KOMPENZACIJA! Najjaca tema;-)

drbob:
Kompenzacija je najgori oblik poslovanja i vraća nas u kameno doba.
Najbolji vid kompenzacije je tras roba tras pare. :wink:


Pa dobro, ali za one koji nemaju pare, od tvoje formule bi ostalo "tras roba tras".
A posto necemo da se bijemo, i posto nemamo pare (zato smo ovde, trebaju nam posao ili novac, zar ne? Tako se zove forum...), a posto svi imamo nesto sto nam ne treba, a nemamo svasta sto nam treba...kompenzacija je extra. Cak i za one koji imaju pare...ali ne na bacanje. Da sam milioner ne bih se ni zamajavao na ovom forumu ili jos gore na ovoj temi...ali posto nisam, ajde da se zamajavamo i da svi budemo u nekom plusu.

ps. posto studiram menadzment, a i van toga sam upucen u nacine poslovanja, budi siguran da se i danas vrse kompenzacije, i to druze da nisi svestan u kojim novcanim vrednostima. I koliko se tako resi zaguljenih stvari ili drugacije nenaplativih potrazivanja ili napravi zarade. Kameno doba,a? Nisu vise ni fenicani sa svojim novcem bas u trendu... Koliko vas ima koji kao i ja sve cesce placate karticom?
 
misoni:
Јесте.С том разликом што је кеш-кеш,а на наплату са платних картица банке узимају провизију!:)


Tako je. Tako da to opet nisu pare nego bankarska usluga, a proizvod ili usluga koje nekome prodas u tom smislu postaju roba, tako da to je robna razmena. Tako da kartica i kes nisu isto, jer kes ne omogucava minus niti revolving kredit a kartica omogucava i to a i kes (stvarno bi trebalo da me zaposli neka banka:)

Nego, da razbijem ja maler ovoj temi, da joj skinem mrak...
Potrebujem: sve delove limarije za bmw kockicu.
Nudim: menadzerske, marketinske i konsalting usluge, i nesto najbolje po pitanju muzicke produkcije, textova i kompozicija. Takodje mozda mogu da nabavim nesto od roba i usluga koje Vas zanimaju, a skupo vam da platite ili nema nigde da se kupi.
(ok, ako neko ima celu skoljku od kockice, zdravu, negitovano i nekrpljeno, prva farba
neka kaze koliko para:))
 
A karticu mozes i da bacis napadacu u lice, u samoodbrani, kako bi mu izbio oko i pobegao :)
Dobra fora -trampa, meni se svidja vise nego prljavi kesh....
al neam sta da trampim...
Hmm.. dva uvojka kose za neka dobra kola,
dobijate treci ako postujete pet minuta posle mene! 8-)
ala se razumem u biznis, nisam dzaba studirao dve godine na ex- BK :karicsmesko:
 
To što studiraš menadžment,ništa ne znači,ako smo oko toga ko je šta,ja sam završio menadžment kao najbolji student koji je ikada pohađao tu školu i profesori su me nazvali doktorom,ali to nije tema ovog posta.
Ako govoriš o legalnoj kompenzaciji tu država samo profitira,jer sve strane koje učestvuju u kompenzaciji naduvavaju cene i moraju da plate porez državi.Kompenzacija je dete socijalizma i mahom se radila da bi se sakrile neke prljave radnje.
Ali ti misliš na neku drugu kompenzaciju ,pročitaj šta si napisao pa ćeš da se uklopiš u ovu socijalističku. :wink:
 
Bre, ja sam se salio, ne znam ni slovo 'a' od modernog, iskorumpiranog nacina zaradjivanja novca na veliko, i bodenja ljudi iza ledja za pare.
Ja sam vise na personalnom nivou, ja ti dam kravu, ti mi ne das pare ja tebe tras, i ti u bolnicu ja u zatvor.
Tako nesto prosto...

ne potenciram to sto sam studirao menadzment, ja to vise ne studiram. Ali ti si izgleda samo cekao da se nafalis... alal ti sto se silish na nedovrshenog studenta....
ako... trebace tebi krava.... 8-)
 
