Lopovi

crazy_terorist:
Danas su mom drugaru ukrali cd player iz kola i to u sred belog dana.Dogadja li se to i drugima i preporucite neku zastitu osim onih sranje alarma od 150 evra
Nema zastite.
Ja koristim CD player/radio kojem se vadi prednji displej, pa to nosim kuci svaki puta kad parkiram auto. Tako radim godinama, jednom sam pre par meseci zaboravio da izvadim plocicu, provalili majmuni u kola u roku od 2 sata, razbivsi suvozacevo staklo i odneli sve. Srecom te imam kasko osiguranje pa su mi to platili ali je zezanje veliko.
Dakle, jedino da uzmes CD player kojem se vadi prednji displej ali onda vadi i kad parkiras u gradu, bilo gde...
Alarm nece spreciti profesionalca, oni to vade za manje od 15 sekundi, za to vreme niko na alarm nece reagovati.
.
 
Za vreme onih sankcija (kad je bilo litar benzina litar krvi :D ) neki calov kolega (vojno lice) primetio da mu nocu neko marise benzin, pa lepo uzeo stocnu so, napunio patrone i cekao... negde oko 1 sat, dodju dva cigancica sa kanticom i crevom i pocnu da istacu, on se prodere, gigani uhvate dzadu ali nose i kanticu! Coveku naravno pukne film, bam bam i ciga popije po guzovima.... posle isao u bolnicu da se izvinjava i da kupuje poklone itd da ga ne bi tuzili... tako da ako uhvatis coveka dok ti krade cd-player i da mu polomis rebarca, verovatno bi odgovarao za nanosenje teskih telesnih povreda... bem ti drzavu :evil:

Teksas je mama, ako ti covek samo sidje na travjak sa staze (naravno ako ga nisi pozvao), a kamoli udje u kucu/auto, Remington i cao djaci...
 
Superbird:
Za vreme onih sankcija (kad je bilo litar benzina litar krvi :D ) neki calov kolega (vojno lice) primetio da mu nocu neko marise benzin, pa lepo uzeo stocnu so, napunio patrone i cekao... negde oko 1 sat, dodju dva cigancica sa kanticom i crevom i pocnu da istacu, on se prodere, gigani uhvate dzadu ali nose i kanticu! Coveku naravno pukne film, bam bam i ciga popije po guzovima.... posle isao u bolnicu da se izvinjava i da kupuje poklone itd da ga ne bi tuzili... tako da ako uhvatis coveka dok ti krade cd-player i da mu polomis rebarca, verovatno bi odgovarao za nanosenje teskih telesnih povreda... bem ti drzavu :evil:

Teksas je mama, ako ti covek samo sidje na travjak sa staze (naravno ako ga nisi pozvao), a kamoli udje u kucu/auto, Remington i cao djaci...


Podrzavam sve te koji kazu da lopova treba ugaziti na licu mesta kada kradu nesto posto je nasa murija naravno svi kurtoni i nesmeju nista i ***** cd player samo da sam GA VIDEO na licu mesta ugazio buh ga DRUGAR
 
By the way, video sam danas u SAT-u da ima da se kupi neki Kenwoodov cd player za 1920 din. Taj mi odgovara svetski, znaci uzeo bi ga ako je cena takva zato sto je stariji model, tj nema ekvilajzer, ne cita MP3 itd, to mi i onako ne treba, zna li neko nesto vise o tome (da ne uzmem neko s*anje) ?
 
Ovaj recept se ne moze primeniti za kradju plejera ali ce mozda posluziti nekom ako je kradja auta u pitanju a primenio ga je moj rodjak u Beogradu pre desetak godina: Stalno mu krali kola ispred zgrade ali ih nekom srecom nalazio, valjda uzimali da se vozaju pa kad nestane benzina ostave ga na licu mesta. On jednog dana uzme trokraku udicu veliku, malo ispravi krake i usije par njih u sediste. Auto nije dirao nekoliko dana i jednog jutra podje u prodavnicu kad ono - neki tip sedi u autu i pusi. Ovaj ga pita sta radi tu a on samo rece: Zovi brate hitnu, nije mi dobro.
 
