Da li bi mi digitalac sa 5MP bio dovoljan?

genio_ms

Obećava
Poruka
83
Da li bi mi digitalac sa 5MP ili 6MP bio dovoljan ako zelim da aparat koristim za obicne slike ne veceg formata od A4
Jedno amatersko pitanje: Da li broj pixela utice na kvalitet slike u smislu da li ce mala slika recimo 10cm x 7cm biti istog kvaliteta slikana sa aparatom od 5MP i od 10MP. Pitam to jer sam mozda krivo shvatio da ce slike biti istog kvaliteta ali da ce recimo neke slike vecih dimenzija biti kvalitetnije slikane aparatom od 10MP.
Kad kazem kvalitet mislim samo na megapixele ne i na tehniku slikanja, svetlost...itd
 
Da bas sam u takvoj dilemi. Nasao sam povoljno fuji s6500 sa jakim 10x zumom i 6MP. Pre njega sam mislio da uzmem s9500 koji ima 9mp ali s obzirom da je skuplji a da mi nista nece znaciti tih 3mp ekstra mislim da cu uzeti s6500. Sigurno je da s9500 osim tih ekstra 3mp ima jos dosta poboljsanja ali meni s6500 savrseno odgovara.
 
Cek, cek, stani malo, nisam znao da se dvoumis izmedju ta dva aparata.
I jedan i drugi imaju istu optiku 10,7 puta opticki zum, a tri MP vise ti moze znaciti kada treba da kropujes scenu prilikom loseg kadriranja, pa od 9MP bude 7 ili 8 Mp, dok kod 6,3 MP to ne mozes upotrebiti za stampanje na A4 (mada sam neke fotke od 4MP uspesno stampao na A4).
Uz to 9500 ima vrucu papucicu za jaci blic a 6500 nema, alizato ima face detection.
Izasao je i 9600 unapredjen 9500(face detection + jos sto-sta)
Ako imas novca za 9500(9600) uzmi njega.
 

Back
Top