Bravo majstori. Konacno jedna dobra tema. Kompenzacija je majka. Ona nas je odrzala u zivotu i njojzi hvala. Kartice i sva s... kao sto je solarno placanje i ostali vidovi ruka ruci su proslost. Dakle kompenzirajmo, nudimo i trazimo. Nudim vibro sto sa jakim motorom od 7.2 KW snage za betonske elemente za razno. Takodje u ponudi bih imao i bilijarski sto 7-cu. naravno da preferiram solarno ali dajte ponude za nesto. Sve je moguce. Motori, bicikli, alati, namestaj, kompovi, telefoni, svasta.... Pozzz
 
drbob:
To što studiraš menadžment,ništa ne znači,ako smo oko toga ko je šta,ja sam završio menadžment kao najbolji student koji je ikada pohađao tu školu i profesori su me nazvali doktorom,ali to nije tema ovog posta.
Ako govoriš o legalnoj kompenzaciji tu država samo profitira,jer sve strane koje učestvuju u kompenzaciji naduvavaju cene i moraju da plate porez državi.Kompenzacija je dete socijalizma i mahom se radila da bi se sakrile neke prljave radnje.
Ali ti misliš na neku drugu kompenzaciju ,pročitaj šta si napisao pa ćeš da se uklopiš u ovu socijalističku. :wink:


smehotresno svakom ozbiljnom coveku iz struke...vec zamisljam taj jareca brigada fax gde te zadrigli profani izmedju dva zalogaja polupodsmesljivo nazivaju "de si doktore". Ne sporim ti doktorat, ali sve sto si napisao u 2. i 3. pasusu (bez da si uvukao redove dva prsta doktore) je cista nebuloza, fantazija, suprotno zdravom razumu. Ovo je stvarno za "Svet"-ovu rubriku odvale nedelje. (da, citam zutu stampu, ali ne toliko zutu kao tvoji udzbenici). Sad zanm sta znaci ono "no comment". Stvarno nista ne treba reci.
Nije mi bila namera ovako zestoko da ti odgovorim, ne shvati licno..mada bi mogao da otvoris forum "Gladna sujeta" i na njemu temu "i to bez pokrica", a mi seljaci da se ovde trampimo, jer mi je samo to bio cilj. Trampa brate..slicice, gume, gurtne, roba nesipravna i ispravna...
 
zzzzzzz:
smehotresno svakom ozbiljnom coveku iz struke...vec zamisljam taj jareca brigada fax gde te zadrigli profani izmedju dva zalogaja polupodsmesljivo nazivaju "de si doktore". Ne sporim ti doktorat, ali sve sto si napisao u 2. i 3. pasusu (bez da si uvukao redove dva prsta doktore) je cista nebuloza, fantazija, suprotno zdravom razumu. Ovo je stvarno za "Svet"-ovu rubriku odvale nedelje. (da, citam zutu stampu, ali ne toliko zutu kao tvoji udzbenici). Sad zanm sta znaci ono "no comment". Stvarno nista ne treba reci.
Nije mi bila namera ovako zestoko da ti odgovorim, ne shvati licno..mada bi mogao da otvoris forum "Gladna sujeta" i na njemu temu "i to bez pokrica", a mi seljaci da se ovde trampimo, jer mi je samo to bio cilj. Trampa brate..slicice, gume, gurtne, roba nesipravna i ispravna...
Sam si krenuo žestoko,ako se iole razumeš,a ne razumeš se, mogao si da staviš razmena dobara,i ovako beti treba ovo da prebaci u oglase i oglašavanja.
Ovo je podforum za biznis.
Inače tvoje reči me ne dotiču,jer ja znam i ko sam i šta sam,sujetan nisam,a da li si ti? :wink:
 
drbob:
Sam si krenuo žestoko,ako se iole razumeš,a ne razumeš se, mogao si da staviš razmena dobara,i ovako beti treba ovo da prebaci u oglase i oglašavanja.
Ovo je podforum za biznis.
Inače tvoje reči me ne dotiču,jer ja znam i ko sam i šta sam,sujetan nisam,a da li si ti? :wink:
Bravo doktore, vidi se ko ovde cita knjige a ko ne! I ko je zavrsio fakultet a ko je sujetan i koga sta dotice! Eh, da je malo vise ljudi koji pricaju samo ono sto 100% znaju!!!
 