To je istina. Ipak, pokazali su se najbolje licni sistemi po principu " uradi sam ". Jedan od najvecih kradljivaca automobila je priznao da su mu najvise muka zadavali upravo ti sistemi, nikako najskuplji alarmi. Videli smo u Mad Max 2 kako je onaj probao da mazne gorivo iz prevrnutog Maxovog auta...
 
Jedina, ma da indirektna, zaštita od lopova je da u susednim kolima ima nešto slično što hoće i da je ta lakše obiti. Nema od sprečavanja ništa tako da jedino što može da se uradi da se smanji verovatnoća da se desi.

U tu svrhu ovo obično pomaže. Ništa zanimljivo na vidnom mestu, neki alarm baš da ne mogu klinci da otvore za manje od 30 sekundi (mada se na alarm danas malo ko osvrće) i kasko osiguranje (kada se desi da se ne jediš mnogo).
 
Trebalo bi da kad se desi neka kradja, obijanje, da se komsije udruze i sacekaju prvi sledeci pokusaj i onda ubiju od batina provalnika, polome mu ponesto, taj vise nece krasti, a posluzice i kao primer drugima. A i stanarima je u interesu da im je parking bezbedan.
A zasto ne postoji zanimanje nocni cuvar na parkingu? 100 kola da cuva za 400 evra mesecno recimo, 4 evra po kolima, sto da ne. Sta bi sa onom idejom o pozornicima koji cuvaju samo odredjeni kvart?
 
Garwor:
Trebalo bi da kad se desi neka kradja, obijanje, da se komsije udruze i sacekaju prvi sledeci pokusaj i onda ubiju od batina provalnika, polome mu ponesto, taj vise nece krasti, a posluzice i kao primer drugima. A i stanarima je u interesu da im je parking bezbedan.
A zasto ne postoji zanimanje nocni cuvar na parkingu? 100 kola da cuva za 400 evra mesecno recimo, 4 evra po kolima, sto da ne. Sta bi sa onom idejom o pozornicima koji cuvaju samo odredjeni kvart?
Noćni čuvar bi bio dobro rešenje kada već nema pozornika. Kada su postojali pozornici situacija je bila mnogo jednostavnija, jer je znao većinu osoba u kraju, pa ako se nešto i desi nije bio neki problem da se nađe(u) odgovorni. Izgleda da je ideja ostala samo ideja. Hm, kada se setim kada sam poslednji put video pozornika ... davno bilo.
 
Kradja ima svuda na svetu i bice ih uvek,e sad sto su kod nas ceste mislim da problem treba traziti u korenu...socijani,ekonomski,zakonodavni....a ne treba kriviti policiju..policija ne moze niti treba da bude stazar nad svakim autom.Takodje mislim da su smesne ideje o sacekusama i ganjanjima lopova ,pa zasto postoje osiguranja?
 
Mom ortaku su letos digli Pioneerov CD Player iz Yuga i to ispred Freestylera na keju! Auto mu je bio parkiran na onoj gornjoj stazi, gde je inache auto do auta i non-stop neko prolazi tuda... i to mu je jos stajao pod banderom, skroz osvetljen!
On je sa devojokom i njenom drugaricom stao tu i otisli su do Freestylera da bace pogled, kako izgleda, sta ima, nisu se zadrzavali duze od 10-15 min... a u kolima njih dve ostavile torbe, a on plochicu samo skinu s playera i stavio u kasetu.
I shipak, kad su se vratili Yugo otvoren, izvukli radio i njima dvema digli torbe (srecom pa u torbama nisu imale nista vredno).

Ja u mom Golfu I imam X-Wave CD/MP3 Player, koji me je pre dve godine kostao jedva 100 evra, a sad je josh i manje (oko 70 evra ja mislim tako nesto), skida mu se plochica i kako je to uvek jedina vredna stvar koja mi stoji u kolima u zivotu nisam nashao ni da je neko pokushao da ga otvori!

A stvarno ti playeri sa plochicama su realno najbolje resenje, sta mu vredi player, bez kontrolnog panela (:
 
Kad_LupimLupim:
Mom ortaku su letos digli Pioneerov CD Player iz Yuga i to ispred Freestylera na keju! Auto mu je bio parkiran na onoj gornjoj stazi, gde je inache auto do auta i non-stop neko prolazi tuda... i to mu je jos stajao pod banderom, skroz osvetljen!
On je sa devojokom i njenom drugaricom stao tu i otisli su do Freestylera da bace pogled, kako izgleda, sta ima, nisu se zadrzavali duze od 10-15 min... a u kolima njih dve ostavile torbe, a on plochicu samo skinu s playera i stavio u kasetu.
I shipak, kad su se vratili Yugo otvoren, izvukli radio i njima dvema digli torbe (srecom pa u torbama nisu imale nista vredno).

Ja u mom Golfu I imam X-Wave CD/MP3 Player, koji me je pre dve godine kostao jedva 100 evra, a sad je josh i manje (oko 70 evra ja mislim tako nesto), skida mu se plochica i kako je to uvek jedina vredna stvar koja mi stoji u kolima u zivotu nisam nashao ni da je neko pokushao da ga otvori!

A stvarno ti playeri sa plochicama su realno najbolje resenje, sta mu vredi player, bez kontrolnog panela (:
Ortak ti je bio vrlo neoprezan, šta drugo da ti kažem. Torbe u kolima, to je kao da mašeš biku crvenom maramom. Radio je tu bio samo kolateralna šteta kada su već otvorili kola i to su uzeli.
 
Vecina drskih obijanja se desava neposredno posle vlasnikovog napustanja automobila sto znaci da je lopov registrovao dolazak ili cak i pratio vozaca do mesta na kojem ce auto ostaviti. Zato se cesto dogadja da vlasnik tvrdi da je bio odsutan desetak minuta sto je u stvari dovoljno da mu stvari nestanu jer lopov krece u akciju onog momenta kada je vlasnik ili dovoljno daleko ili je zamakao u ulaz. TIme sansa da se isti vrati posto je krenuo negde je jako mala pa cak i da se dogodi, lopov ima dovoljno vremena da pobegne.
 
bojan p:
Ortak ti je bio vrlo neoprezan, šta drugo da ti kažem. Torbe u kolima, to je kao da mašeš biku crvenom maramom. Radio je tu bio samo kolateralna šteta kada su već otvorili kola i to su uzeli.
Tu si u pravu.
Pre koju godinu, razbili su mi zadnje staklo, samo da bi iz kola uzeli neku mapu koju je supruga neoprezno ostavila na zadnjem sedistu. U mapi samo papiri, neki grafikoni i druga papirologija sa nekih seminara. E to sam platio podebelo jer je kreten mislio da sam na zadnjem sedistu zaboravio milione maraka (u to doba)
Od onda ni metalnu sitninu ne ostavljam, ni nacetu kutiju cigareta, nista sto bi dripcu bilo zanimljivo, makar imalo....
 
bojan p:
Ortak ti je bio vrlo neoprezan, šta drugo da ti kažem. Torbe u kolima, to je kao da mašeš biku crvenom maramom. Radio je tu bio samo kolateralna šteta kada su već otvorili kola i to su uzeli.
Ne, to stoji... znam.
Ali, pazi, ne znam da li znas kako izgleda taj deo keja gde su Sound, Freestyler i EXILE. To je savski kej, novobeogradska strana. Malo posle starog zeleznickog mosta, kad bi krenuo od usca uzvodno.
Taj deo keja, gornja staza je poznata po tome da se tu ulazi massovno kolima i parkira odma uz stazu. Tu bude i nekad i neka stotina automobila. Duz celog keja su svetiljke, one narandzaste, koje jako dobro osvetljavaju prostor, nonstop neko ulazi i izlazi kolima i gomila ljudi stalno prolazi peshke.
Narochito je super prometno nasparam samih splavova. Tu bukvalno nema lufta pola minuta da neko ne prolazi pored automobila.

