Srbija, zemlja u kojoj zelimo lepo da zivimo

rdeki

Elita
Poruka
17.948
Srbija je danas takva kakva je. Zivot u Srbiji nije nimalo lak, i tu (nadam se) mozemo svi da se slozimo.

Da li zelimo da zivimo bolje u ovoj Srbiji, ili smo mozda za opciju da bezimo odavde glavom bez obzira?

Ovo je tema za one koji zele da ostanu ovde i zive bolje. Sta trebamo menjati? Sta raditi? Sta nam smeta?
 
Evo, ja sam vec godinama u razmisljanju ici ili ostati i na kraju sam prelomila da mi je pametnije ostati, ali sam se nekako pomirila sa tim da ja kao jedinka nista veliko ne mogu uciniti da bih nesto promenila. Pre neki dan sam usla u raspravu sa TV Palmom samo zato sto su digli frku jer ih je SBB kablovska, ukinula, a ja podrzala postupak SBB - a. Ja stvarno mislim da je ukidanje ovih folk vulgarnjaka veeeeeeliki korak napred. Samo sto ne znam kako bi se to moglo izvesti?! Mene je tako nekad sramota sto sam Srpkinja kada shvatim koliko mnogo ljudi slusa i voli te folkase. Znaci, ja sam za UKIDANJE toga, ali onda se postavlja sl. pitanje, da li je to diktatura?!
 
vanjusica:
Znaci, ja sam za UKIDANJE toga, ali onda se postavlja sl. pitanje, da li je to diktatura?!
Ne znaci odmah da je diktatura, ali je cenzura, sto znaci "ogranicavanje prava".
Moje licno misljenje je da u zemlji koja nema razvijen pravni sistem, razvijenu demokratiju, i gde ogroman broj gradjana pogresno shvata rec "demokratija" nije lose neka prava ograniciti.

U svakom slucaju, ja licno bih bio srecan kada bi po medijima bilo manje folk skandala, nakaradnih crtaca, i ostalog sto sasvim ocigledno svojim nakaradnim porukama truje nasu omladinu.
 
Koleginice,Vase nezadovoljstvo je opravdano,i Vas stav oko resenja problema nije za odbaciti.Ali,znate koleginice,kada se jedno "zlo" 15 godina konstantno "uvlaci" u drustvo,potrebno je isto tako dosta vremena za njegovu eliminaciju.E sad kada ste pomenuli "narodnjacki" prostakluk,gde se slazem sa Vama,taj problem ce se resiti jedino ako se javnosti ponudi nesto drugo,sigurno kvalitetnije i primerenije drustvu zemlje srpskog naroda,znate.
 
Cak su sada ti kvazi narodnjaci popularniji nego za vreme Slobe.Nikada popularniji nisu bili.
Drzava bi trebala da uvede extra porez na kic i to smece pa oni neka pevaju to ako im se isplati.
Mada sa druge strane i ona nefolkerska muzika u Srbiji je dno dna.Tako da nije ni cudo sto su narodnjaci preuzeli primat.
 
Torrente-BG:
Pa normalno da je diktatura.Ukidanjem narodnjaka nista se nece postici.
Kako nece? Pa TV je najjace sredstvo za formiranje misljenja, ukusa, stava...dopunskog obrazovanja.. Kada se sa TV skinu svi ostali skartovi kao npr kvazi voditelji i novinari koji ne znaju pravilno da se izrazavaju pa nam skrnave jezik, priuceni prevodioci koji nakaradno prevode i jos nakaradnije prave pravopisne greske... postacemo i finiji i pismeniji. Mozda je to samo pocetak, ali nije mala stvar biti fin i kulturan!
 
vanjusica:
Kako nece? Pa TV je najjace sredstvo za formiranje misljenja, ukusa, stava...dopunskog obrazovanja.. Kada se sa TV skinu svi ostali skartovi kao npr kvazi voditelji i novinari koji ne znaju pravilno da se izrazavaju pa nam skrnave jezik, priuceni prevodioci koji nakaradno prevode i jos nakaradnije prave pravopisne greske... postacemo i finiji i pismeniji. Mozda je to samo pocetak, ali nije mala stvar biti fin i kulturan!

