Rusija i Srbija grade 250 milja dug gasovod-UPI javlja

Istocni Vetar

Domaćin
Poruka
4.571
Sve je spremno za veliki potpis iduce nedjelje..
Srbi i Rusi grade veliki gasovod kroz Srbiju..Srbija ce dobiti stabilno snabdjevanje gasom za svoju industriju i stanovnistvo..
Rusi kupuju i Zeljezaru Smederevo..

Russia, Serbia pipeline to EU countries

BELGRADE, Serbia, Nov. 17 (UPI) -- Russia's Gazprom and Serbia are to sign a memorandum on the construction of a 250-mile gas pipeline from Bulgaria to Croatia, media reports said.

Milutin Prodanovic, deputy Serbian Energy minister, said the pipeline is to supply Russian natural gas to the southeastern European region and EU countries, the Serbian news agency Tanjug said Friday.

The Serbian government and the Gazprom gas company are to sign the memorandum on a greenfield investment next week.

The pipeline should ensure the stable supply of gas to Serbia's large industrial producers and for heating of household consumers, the reports said.
 
savin:
Sve je spremno za veliki potpis iduce nedjelje..
Srbi i Rusi grade veliki gasovod kroz Srbiju..Srbija ce dobiti stabilno snabdjevanje gasom za svoju industriju i stanovnistvo..
Rusi kupuju i Zeljezaru Smederevo..

Russia, Serbia pipeline to EU countries

BELGRADE, Serbia, Nov. 17 (UPI) -- Russia's Gazprom and Serbia are to sign a memorandum on the construction of a 250-mile gas pipeline from Bulgaria to Croatia, media reports said.

Milutin Prodanovic, deputy Serbian Energy minister, said the pipeline is to supply Russian natural gas to the southeastern European region and EU countries, the Serbian news agency Tanjug said Friday.

The Serbian government and the Gazprom gas company are to sign the memorandum on a greenfield investment next week.

The pipeline should ensure the stable supply of gas to Serbia's large industrial producers and for heating of household consumers, the reports said.

tako se to radi brale..nek nam je sa srecom
 
USA Steel je danas skocila 9.3% na berzi jer se prica da je kupuju Rusi..
Tako ce Rusi ovaj mjesec kupiti RTB Bor i zeljezaru Smederevo..

United States Steel shares jumped 9.3% on Friday, boosted by talk that Russia’s Severstal was interested in buying the company.

The rumors came as Brazil's Companhia Siderurgica Nacional (nyse: SID - news - people ), or CSN, offered $8 billion for the Anglo-Dutch steelmaker Corus (nyse: CGA - news - people ), topping a bid by India’s Tata Steel. Severstal has also been thought to be interested in Corus.
 
Зато демократе организују штрајк у панчеву јер ће панчевачка рафинерија бити ступ ослонац гасовода.жДвадесет година се нико није бунио што се људи трују сада се рганизују...спонтане ... демонстрације.
 
Alekasandar2:
Зато демократе организују штрајк у панчеву јер ће панчевачка рафинерија бити ступ ослонац гасовода.жДвадесет година се нико није бунио што се људи трују сада се рганизују...спонтане ... демонстрације.
znaci ne verujem da ovo neko moze da kaze...
 
Alekasandar2:
Зато демократе организују штрајк у панчеву јер ће панчевачка рафинерија бити ступ ослонац гасовода.жДвадесет година се нико није бунио што се људи трују сада се рганизују...спонтане ... демонстрације.


Prekjuce su u tom Pancevu , urlale sirene za uzbunu , zbog nezabelezeno velike koncentracije svakojakih kancerogenih sr*anja u vazduhu, a dvadesetak dece je zadrzano u bolnici , zbog komplikacija nastalih zagadjenjem.

I sada ti , onako , bez imalo stida, lupetas o demokratima i nekom ruskom naftovodu, koji ce da se izgradi , otprilike , kada se zavrsi i ona elektrana u Novom Sadu , u koju Rusi ulazu 700 miliona dolara......odnosno , nikada..........
 
inagadadavida:
Prekjuce su u tom Pancevu , urlale sirene za uzbunu , zbog nezabelezeno velike koncentracije svakojakih kancerogenih sr*anja u vazduhu, a dvadesetak dece je zadrzano u bolnici , zbog komplikacija nastalih zagadjenjem.

I sada ti , onako , bez imalo stida, lupetas o demokratima i nekom ruskom naftovodu, koji ce da se izgradi , otprilike , kada se zavrsi i ona elektrana u Novom Sadu , u koju Rusi ulazu 700 miliona dolara......odnosno , nikada..........

Pa pazi i nije nemoguce da ta opcija nije tacna.Imam rodbinu u Pancevu i znam kako je tamo,a to sto pre nisu urlale sirene ne znaci da je vazduh bio cistiji.
Zabole bre drzavu za zdravlje tih ljudi ta rafinerija pravi i pravila je velike pare.Cudi me da je to zasviralo.Da ne zele da prodaju to nikada zasvirala ne bi garantujem 100%.

A ovaj naftovod je smejurija.Jos kao MI gradimo.Pa mi ne mozemo da napravimo benzisku pumpu a kakav bre naftovod.
 
Torrente-BG:
Pa pazi i nije nemoguce da ta opcija nije tacna.Imam rodbinu u Pancevu i znam kako je tamo,a to sto pre nisu urlale sirene ne znaci da je vazduh bio cistiji.
Zabole bre drzavu za zdravlje tih ljudi ta rafinerija pravi i pravila je velike pare.Cudi me da je to zasviralo.Da ne zele da prodaju to nikada zasvirala ne bi garantujem 100%.

A ovaj naftovod je smejurija.Jos kao MI gradimo.Pa mi ne mozemo da napravimo benzisku pumpu a kakav bre naftovod.


Drzava je i danas pokazala da je zabole za zdravlje gradjana Panceva, a Pancevci su ludi , ako sada ne blokiraju one razvaline od fabrika , koje ih truju godinama........ne da ih blokiraju, nego da ih zapale, pa neka drzava prodaje ledinu, onako jos vrucu , dok se pusi....... :evil:

A naftovod, cemo da napravimo , kada Rusi budu dali pare za izgradnju , a to znaci nikada.
Ruje gledaju , samo , ako ima nesto na mufte, na satro bratstvo da se mazne u Srbiji. Sve sto kosta, njih ne interesuje.........pa vidis, koliko su para vec ulozili u bracu?? :roll:
 
jomini:
Pa zar ne ide ona priča po Srbiji - kad neko kupi fabriku, odmah se otpuštaju radnici? ;)
Сартид је већ "реформисан"...Ово би била промена власника капитала.Не верујем да би се "реструктуирање" наставило.Можда би и повећали број запослених...ко зна?
 
pa nije ovo vreme dos-a... pricate ko u predskolskoj ustanovi, kada se gradi gasovod ili naftovod tu ce biti posla za veliki broj ljudi, a drugo kako shvatate velicinu te investicije za samu srbiju to vec postaje karikaturalno. da nije uopste bezazlena stvar govori i podatak da je shell lobirao sa velikim novcem kod istaknutih javnih licnosti koji su trebali da konzorcijum nis stave u njihove ruke, sto se fala bogu nece desiti. cak je doslo i do stampe... al' nekima mora da se stalno crta..

inace 'de je eremitin post sa prc mileva... kad moze da se sepuri ova kokoska onda moze i da se igra kazacok.
 
jedite_kod_Joa:
Сартид је већ "реформисан"...Ово би била промена власника капитала.Не верујем да би се "реструктуирање" наставило.Можда би и повећали број запослених...ко зна?
Tačno. A ono napisah baš iz razloga da se vidi kako je kada se sa ''druge strane'' plasira ta izjava o otpuštanjima.
 
jedite_kod_Joa:
Због чега би радници на*ебали?

Cuce se!
A ne posle Radovan rek'o ovo,Radovan rek'o ono...te krajnje je vreme,te minut do 12...:D:D

Ne smem da pricam covece,dolaze Rusi! :D

"Kada dodju Rusi
necu da izlazim iz skrovista
ne zelim da me zli dusi
posalju u vecna lovista" :D:D

Hey Joe,mogao bi da razmislis da promenis nick...mislim zbog Rusa,da ne nastradas nevin. :lol:

Napisao bih ti sto sam ono gore napisao sto si ti citirao,ali kasno je ...a ima mnogo da se pise.
Sve stane u jednu recenicu...
Zato sto parama kojima ce se navodno kupiti Sartid upravljaju ruski banditi,a ne neki biznismeni.
Eto.
Mada,cisto sumnjam da ce Ameri prodati Sartid,jer oni odlicno rade. Cak su prva firma u Srbiji, sto se tice izvoza. I koliko znam svi kapaciteti su im uposljeni. rade punom parom...skoro su premasili rekord proizvodnje iz tamo negde 1989. godine.
Ali ko zna...Amere zanima samo interes,pa ako eko ponudi ono sto oni NE MOGU DA ODBIJU...onda...
 
jomini:
Tačno. A ono napisah baš iz razloga da se vidi kako je kada se sa ''druge strane'' plasira ta izjava o otpuštanjima.
Није исто кад купује онај ко ти развалио привреду(баш да би за Џ купио) и онај ко те подржава.Српски је интерес да Русија у Србији има свој капитал.Не знам шта ту није јасно?

Хоћеш да кажеш да је лаж и измишљотина да се радници не отпуштају?Поготову из фирми које су продате западним "стратешким партнерима"? :roll:
 
Da,da...................Rusi pokupovase pola Srbije......... :D :D :D :D

A naftovod ce da bude, kada bude eremita igrao kazachok ispred izbornog staba LDPa :D

A o USS Steelu sam vise puta pisao, o tome kako su radnici nezadovoljni ocajnim uslovima rada i niskim platama.......a i firma je besperspektivna, pokazalo se da ameri pojma nemaju o poslu .........zatvorise onako dobru proizvodnju sampinjona i camaca.... :D :D :D
A, da , da ne zaboravim ,,,,,,,,proizvodili su se za Slobe , lepi kavezi za pilice, i decije sanke

Gigant jedan, nema sta............e , sada kada su ameri upropastili i to malo pecuraka, prodace USS Seeel , rusima......... :-D :-D :-D :-D :-D

Pazi , nije iskljuceno da preprodaju i da zarade milione, ali od kada je ta vest procurela,koliko god bila smesna i neverovatna, radnici u Smederevu nesto nemirno spavaju, nikako da ih ubede da ce Rusi bolje da vode firmu , i da ih bolje placaju od amera........kontaju ljudi , onako rezonski , radnicki........pa da ti rusi znaju da rade, ziveli bi ko ameri , a ne ko klosari........ :roll:
 
jedite_kod_Joa:
Није исто кад купује онај ко ти развалио привреду(баш да би за Џ купио) и онај ко те подржава.Српски је интерес да Русија у Србији има свој капитал.Не знам шта ту није јасно?

Nije jasno zašto ne vidiš da interes najviše ima onaj ko kupuje, ma ko bio.
jedite_kod_Joa:
Хоћеш да кажеш да је лаж и измишљотина да се радници не отпуштају?Поготову из фирми које су продате западним "стратешким партнерима"? :roll:
Nije laž. A ne možeš znati šta će biti. Argument ti je što su to Rusi??? U ljubavi smo?
 

Back
Top