SIDNEJSKA PRICA....

delfino

Početnik
Poruka
29
Nisam ni slutila da je ovaj forum ovoliko zanimljiv!!! Za sve ima prvi put....Pozivam sve one koji su nekada bili u Sidneju ilo ikoji tamo zive da nama ostatku sveta opisu kakav je zivot tamo...KO su ti nasi ljudi koji tamo zive..kakvi su i u kom su fazonu...druze li se medjusobno...sta znate o crkvenim zajednicama...o kaficima..lokalima....faksevima..poslovima...tretmanu naseg "zivlja"...
PA hajde sada...
:shock:
 
damir dz:
Ružice,
jel čuješ ovo pozvani smo na piće.
Pa šta čekamo???
Idemo!!!! :D
pa znas sta ja cekam!!!!...vizu..treba da stigne za koji dan...ali nista kritike,bar dok ti ne dodjes...
jeco...daj reci nesto,bilo sta...ima li neko dobro mesto u sidneju...obisla sam internet i osim klope nema ni slova o provodu...
daj,pa ti onda ja dodjem kafu kad se sretnemo!!!!(((:
 
Dobra tema 'delfino"
E bas nemas srece:javila se Jeca iz Adelajda i ja evo iz Melburna, a od nasih iz Sidneja ni traga ni glasa. Tema za razmisljanje: izgleda da nemaju vremena za forume???
Samo sam nekoliko puta bio u Sidneju tako da i nisam neki autoritet po tom pitanju. Ono sto znam (vezano za moj posao , posto imam klijente tamo) je da se dosta radi, znanje jezika je veoma vazno, a i poznanstvo da se dobije posao ( nije vise kao sto je nekad bilo).
Sam Sidnej je veoma lep grad (sto si verovatno vec i videla na Google i slicnim pretrazivacima), ali je i velika guzva na putevima tako da je veoma vazno da zivis blizu posla a i stanovi (kuce, itd) su veoma skupi u odnosu na prihode. Nacionalni prosek prihoda za proslu financijsku godinu je bio nesto malo vise od $37,000 (oko 20,000 eura) a stan u pozeljnom naselju $400,000+. A naprimer u onim naseljima koja su malo elitnija (blize moru, centru, itd) nije neuobicajeno da su od $600,000 pa do par miliona. Otidji na : www,realestate.com.au ili na www.domain.com.au pa pogledaj.
Vecina nasih ljudi po dolasku ovde mogu da se pozdrave sa Srbijom bar na 5-6 godina, nije kao iz Rima sat vremena leta do BGD.
Po onome sto sam video u mojim posetama Sidneju mogu da ti kazem da ima dosta nasih ljudi tako da ces veoma brzo da izaberes sebi drustvo (ima za svaciju dusu), ima ja mislim bar desetak crkveno-skolskih-drustvenih zajednica, ima dosta restorana, nasih kafica, klubova itd.
Detaljnije informacije ce nadam se da ti posalje neko iz Sidneja.
Da je Melburn u pitanju, tu bih vec mogao da pomognem.
Pozdrav tebi, nazalost nemogu da pozdravim i prodavnice u Rimu (odrali me oni i moja zena pre meces dana), i puno srece.
 

Back
Top