NUS POJAVE RADIOTERAPIJE
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: NUS POJAVE RADIOTERAPIJE

Početnik
    Učlanjen
    11.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano NUS POJAVE RADIOTERAPIJE

Operisana sam od karcinoma grlica materice 2005god. Karcinom je bio prvog stepena, i u okviru grlica,a zlezde su bile b.o. U toku zracne terapije imala sam stalno diareje koje su se po zavrsetku zracenja normalizovale. Dnevno sam imala po 4,5 kasastih stolica, i to nije bilo lose. Posle 4 meseca su mi se opet javile diareje koje sam sanirala sa tabletama 5 ASA. Diareje vise nemam,ali mi se pojavila sluz u stolici, a sada i krvarenje. Krvarenje nije obilno, i nije svakodnevno. Pocela sam sa terapijom LESUX i ORVAGYL tabletama 10 dana u mesecu ,i tako 3 meseca. Svako drugo vece SALOFALK klizme. Dok sam pila tablete krvarenja jedva da je i bilo, sada kada sam prestala krvarenje je ucestalije. Krvna slika i biohemija su u granicama referentnih vrednosti osim mokracne kiseline (386) i fibrinogena (5,4). U decembru mi je zakazana kolonoskopija na VMA. Da li se moze na onovu ovih podataka proceniti moje zdravstveno stanje???

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano Re: NUS POJAVE RADIOTERAPIJE

Ne moze, osnovni pregled je kolonoskopija.Tek nakon uradjenog pregleda se moze reci sta je u pitanju i sta dalje raditi po pitanju tera[pije.

Slične teme

1. cudne pojave
    Autor jednastvar u forumu Književnost
    Odgovora: 212
    Poslednja poruka: 24.12.2006., 23:53

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •