MSN Messenger help

Oppressor

Obećava
Poruka
85
Stvarno nisam znao na koji pod forum da postavim pitanje pa sam resio da ga stavim ovde iako mozda i nije mesto za to. Inace, interesuje me da li je moguce pronaci neku osobu koja koristi msn, odnosno hotmail.com ako joj znamo i ime i prezime? znaci potrebno mi je da nadjem njegovu e-mail adresu na hotmail-u!
 
Oppressor:
Stvarno nisam znao na koji pod forum da postavim pitanje pa sam resio da ga stavim ovde iako mozda i nije mesto za to. Inace, interesuje me da li je moguce pronaci neku osobu koja koristi msn, odnosno hotmail.com ako joj znamo i ime i prezime? znaci potrebno mi je da nadjem njegovu e-mail adresu na hotmail-u!
Nemoguće , izuzev ako ti ta osoba sama neda sopstvenu adresu . A i da znaš adresu mnogo ti to ne vredi jer ako ta osoba ne želi da priča sa tobom ona će te jednostavno staviti na Block i rešen problem što se te nje tiče . :)
 
U windows live messenger-u ne mogu da se traze korisnici, vec ako ti neko da svoju adresu ubacis je tako sto kliknes na polje "Ad contact" koje se nalazi sa desne strane polja na kome pise "Find contact or number". Ako zelis da cetujes sa nepoznatim ljudima, ili da nadjes ljude koje poznajes, a ciju adresu ne znas, onda bolje instaliraj skype. On pruza mogucnost za pretrazivanje clanova.
 
Snejk, kliknula sam gde treba, ali kad kliknem na Find -> View message history pokaze mi samo kontakte sa kojima sam chatovala, ali ne i chat history. Jel ima jos neka caka da se podesi?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Srbi su izuzetno napredan narod, dokaz za to je cinjenica da su imali internet jos u srednjem veku. Kako to znamo?

Marku kraljevicu u narodnoj pesmi majka kaze: "Ostavi se sine chatovanja"
:D
 
otvorila sam sve po redu kako kazes, i folder sa mojim korisnickim imenom postoji, ali je prazan.

isto tako postoji folder my received skype files, i on je takodje prazan, samo sto kad otvorim my history kroz skype, vidi se svaki chat history.
 
ne znam da li ima neka bolja tema,ali ova ima prikladan naslov.

elem,imam dva problema i molila bih neku dobru dusu da mi pomogne ako ikako zna.

prvi je poceo da se javlja pre mozda nedelju dana, a do tada je sve normalno radilo.koristim windows live messenger 8.0 i posldnjih dana imam problem da se ukljucim na msn.od dvadeset pokusaja,jednom mi uspe,otprilike.a svaki sledeci mi daje broj greske,pa mu onda stavim repair,pa on kao popravi,pa opet retko kad i posle toga uspe,uglavnom bude isto...i na kraju mi da sajtove gde mogu da potrazim pomoc.evo broj je na slici 81000306.to je broj koji mi najcesce daje,mada nekad stavi i druge.

pregledala sam sajtove i uradila ono sto je preporuceno ali mi nista od navedenog nije resilo problem.
ja sam prvo mislila da je firewall ali problem je tek nedavno poceo.ranije sam imala norton,pa je istekao,a dok ne kupim novog koristim neke dve nedelje avg i mcafee firewall...ali u firewallu je msn-u dozvoljen pristup,i to sam proveravala :? i uopste vise ne znam sta da mu radim :? ili sam jednostavno glupa pa nesto radim pogresno...molila bih nekoga ako ima ideju o cemu se radi ili ako je imao ovaj problem da predlozi resenje :(
cak mi je padalo na pamet da opet instaliram program ali ne znam da li bi to imalo ikakve vajde.


e a drugi problem,je opet vezan za msn u neku ruku i isto ga od nedavno imam.
uopte ne mogu da vidim slike na msn space-u ni mom ni na tudjim,kao ni na jednom od gore ponudjenih sajtova podrske msn-a.pise prvo loading,a posle unable to display picture :roll: koristim firefox, ali imam i explorer ovaj novi i operu i ni u jednom browseru nece da ih prikaze,a do nedavno je mogao...pre nekih mesec dana mozda sam na mozilli instalirala adblock plus koji uklanja banere,glupe reklame i tako to ali mi nikad sam ne uklanja slike sa celog sajta...pomislila sam da nije mozda u tome problem ali isto se javlja i u IE i operi...i to samo za msn sajtove :(

ja sam malo oduzila,ali ako neko ima resenje za bilo koji od ova dva problema bila bih jako zahvalna.
ako ovo nije prava tema za problem uputite me moderatori plese gde da idem :(
 
Tema moze da bude na mjestu...

Dobro dosla i na ovaj dio foruma, na kojem bas i nisi nesto cesto..

Doduse, takvih problema nisam imao, s tim da mi je zapelo u oko ono sa AVG i mcAffe.. Koliko sam shvatio iz tvojeg pisanja ti imas dva (2) AV programa ili Firewall-a.. Sad ne bih rekao da je to bas dobro, i da je najvjerovatnije problem do njih.. Jer, 2 takva programa obicno prave sukob medju sobom pa tek se onda bore sa svim ostalim napastima..

Prije svega pokusaj da se zadrzis na jednom, tacnije da koristis jedan od programa..

U ovom slucaju ja bih odabrao AVG...
Drugi problem moze da bude vezan za to da je Live MSN pobrljao i ne kosta te nista da reinstaliras program.. Preuzmi verziju 8.1. sa ove adrese http://ideas.live.com/programpage.aspx?versionid=39014087-6c05-4de9-98ac-b37d7ccd5617

Sta da ti kazem jos sem da nakon svega podrobno pregledas svoj kompjuer sa programima za uklanjanje ostalih gamadi, adware i sl..

Mnogo stvari jos moze da bude,.. A za pocetak kreni redom i doci cemo do rjesenja..

Pozdrav.
 
Blanshe ovako , prošle nedelje su lopovi ukrali oko 800 metara optičkog kabla (za ginisovu knjigu rekorda) na Novom Beogradu , blizu telekomovog čvorišta gde se kači na internet , odtada ja imam problema sa svim i svačim , od msn-a pa do otvraranja svih sajtova , čas mi radi pola neta a druga ne radi , neke sajtove kao što su Krstarica , yahoo google otvaram a recimo nemogu da otvorim server na kojem radim posao , drugi put otvaram posao a sve ostalo ne mogu. A o brzini interneta da ne pričam , jednostavno neću da ganjam provajdera jer znam da oni sada nisu krivi za to , telekom se sa svima sada poigrava balansirajući da svi dobiju ponešto dok oni ne reše problem sa postavljanjem i povezavanjem optičkoga kabla. trenutno sve probleme koje nam se javljaju sa internetom možemo slobodno da pripišemo veštim lopovima.
 
@gz: ne,avg mi je antivirus trenutno,a mcaffe samo za firewall...ustvari,cini mi se da je mcaffe neka besplatna verzija koja i moze da se korisi samo kao firewall...u svakom slucaju ovih dana skidam oba i vracam norton,disk je stigao...hvala za link,skinucu ga sutra jer mi ga sad uopste ne otvara,samo se puni :? ,pa ako ne bude islo,sve cu da poskidam pa ispocetka...iance redovno skeniram kompjuter,imam spybot i tako to...

@snejks: znam za to,to je blizu mene bilo kako su mi rekli :? nadam se da je problem tog tipa jer i meni neke sajtove jednostavno nece da otvori,a veza je stabilna,i ostale sajtove i veoma brzo i lako otvara...mada ja sam na kablovskom,ne znam da li to ide preko poste...nemam pojma,ali sam bas iziritirana ovih dana jer taj msn space nisam uopste dirala,menjala,nista jdostavno sledeci put kada sam usla uopste nije hteo nikakve slike da mi prikazuje :?

evo jos jedno obavestenje koje mi daje :arrow: da ne valjaju key ports.nisam stavila repair obavetenje je ostalo isto a msn se ukljucio. da li je moguce da je sve pitanje lose veze? :roll:
i skinula sam msn 8.1 ali je beta.
 
Hvala Bojanp u pravu, si ali ja njih i ne računam u provajding jer satelitski je obično samo download stream , a upload ide obično nekom drugom vrstom konekcije , kada bi išao i upload satelitskim imao bi kašnjenje od 6-8 sekundi minimalno u startu :)
 

Back
Top