Likovi su sasvim sigurno na ocigled svih ushli u Yuga, samo sto ga nisu nasilno obijali, nego su mu ishchesljali bravu (velika nauka u bozju), ushli uzeli, kulturno ga zakljucali i otisli. Dakle obili su ga na drskost i mirnu glavu, svesni cinjenice da ih od tolikog sveta, zapravo niko ne zagleda mnogo dal' obijaju kola ili ulaze u svoja (:
 
@King
E da vidish, to je tachno. Ja sam nekad rizikovao leti, kad nisam imao npr gde da drzim plochicu od playera, ostavim je u kolima... ali ne u kasetu, nego pod sediste je zavuchem, na ruchicu za pomeranje sedista (kontam i ako mu padne na pamet da potrazi pod sedistem, manje su sanse da ce da proveri i dal je slucajno zaglavljen izmedju ruchice i sedista :P )
Ali uvek dobro osmatram okolinu parkinga, dal' ima koga i posmatra li mene.

@Code
Ni ja bogami nikad nista ne ostavljam, par puta mozda dukserice ili tako nesto zasta se zna da nema dzepove. Jakne ako ostavljamo, uvek u gepek i to opet se obrnem par puta oko sebe da vidim da nas neko slucajno ne posmatra.
Imam extra srecu da Golf I krsh i unutra izgleda prilichno jadno i krshevito, sto verujem da dodatno odvraca paznju lopovima :P
 
Sto se tice mp3 player-a... pa sta znam... oni koje znam da ih imaju nose tu prednju plocicu sa sobom... nema tu neke preterane zastite...
Sto se tice stvari u kolima... nekako sam odrastao uz to da u kolima ne treba ostavljati naizgled vredne stvari (jakne, torbe, papire itd) na vidnom mestu... To je valjda jos dok sam bio klinac kad su caletu obili yuga u klinickom centru :shock: samo zbog kozne jakne misleci da u njoj ima para i posto su videli da nema ostavili su jaknu i nisu nista drugo odneli... :?

KLL sto se tice obijanja kola na osvetljenom prostoru... zamisli sledecu situaciju... ti dolazis svojim kolima na taj parking, vidis lika kako prilazi kolima koja su dva mesta od tebe i otvara vrata i dok ti parkiras i izadjes on izlazi iz kola i pravi se kao da zakljucava (da li si nekad obratio paznju da li ljudi zaista zakljucavaju kola kada stoje pored njih?) i okrene se i ode sa dve zenske torbice na sta ti pomislis "ufff vidi ovog smekera ide sa dve ribe" :D

A o lopovima uopste... svi sistemi (alarmi, kandza, zeder, sapa itd) sluze iskljucivo za odbijanje sitnih lopova (narkomana, decurlije itd), dok se ovi ozbiljniji uopste ne osvrcu na to. Poznajem lika kome su pre par meseci na Dedinju iz ukrali Mercedesa S500 i to usli u kucu uzeli kljuceve poiskljucivali sve alarme i lepo odvezli auto. Te noci u tom kraju ukradeno je 14 vozila te klase uglavnom na istu foru. Sumnja se da su lopovi bili neverovatno organizovani i da su pustili u vazduh neku uspavljujucu materiju te se ovaj lik kog poznajem nije ni mrdnuo iz kreveta dok su mu uzimali kljuceve iz kuce. Jos jedna stvar... sva ta vozila iz te klase logicno imaju GPS sisteme i onaj u Nemackoj MORA da zna gde se to vozilo nalazi, a oni ipak ne znaju... eto... znaci ako vas hoce onda vas hoce i gotovo ;)
 

Back
Top