnjačka koalicija čiju okosnicu čine : DSS i RS (Demokratska stranka Srbije i Robijaška stranka) a podrušku pružaju ostale manje stranke kao NS, NSPD (Nacionalsocijalistišepartaj Dojčlands), SSJ, SPS i ostale jurišničke stranke i paravojne organizacije

Novoosnovana Robijaška stranka je ovih dana izrazila svoje neslaganje sa stavovima potpredsednika SRS Nikolića i pružila punu podršku Koštunici i njegovom ministru Stojkoviću, kao i ostalim svojim koalicionim partneriima iz ove vlade.

U svojim prvim javljanjima i obraćanjima javnosti ispoljena je politička trezvenost pod uticajem svog idejnog i političkog patrona, gospodina predsednika Vlade Republike Srbije.

Osuðenici iz Niša kažu da nije u redu da SRS njima trguje, reagujuæi na izjavu Tomislava Nikoliæa da æe radikalski poslanici glasati za Zakon o amnestiji, pod uslovom da uz osuðenike budu abolirani i jataci Ratka Mladiæa.

"Malo nas brine njihova ucena, pošto oni, ne samo da ucenjuju drzavu, nego na neki naèin ucenjuju i nas. Oni traže od države da se amnestiraju jataci Ratka Mladiæa koji su ga štitili, skrivali, ili veæ šta su radili, a koji nisu ni osuðeni, što je nemoguæe. Mislimo da nije u redu da se vrši trgovina preko nas, osuðenih lica, ipak je nas više hiljada, koji èekamo tu amnestiju, naspram tih nekoliko jataka", kaže osuðenik iz Niša.

Osuðenici iz Sremske Mitrovice kažu da ih uopšte ne zanima to što radikali izjavljuju. "U principu, mi nemamo nikakvu reakciju, niti nas uopšte zanima šta radikali traže, ili šta ne traže. Nas samo zanima ono što je ministar pravde, Zoran Stojkoviæ obeæao, odnosno, praktièno iza toga stoji cela Vlada Srbije. Oni imaju potrebnu veæinu u Skupštini Srbije da izglasaju taj zakon, znaci, radikali njima uopste ne trebaju da bi se izglasao taj zakon. Najbitnije je da gospodin Predrag Markovic zakaže sednicu Skupštine Srbije na kojoj æe se izglasati Zakon o amnestiji", kaže osuðenik iz Sremske Mitrovice.

Pa da vide da li mogu da pobede SRS!
    Мислим да си ти један врло злонамеран лик.

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

Биљо и остали, не контате да је овај лик Рабин нели ЛДП-овац?

Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Citat Original postavio al bundy
    Najbolje bi bilo da bude DSS-SRS-SPS sto je verovatnije ili DS-G17-LDP-manjine sto je tesko ali ova dva resenja bi bila najbolja jer bi svako mesanje izmedju ovih partija ne bi nista promenilo i sve bi ostalo isto.
    Bojim se da bi dobro bilo za politicko profilisanje ali tesko da bi bilo dobro za gradjane da pobedi koalicija DSS SRS SPS :-)

Veoma poznat filatelista, pa šta? (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

Ja sam u principu protiv koalicija, jer u Srbiji se to zove politička trgovina. Nadam se da će doći vreme 3 velike stranke ili 2+1, pa da se zna ko "svlači i oblači".
    Dosta je priča kad je nešto dobro, pobiše se ko je zaslužan, a kad ne valja, mi smo bili manji partner....

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio inagadadavida
    Jedna uspesna koalicija........

+

I druga................

+

sad gledam logotip ds-a i setim se kako ovde njihovi omladinci pljuju po ćirilici. nešto tu nije u redu... il to nije taj ds il' ti omladinci nisu njihovi

Veoma poznat Mitternachtsträumer (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Citat Original postavio _Milanche_
    A u sta ubrajas SRS u narodnjake ili u Socijaliste?
    Oni u najboljem slucaju mogu da se porede sa Hajderom mada je i on za njih light.
    Inace sad sam iznenadio ovim tvojim postom nisam mislio da imas takva "retrogradna" razmisljanja citajuci ono sto si pisao ranije.
    Ne bih ja to nazvao retrogardnim razmišljanjem. Ni jedni ni drugi mi nisu oličenje neke pameti i sposobnosti, ali ne bi skakali jedni drugima za vratove svake sekunde. Kad već ne možemo imati sposobnu vladu, onda neka imamo stabilnu.
    Zbog čega ti misliš da je to tolika nenormalnost?

Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Citat Original postavio DeteSunca
    Ne bih ja to nazvao retrogardnim razmišljanjem. Ni jedni ni drugi mi nisu oličenje neke pameti i sposobnosti, ali ne bi skakali jedni drugima za vratove svake sekunde. Kad već ne možemo imati sposobnu vladu, onda neka imamo stabilnu.
    Zbog čega ti misliš da je to tolika nenormalnost?
    Zbog toga sto ta vlada nece liciti ni na sta niti ce moci ista pozitivno da uradi.
    Kostunica (o kojem jeste da nemam neko misljenje ali je cinjenica da on radi mnoge dobre stvari) ce biti potpuno blokiran da uradi ista a posebno od strane medjunsrodne zajednice ako bude u vladi sa radikalima.
    Jedino sto od takve vlade mozem ocekivati jesu razne retrograne ideje koje ce sprovoditi na nama ovde(tipa pronalazenja anti-srba,izbacivanja darvina iz skkola,ukidanje nastave informatike) i sigurno pogorsanje polozaja srba u okolnim zemljama zbog nemilosti u kojoj ce se naci vlada u Srbiji.
    Zbog toga svega Kosta i nece ici u koaliciju sa radikalima a zbog toga to nije uradio ni 2003.

Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

ako stvarno mislis da je neka sreca imati "stabilnu vladu" ma kakva ona bila onda ti mogu reci da mnogo gresis.
    Recimo vlada Nemacke 1941 je bila vrlo stabilna pa onda vlada Srbije za vreme Milosevica pa nisam siguran su nekog usrecile.
    Mislim da je ova prothodna Kostina vlada bila manje stabilna a da je bila bolja.

Početnik
    Učlanjen
    05.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Nijedna današnja opcija na žalost nije nešto u šta bi se moglo bezuslovno vjerovati. Pristalica sam koalicija koje će raditi u interesu jačanja nacije i suprostavljanju današnjoj politici zla koju plasiraju pojedini zapadni centri moći. Trenutno najbolja varijanta u postizbornoj koaliciji bi mogla biti SRS - SPS i eventualno zdravi dio DSS ali bez Koštunice. Samo jedna čvrsta i odlučna vlada, i isto tako i čvrsta i odlučna politika mogu Srbiju podići iz ambisa u koji sada pada. Stabilna vlada koja djeluje za interese naroda jeste ono što će ojačati zemlju, nestabilne koalicije samo nastavljaju politički cirkus sa aferama, optužbama, kriminalnim aktivnostima , ucjenama i toliko toga drugog.
    Jedina opasnost kod ovoga je činjenica da kada jedna država formira istinsku narodnu vlast i kada krene u ubrzani napredak , jačanje i ekspanziju moći, onda se svi protivnici tog naroda i njegovog jačanja udružuju u koaliciju da bi zaustavili napredak. Centri moći kojima ne odgovara stabilnost i snaga nekog naroda ne biraju sredstva kako će ga spriječiti u tome, preko rata, sankcija, ili sa kolaboracionističkim elementima, u našem slučaju tzv demokratskim i liberalnim snagama.
    SAMO VAS GLEDAM!!!

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Залажем се за НАРОДЊАЧКИ БЛОК !

ДСС У КОАЛИЦИЈИ СА НОВОМ СРБИЈОМ
    БЕОГРАД – Председник демократске странке Србије (ДСС) Војислав Коштуница предложио је данас Главном одбору странке да донесе одлуку о предизборној коалицији са Новом Србијом.

Коштуница је рекао да је Предедништво ДСС одлучило да на листи ДСС-Нова Србија-Војислав Коштуница буду и кандидати Јединствене Србије и Српског демократског покрета обнове.

Лидер Нове Србије Велимир Илић изјавио је данас да је та странка једногласно донела одлуку о изласку на парламентарне изборе и да је прихватила споразум о заједничком наступу са Демократском странком Србије.

„Нова Србија је прихватила да у оквиру своје квоте од 30 одсто посланичких мандата одреди известан број места за кандидате Јединствене Србије и Српског демократског покрета обнове”, рекао је Илић после седнице Главног одбора те странке одржане у Чачку.

„Наш циљ је да Војислав Коштуница поново буде премијер јер је радио добро и направио одличне резултате, а посебан успех је постигао обједињавањем већине политичких опција око новог устава”, истакао је он.

Фонет – Танјуг
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Slične teme

1. Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 27.06.2008., 08:10
  2. Lokalne koalicije?
    Autor _Milanche_ u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.03.2008., 01:43
  3. koalicije
    Autor adem_ks u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 21.05.2007., 02:00
  4. Lista koalicije LDP-GSS-SDU-LSV