Žena - šef

Betty:
Kako vam se to čini, kakva su vaša iskustva? :)
Draga Beti zena koja ima mesto sefa u firmi mora naravno da bude odgovorena i da tu funkciju obavlja savesno ali mi se u nekim slucajevima cini da su zene mnogo gori sefovi nego muskarci...Mozda je to zato sto ja ne trpim bas autoritet i sto sa zenom sefom odmah sklopim tajno neprijateljstvo koje kad tad kulminira...Nerviraju me mnoge stvari u tom sefovanju...I ja sam deset god svojevremeno bila sefica sopstvene prodavnice u kojoj su radile dve devojke i sa njima sam bila kao drugar...sve je funkcionisalo odlicno osim sto sam ja naravno bila odgovorna za sve sto se tice papira robe i popisivanja iste...Bila sam fer uvek su prvo dobijale platu pa tek onda sta meni ostane i nisam bila nezadovoljna ni ja sa njima ni one sa mnom...manjka nije bilo problema nije bilo...a cini mi se kad bi stvarno izigravala neku strogu nadobudnu seficu da bi probleme itekako napravila jer se onda logicno javlja i inat i bes kod podredjenih pa i zelja da mi uzvrate nekom stetom...U velikim firmama naravno postoje zene sefovi i kazem opet ne svidja mi se mnogo nacin na koji komuniciraju sa ostalim zenama...Zato cesto cujem komentare iza ledja tih sefovica...Koja krava, ma odvratna je, ma baksuz i sl...retko cujem da je nekom sefica fer osoba, dok za muskarce to redje vazi...
 
Jedina razlika je zato sto vecina zena ne ume da funkcionise sa ljudima koji im se ne svidjaju i to ne umeju da sakriju. A kada predje u licnu netrpeljivost onda to nije bas dobro...
 
Imam ja licno iskustvo, za mene pozitivno posle par pokusaja da sa radnicima budem dobra sto je najveca glupost.
Bio ti dobar ili ne, ako si im sef - mrzece te javno ili tajno tu nema govora. Dakle postavis se odmah tako kako jeste, tj. da si ti sef, gazda i onaj koji im daje novac koji oni zarade. Ne degradiram ja niciji rad ali treba da se zna ko je sef. Za to sam da ako su sposobni da budu sefovi, sto to nisu. Meni je davno neki gazda kod kojeg sam radila rekao nesto u fazonu "ako ti znas bolje sto sama nemas firmu" i ja sam to ozbiljno shvatila pa za manje od mesec dana to i stvorila.
Eto, mislim da su neki ljudi bili zensko ili musko stvoreni za sefove a neki za radnike i to ne moze da se promeni. Za sefove ipak treba imati snage i hrabrosti.
 
Marge Simpson:
Imam ja licno iskustvo, za mene pozitivno posle par pokusaja da sa radnicima budem dobra sto je najveca glupost.
Bio ti dobar ili ne, ako si im sef - mrzece te javno ili tajno tu nema govora. Dakle postavis se odmah tako kako jeste, tj. da si ti sef, gazda i onaj koji im daje novac koji oni zarade. Ne degradiram ja niciji rad ali treba da se zna ko je sef. Za to sam da ako su sposobni da budu sefovi, sto to nisu. Meni je davno neki gazda kod kojeg sam radila rekao nesto u fazonu "ako ti znas bolje sto sama nemas firmu" i ja sam to ozbiljno shvatila pa za manje od mesec dana to i stvorila.
Eto, mislim da su neki ljudi bili zensko ili musko stvoreni za sefove a neki za radnike i to ne moze da se promeni. Za sefove ipak treba imati snage i hrabrosti.

svaka ti je na mestu!

treba da se zna ko je organizator, a ko realizator!

trebalo mi je vremena da se izgradim kao sef.
u pocetku je bilo svi radimo sve - pa kad sam sebe uhvatila kako radim posao koji oni treba da zavrse, a oni sede..opusteno.. naucila sam skolu!
 
nikako ne mogu da se slozim da je najveca glupost biti dobar sa radnicima i potencirati svoju nadredjenost...
nijedan ekstrem nije dobar, potrebno je pronaci pravu meru...
naravno da treba da postoje striktna pravila ali sa druge strane i postovanje, razumevanje, dobra komunikacija i saradnja kako bi svi u toj prici bili sto zadovoljni. oko nas je previse nadmenosti i nipodastavanja onih koji su zavisni od strane onih koji raspolazu izvesnom dozom moci, pocev od salterskih sluzbenika preko lekara, sudija, policajaca...sve do sefova. to je tuzno.
ali moje iskustvo je lepo. :) kuc kuc
 
Pol sa šefom baš i nema neke veze. Da li je neko dobar šef ili ne zavisi od toga koliko zna, da li ume da organizuje posao, da li može/ume da napravi dobru radnu atmosferu, da li sa ljudima kojima je nadređen ima dobru komunikacije, itd.

