FASPER(defektoloski)

Auron

Obećava
Poruka
52
Zanima me shta se polaze na prijemnom i recimo koja mi je literatura potrebna za spremanje dotichnog.Ako neko studira mogu i opshti utisci,inache mene zanima smer za resocijalizaciju lica, kad vec ne verujem da cu moci da upishem psihologiju na filozofskom ovo mi deluje najpribliznije...
 
www.infostud.com

Ako te to stvarno zanima UPISI, ne znam koliko je perspektivno ali sta danas jeste?!:) Prva godina...opste obrazovna, genetika, fiziologija, opsta psihologija, pedagogija, sociologija ... posle ti se sve svede na psihologiju, sociologiju i pedagogiju, s tim da je tu naravno najzastupljenija psihologija, kasnije psihologija kriminala, pedagogija mladih sa poremecajima u ponasanju itd itd...imas i dosta kriminologije...stvarno je interesantno! Na fakulteti predaju iskljucivo eminentni profesori i strucnjaci u svojim oblastima! Organizacija kao na svim fakultetima je vise-manje losa, ali to ne bi trebalo da te brine ako stvarno zelis to da studiras i time da se bavis. Za kraj...sto se tice prijemnog...ja mislim da se polaze sociologija, genetika i psihologija...bar je tako bilo...proveri na gore navedenom sajtu, a imas i sajt fakulteta... http://www.fasper.bg.ac.yu/
Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj;)
 
Hvala na ekspresnom odgovoru,vec sam ranije obilazio infostud i uspeo je da me zbuni s' obzirom da su stavili da se polaze biologija,sociologija i opsta informisanost, na njihovom 4umu(u relativno svezem topicu) pishe samo soc. i opshta kultura, na par mesta sa strane videh soc. psi. bio. i ti sada ubaci i genetiku :)
 
Genetika je bila pre par godina, rekoh ti da sada nisam siguran, znaci vise je nema;). Veruj u to sto procitas na zvanicnom sajtu defektologije i njihovom forumu.
Poz
p.s.prijemni ti je najmanjij problem...mozes upisati smer koji hoces i posle da se prebacis na prevenciju...bar je tako moglo pre 2,3 godine;)
 
Hoce li mi neko od studenata pomoci,koji je od somatopedskog,logopedskog i smera za prevenciju lica sa poremecajima ponasanja boLJI?Na kojem se lakse upada na budzetu i sa kojim mozes dobiti posao posto sam cula da je to jako tesko,a ipak bi upisala ovaj fax??? HVALA UNAPRED...:)
 

Back
Top