Pretamna slika, a opcije na monitoru i za graficku zapravo ne pomazu!
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Pretamna slika, a opcije na monitoru i za graficku zapravo ne pomazu!

Iskusan polarnimeda (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Podrazumevano Pretamna slika, a opcije na monitoru i za graficku zapravo ne pomazu!

Nisam siguran da li je ovo uopste problem ili je jednostavno tako...
    Ali koji god film da pustim na mom kompu, izgleda mnogo tamnije nego kada isti pustim na bilo kom drugom! U opcijama za graficku (Nvidia GeForce 6600) kartu je sve vec podeseno da bude i dosta svetlije od default-a (a dalje guranje samo ubeljuje sliku ali ne pomaze kao gamma correction sa jasnocom sto mi, cini mi se, treba)... A monitor sa analognim kontrolama mi je navrnut na najsvetlije moguce!! U pitanju je Philips 105e! I kada igram igre, tamnije su, ali to resim u njima sa pomenutim gamma correction! Imam u display properties/settings/advanced/asus- neki Asus OSD (tj. samo slicicu sa onim sto mi se cini da mi treba da ga pojacam- opet gamma correction-om) i Asus splendid... Sta je taj OSD i kako da ga instaliram, aktiviram... Ako mi je spas u njemu... Jednostavno kada je neki deo u filmu pretaman, jedino posvetljenje koje mogu da uradim samo ce crno pretvoriti u belo... A to isto crno na drugom kompu je u stvari manje-vise jasan predmet koji ja od tame nisam ni video!!

Iskusan Veseli_Ubica (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano Re: Pretamna slika, a opcije na monitoru i za graficku zapravo ne pomazu!

OSD je On Screen Display, tj prikazivanje opcija na monitoru (kao meni za podešavanje monitora ili TV-a, itd.)

Ja sam imao isti problem pre više godina, kad sam kupio novu grafičku a monitor je ostao stara 14ica... i igre, i filmovi su bili pretamni, a sve opcije na max.
    Problem sam rešavao instaliranjem dodatnog softvera koji je koliko-toliko popravljao stvari. Mislim da se prog zvao E-Color
    There are 10 kinds of people in the world: Those who understand binary and those who don't.

Slične teme

1. Izokrenula mi se slika na monitoru za 180 stepeni !?
    Autor volem-žene u forumu Hardver
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 04.05.2008., 14:30
  2. problem - slika na monitoru
    Autor purpurna magla u forumu Hardver
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 25.09.2007., 11:24
  3. POMOC! - CRVENA slika na monitoru !
    Autor Iginxyz u forumu Hardver
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 11.10.2006., 02:19
  4. Slika na monitoru i TV?