Video sam razne žene šefove, od fantastičnih do onih koji ne mogu ni sebe da organizuju, potpuno isto kao i kada je šef muškarac. Jedina razlika je što ih i dalje ima manje na šefovskim mestima zahvaljujući nekom pogrešnom mišljenju da muškarci to rade bolje.
 
Nemam seficu pa mogu da budem sovinista.
Kao sto kaze Jack Nickolson u filmu Nekoliko dobrih ljudi
"There's not a feeling in the world like geting a blowjob from you superior".
 
moja sadasnja direktorka je super, zena koja je pred penzijom, dobro poznaje posao, uvek se zahvali, i sto je vrlo cudno za zene korektna je i sa onima k oji joj nisu simpaticni...a i galantna je...najbolje cokolade ume da donese...ja sve te njene osobine jako cenim jer sam za ovih 10 godina koliko radim imala raznih iskustava dotle da direktorka rusi sve sa stola, baca telefon pri tome uopste ne vice vec nekim hladnim, tihim glasom ti ebe ...sad se smrznem kad se setim te zene... a posto je bila mlada, atraktivna, mnogi koji nisu direktno s njom saradjivali umeli su da kazu Kako vam je S..... slatka...A ja Da, jeste...Mislim se vodi je kuci...
I mislim da se vise uzdisu ovi sto su sefovi nad troje ljudi nego nego direktori i na sl. vecim funkcijama














tt
 
Ja sam zena sef vec nekih godinu dana u jednoj poznatoj privatnoj firmi gde ljudi krvnicki rade, gde je protok dokumentacije nenormalan, gde ljudi rade pod stresom. Smatram a tako se i postavljam da je jako vazno slusati ljude, biti im dostupan u smislu da ako imaju problem poslovan a i privatan moja vrata su uvek otvorena jer u poslovnom segmentu MORAM da im pomognem a u privatnom ako je to u mojoj moci, a trudim se da bude! U odnosu sa ljudma puno mi je pomogla jedna knjiga koja govori o cetiri osnovna tipa licnosti, jer ne mozete svakome na isti nacin saopstiti istu informaciju, boze moj svi smo mi razliciti i drugacije reagujemo na desavanja oko nas.Osmeh na licu, lepa rec, pohvala ako je zasluzena ne kosta nista a ljudima mnogo znaci. Ja sam licno imala problem sama sa sobom jer sam u tim dobila ljude koji su dosta stariji od mene i nisam mogla da prelomim prvih meseci da im izdam zadatke vec sam ih sa nekim postovanjem "molila" i trudila se da to sto manje zvuci kao naredjenje sefa i naravno ljudi su svakakvi pa su poceli to da zloupotrebljavaju dok jednom nisam lupila sakom od sto i posle toga shvatila da nazalost bas prema tim ljudima treba biti cvrsta ruka! Smesno je sto su poneki malo "slobodniji" pokusavali cak i da me zavedu kako bi dobili neki bolji tretman(bar su to oni tako mislili) dok nisu shvatili da jedino radom i rezultatom mogu zasluziti moju naklonost. Nisam od sefova koji ima favorite, svi su mi jednaki i za rezultat su jednako nagradjeni. Kao sto sam vec pomenula radi se pod stresom i ne tako retko ljudi padaju u neke krize i u tom psihickom stanju su spremni svasta da izgovore i urade, ja to ne prihvatam licno i cak kada dodju u fazu napustanja posla ono sto svakome kazem je : " idi sad kuci,dajem ti slobodan dan,prespavaj, izvagaj sta dobijas i sta gubis i ako budes iste pameti, 100% donosis pravu odluku!" Do sada, NIKO NIJE DAO OTKAZ, cak sutra dan su ustanju da se ceo dan izvinjavaju, poneki mi se i zahvaljuju na savetu. Nije firma u kojoj mi radimo idealna, plate nisu ni najmanje ni neke extra, cak ja to kazem da su nam plate za cisto prezivljavanje ali ako sedite kuci ni to necete imati! Ono sto je meni kao licnosti jako vazno to je zdrava atmosfera za rad! Savet svim zenama: "Ne plasite se da preuzmete odgovornost, jer imate nesto sto nema nijedan muskarac na svetu a to je INTUICIJA!"
 