drbob:
Sam si krenuo žestoko,ako se iole razumeš,a ne razumeš se, mogao si da staviš razmena dobara,i ovako beti treba ovo da prebaci u oglase i oglašavanja.
Ovo je podforum za biznis.
Inače tvoje reči me ne dotiču,jer ja znam i ko sam i šta sam,sujetan nisam,a da li si ti? :wink:


razmena dobara...isti rac, samo druga terminologija , sto bi rekli neki.
ok eto vi ste obrazovani (na papiru), a ja sam sujetan i glup. I oce se trampim brate, treba mi limarija za "kockicu". Priznajem samo rezultate i pokazano, ne samo "steceno" obrazovanje. Pricao si dr bobe nebuloze, stojim iza toga, a ne sporim da si mozda i pametniji i obrazovaniji i bilo kako bolji od mene. Ocenio sam samo izjavu.
Ae se trampimo ljudi
 
drbob:
Sam si krenuo žestoko,ako se iole razumeš,a ne razumeš se, mogao si da staviš razmena dobara,i ovako beti treba ovo da prebaci u oglase i oglašavanja.
Ovo je podforum za biznis.
Inače tvoje reči me ne dotiču,jer ja znam i ko sam i šta sam,sujetan nisam,a da li si ti? :wink:
Na ovaj podforum ionako dolazi malo ljudi kako bi pravio neku buku oko navodnog 'spama' i nepravilnog naziva teme.
Ne vidim da si moderator, ako Beti misli da treba da dela, ona ce to i uciniti, nemoj ti da zatvarash teme, o doktore sa faksa kome su se klanjali stariji, i koji nije sujetan ali to eto pominje.
Kako ces ocekivati da 'dotaknes' nekoga recima ako tebe nista ne dotice jer si tako stabilan...
Malo smanji uobrazen pristup. Mozda znas sta radis, i to radis dobro, mozda imas edukaciju, mozda imas pare ali da nisi sujetan ne bi naveo ni jedno a ni drugo, ili je to bilo u svrhu zastrasivanja?
Sredi se malo, nisu sve ideje i istine sveta napisane u diplomi koju dobijes, i jako me nerviraju ljudi koji studiraju ili su zavrsili studije i to potenciraju, kao da su ne znam sta ucinili....
Kao da automatski ocekuju da im neko zavidi, i da su upili sve znanje sveta dok su vecma upili aroganciju i par trikova koje svako moze nauciti. A gde ces naci bolje madjionicarske predstave od biznisa? ;)
 
drbob:
To što studiraš menadžment,ništa ne znači,ako smo oko toga ko je šta,ja sam završio menadžment kao najbolji student koji je ikada pohađao tu školu i profesori su me nazvali doktorom,ali to nije tema ovog posta.
Ako govoriš o legalnoj kompenzaciji tu država samo profitira,jer sve strane koje učestvuju u kompenzaciji naduvavaju cene i moraju da plate porez državi.Kompenzacija je dete socijalizma i mahom se radila da bi se sakrile neke prljave radnje.
Ali ti misliš na neku drugu kompenzaciju ,pročitaj šta si napisao pa ćeš da se uklopiš u ovu socijalističku. :wink:

Pa zato imaju produzeca knjigovodje, koji ih savetuju do kog iznosa, da sastave kompenzaciju, a ostale stvari se srede na drugacije nacine...da nebi platili veliki iznos drzavi...
A sto se tice prljavih radnji, vala ima ih i bez kompenzacija...samo moras bas, da budes vest i da imas "extra" knjigovodju, da sve to udesi ako neces, da te nadju..socijalizam gore ili dole, prljave radnje se rade jos uvek...
To jos uvek koriste sva preduzeca i velika i mala...to jednostavno ide tako...i uopste nije toliko lose kao sto ti kazes, cak se ima i koristi od toga...
 
diammond:
Eh, da je malo vise ljudi koji pricaju samo ono sto 100% znaju!!!

E to i ja kazem dijammante. I tebi i doktoru (koji je sam priznao da ga samo tako zovu). On je lik koji zivi van realnosti, a ti si samo njegov navijac(ica). Argumente i cinjenice nisam video.
Poz benjaminu. I mene smaraju kompleksasi...ali mojne se nervirati.

Da se vratimo temi, bacam u trampu i ultrazvucni rasterivac za pse i ogrevna drva. Trazim i dalje isto sto i pre, + ako neko ima za trampu kvalitetnu pentium IV konfiguraciju ili pojedine komponente (izuzev modema), moze da mi se javi.
 
za one koji izmedju price suplje-prazno i pravljenje para uvek biraju ono prvo...alo ljudi...neko zivi bas od kompenzacija...pa...neko zivi, neko prica o socijalizmu....u svakom slucaju, bravo za momka koji je ovo pokrenuo...pametni mogu imati koristi
 

Back
Top