Svetlucanje

sto.milan

Početnik
Poruka
9
Da li bi mi neko pomogao. U svim igricama imam svetlucanje, kao neke bele tačkice. Mislim da se radi o anti-aliasing-u. Ali ne znam kako da podesim sve to sa grafičkom da to svetlucanje nestane.
Imam ati msi x1600 pro grafičku.


Hvala
 
Recimo u flight simulatoru ili u gta san andreas drveće i neki takvi oblekti praktično svetlucaju belim tačkicama (kao da pikseki trepću, presijavaju se), ali i kad menjam sa 2x na 4x i 6x antialiasing ne primećujem promene. :-(
 
Pa baguje mu igra... Vidjao sam takve slucajeve ali ne znam u cemu je stvar...

Ne znam kakva je tvoja graficka kartica ali ako bi je uporedili sa gf 4 ili nekom novijom da znam otprilike koliko je dobra... Mozda je problem u tome, ili u ramu...ne znam...
 
ma ja ipak mislim da si ti biJo na necemu zestkom kad ti se picinjava svetlucanje.......da nisu mozda vanzemaljci dosli da te otmu pa im tvoja graficka nije dala :lol:
 
To se dešava obično kada namestim na bolje performanse u igrama. U servis netreba da je nosim jer znam da je u pitanju samo neko podešavanje u njenom softveru, možda 3d. I grafička je jako dobra radeon x1600pro.
 
Instaliraj najnovije drajvere i za plocu i za graficku kartu.
Moguce je da se pregreva,obezbedi joj dovoljno prostora za hladjenje (ne ubacuj nista u slot do nje).
Ta graficka karta zahteva dodatno napajanje-proveri da li je isto pravilno utaknuto.
Eventualno reinstaliraj sistem
 
Hmmmm bele tackice.....da nisu artifacti ?
Kada to pocne da se deshava pogledaj odmah temperaturu graficke......ne sme da ide preko 60-70 C po pravilu.
Mozda ti se grafika pregreva pa pravi greske na ekranu.
U savkom slucaju odnesi gde si je kupio i trazi drugu!
Download-uj neki program kao Artifact tester......za testiranje graficke....
Ostavi da karta radi 2 sata.....ako ima jedan jedini promashen pixel....trazi zamenu brze bolje!
 
lol
teranje grafičke karte na veće radne frekvencije od fabrički podešenih. Time se poništava garancija i može doći do oštećenja hardvera. A dobijaju se nešto bolje performanse (zavisi od proizvođača, modela kartice, pa i pojedinačnih primeraka). Neke kartice mogu drastično da se poboljšaju čak do brzina koje imaju klasu bolje (i skuplje) kartice, ali kod nekih je to neznatno poboljšanje...
ja moju overclockujem sa ATI Tray Tools.

Radeon 9600 pro : GPU fabrički na 398MHz a memorija na 223 MHz
overklokovano na 483 MHz i 260MHz bez artifakta...
Ima još dosta tweakovanja, ali nisam hteo da diram bez proučavanja nekog howto-a
 
skinuo sam ga i on kaze:Nvidia Detenator 4 drivers version 20.00 or greater are not installed on your system
These drivers are requried for NVmax functionality.To correct this install the detenator drivers from www.nvidia.com
NVmax can not function under envrimovent.
 
Serijski_Ubica:
lol
teranje grafičke karte na veće radne frekvencije od fabrički podešenih. Time se poništava garancija i može doći do oštećenja hardvera. A dobijaju se nešto bolje performanse (zavisi od proizvođača, modela kartice, pa i pojedinačnih primeraka). Neke kartice mogu drastično da se poboljšaju čak do brzina koje imaju klasu bolje (i skuplje) kartice, ali kod nekih je to neznatno poboljšanje...
ja moju overclockujem sa ATI Tray Tools.

Radeon 9600 pro : GPU fabrički na 398MHz a memorija na 223 MHz
overklokovano na 483 MHz i 260MHz bez artifakta...
Ima još dosta tweakovanja, ali nisam hteo da diram bez proučavanja nekog howto-a
ti najvjerovatnije imas ti radeon 9600 pro advantage. Obicna 9600 pro ima vecu frekvenciju memorije a istu procesora po defaultu . Nisi rekao koji ti je proizvodjac i da li je to gornja granica do koje ides prije pojave artefakata...
Inace obicna 9600 pro moze da se overck(zavisi od proizvodjaca) do toga da dobijes identicne performanse kao 9600 xt
 
darn it, pa znao sam ja da ovo deluje malo za ovu karticu...

u pitanju je Sapphire ATI Radeon 9600 pro Advantage... u pravu si ti ... znači zayebao sam se :evil:
A to jesu maks freq, preko toga se pojavljuju artifakti.

sad ću da googlam, da vidim šta sam ja to uzeo (jes da planiram da je menjam, ali ipak..)
 

Back
Top