Ma nema tu razlike,- definitivno ih necu ocenjivati po tome dal` nose il` ne nose suknju - ako sljakaju kako treba...
S` druge strane ako ne sljakaju kako treba - mozes eventualno,da napravis tu i tamo po neku razliku,al` cak i onda su vrlo slicni...ako je musko,lakse ti je da mu sapes sve u lice ako nesto ne ide...on nije emocionalno vezan za posao i ako prezivis njegov prvi napad sujete - onda ce mu doci iz dupeta u glavu i bice ok...sljaka je sljaka. - Los zenski sef ce mnogo lakse da dovede u pitanje funkcionisanje citavog posla zarad povredjene sujete,nema objektivnog gledanja na stvari...Normalno,sve ce to ona kasnije da izracionalise i da ti objasni kako ne moze da nastavi da saradjuje zato sto je:

a)Verbalno maltretiras i ne postujes - samo zato sto je zensko, a ti primitivac...

b)"Seksualno uznemiravas"

c)Optuzice te da si odgovoran za njene greske,a da ona "slaba i bespomocna" nije bila u stanju da uspostavi svoj autoritet...
 
[
a)Verbalno maltretiras i ne postujes - samo zato sto je zensko, a ti primitivac...

b)"Seksualno uznemiravas"

c)Optuzice te da si odgovoran za njene greske,a da ona "slaba i bespomocna" nije bila u stanju da uspostavi svoj autoritet...[/QUOTE]


Ovo je verovatno licno iskustvo! Svakako da treba zena da bude emocionalno jaka, uopste treba da bude mentalno jaka da se izbori i da ima odredjeni stav , jer muskarci i ako nisu mentalno jaki izgurace mnoge stvari na misice, a mi ih nazalost nemamo!
 
live-anim2.gif


:D a ja?
 
Betty:
Kako vam se to čini, kakva su vaša iskustva? :)
Meni je zena sef..i nisam primetila neku bitniju razliku u samom funkcionisanju tog, jelte sistema u kome se nalazimo.
Jedino je smaranje sve ono sto se ne tice posla, a vezano za isprazne pricice kojima su zene ipak sklonije :D, a koje htela-ne htela moram da slusam.U sustini i ne slusam ih..klimam glavom uz "da,da."..Otkad' sam nabavila 'ziku na poslu -> sve je ok :D...

Ranije, kada sam volontirala u hitnoj - muskarac mi je bio sef. Covek stena i covek zakon.Salutirali smo mu, bez izuzetaka, uz "razumem" :D. To je ozbiljan posao, koji zahteva timski rad i krajnju ozbiljnost i nema tamo mesta sujeti i sl. glupostima....
Ne znam..sve je individualna stvar. Sve zavisi od toga sta ti ocekujes, ali i sta drugi ocekuju od tebe. Ja ocekujem od svog sefa, pre svega - ozbiljnost & znanje.
 
pikax:
Meni je zena sef..i nisam primetila neku bitniju razliku u samom funkcionisanju tog, jelte sistema u kome se nalazimo.
Jedino je smaranje sve ono sto se ne tice posla, a vezano za isprazne pricice kojima su zene ipak sklonije :D, a koje htela-ne htela moram da slusam.U sustini i ne slusam ih..klimam glavom uz "da,da."..Otkad' sam nabavila 'ziku na poslu -> sve je ok :D...

Ranije, kada sam volontirala u hitnoj - muskarac mi je bio sef. Covek stena i covek zakon.Salutirali smo mu, bez izuzetaka, uz "razumem" :D. To je ozbiljan posao, koji zahteva timski rad i krajnju ozbiljnost i nema tamo mesta sujeti i sl. glupostima....
Ne znam..sve je individualna stvar. Sve zavisi od toga sta ti ocekujes, ali i sta drugi ocekuju od tebe. Ja ocekujem od svog sefa, pre svega - ozbiljnost & znanje.

Значи женама-шефицама преостају ови други :) ;)
 

Back
Top