problemi sa modemom

D

Dejana

Gost
Imam neki Agere modem, i velike probleme da uspostavim vezu sa Internetom.Napravim konekciju, sve po pravilu, modem radi na drugom racunaru, a konekcija nikako da proradi.Kad je najzad proradila moram da dizem slusalicu i spustam svaki put kad se konektujem, jer drugacije samo vrti u prazno.Sigurna sam da sam konekciju dobro napravila, cak i uz pomoc tehnicke podrske.Sa Win 98 tako i radi, a otkako sam ponovo ucitala Win 2000 nikako.
Sta mislite?Ima li neko iskustva sa ovim modemom?Da li je moguce da je problem u telefonskoj liniji?
 
Cim postavljas ovakvo pitanje mora da si skoro uzela computer.Imao sam slican problem.Ovi novi Agere(Lucent-chip) modemima po meni postoji neki vid greske.Kod mene je sve to proradilo kada sam izvukao drugi telefonski kabl(onaj kojim iz modema povezujes telefon) i onda sve radi OK, medjutim neces imati telefon blizu racunara.Nadam se da sam ti bar malo pomogao.
 
Sto se tice windowsa 2000,imao sam losa iskustva sa modemom,ali kad sam instalirao xp,sam od sebe je proradio.
Instaliraj xp.Sigurno ce raditi.
(Nemoras ga posebno instalirati samo da upgade-uj)
Nadam se da sam ti pomogao
 
Lucent = 730 dinara sa porezom. Zbusava i na XP. Problem sam resio starim majstorskim trikom, zamenom mesta mrezne kartice i modema. Kada se sistem startuje sve dodje na svoje, ako dodje. Ako to ne pomogne potrebno je deinstalirati postojeci XP drajver i staviti originalni COM je 3, a IRQ18 (vazi za 2000 i XP).
 
Probaj da uneseš neke od ovih komandi. Modem properties→Advanced. U polju extra initialization commands unesi neku od ovih komandi. Trebalo bi da radi malo bolje!?

LT winmodem 56k internal
at\n4%c1s35=0
also try
at&f&k0%c0\n4

Generic Lucent Modems
s35=0
 
Obrati se svom internet provajderu. Ne znam gde si ali ove u CG daju beplatne modeme ako potpišeš na godinu dana, i briga o modemima je njihova.
Ja sam mu drastično povećao brzinu samo posle konsultacija sa provajderon (Telenor) koji mi je dao uputstva o setovanju. Ima ti dosta finesa koje bitno ubrzavaju rad modema. A osnovno pitanje je da li ti je fiksni Internet. Jer on mora da rado stravično brzo, dok wireless zavisi od gužve na njemu
 

Back
Top