Pa u Hrvatskoj na Tv-u nemas nigde narodnjake a najpopularniji su.Skoro je mom komsiji bio neki prijatelj iz Hrvatske u gostima i covek nakupovao gomilu mp3 diskova sa narodnjacima.Kaze tamo ludilo za tim.
 
biska:
Ja sam godinama htela da zbrisem odavde. Sad to ne bih, ne zbog "promena" koje su se desile, vec su se neke kockice slozile, pa sam zadovoljna.

Vidis ja nisam hteo da zbrisem dok je Sloba bio u nadi da kad ga smene bice bolje i sl.
Ali posto sam za ovih 6 godina video da ovde neke buducnosti bas i nema bez obzira ko dodje na vlast (posto su svi isti) sve vise razmisljam o bezanju odavde.Ali mi se nekako ne ide u Evropu radije bi nesto dalje Australija ili N.Zeland.Sto dalje odavde to boilje :)
 
Upravo tako Torrente , ni na jednoj hrvatskoj TV ili radio stanici ne mozes cuti srpske narodnjake ali oni su i pored toga najpopularniji u Hrvatskoj!

Zabranjivanjem se nista ne postize vec se postize edukacijom stanovnistva.

Sto se tice Srbije i promene stanja problem je kod nas sto mi nemamo temelj tj nemamo sistem. Kod nas je sistem lopovskog kapitalizma mesto da bude sistem kapitalizma i trzisne konkurencije. Stranka koja dodje na vlast gura svoje kumove, rodjake, svalerke, tetke, ujne i jetrve i taj nedostatak zdravog poslovanja i konkurencije je to sto upropastava ovu zemlju.
 
vanjusica:
Kada se sa TV skinu svi ostali skartovi kao npr kvazi voditelji i novinari koji ne znaju pravilno da se izrazavaju pa nam skrnave jezik, priuceni prevodioci koji nakaradno prevode i jos nakaradnije prave pravopisne greske... postacemo i finiji i pismeniji.

Sto se voditelja tice to je druga stvar.Njih mogu da skartiraju.Sto je najtuznije mi odvajamo po 300 din. mesecno za extra plate RTS-ovih nazovi zvezda voditelja koji su teski moroni.
 
Tacno sam znala da ce se izneti primer Hrvatske. Ja pricam o Srbiji, jer u Srbiji zivim i mislim da ce se nesto postici. Kriza je ljudi u svim zemljama tzv. Istocnog Bloka. To je normalna pojava, ali ja samo kazem da treba da se izdignemo a ne da primitivizam posmatramo kao nesto sto prolazi pored nas, i da ga prihvatamo.Obrazovanom coveku ne treba nametati ukus, ali ne treba ni koristiti tudje neznanje za rad sticanja brzih para kao sto to cine TV tipa Palme, Pinka... Mislim da TV ne moze resiti taj problem, ali ga moze barem umanjiti kao sto je to slucaj u Hrvatskoj ako su nam oni neko merilo iako ne znam zbog cega.
 
Tunguska-:
Zabranjivanjem se nista ne postize vec se postize edukacijom stanovnistva.
E to. Edukacija bi trebalo da bude prioritet.
Kada smo vec kod TV programa, mislim da bi trebalo ubaciti sto je moguce vise obrazovnih emisija.
Medjutim, mislim da bi zaista trebalo da postoji cenzura, i da pesme kao "popi jednu, ajde, ajde..." moraju biti zabranjene, jer pored pogubnog uticaja na kulturu naseg naroda sasvim otvoreno pozivaju na pijanstvo.
 
U demokratiji svako ima pravo da slusa ono sto zeli ne mozes ti ljudimda da zabranjujes i odredjujes kako treba da zive i da se ponasaju.

Takodje ne mozes da odredjujes televizijama i radio stanicama koju ce muziku emitovati. Ti ljudi su osnovali TV i radio stanice da bi zaradili novac a ne da bi postovali tvoj muzicki ukus, i shodno tome oni emituju ono sto po njima narod najvise voli, i ono sto ce im povecati gledanost.
 
Tunguska-:
U demokratiji svako ima pravo da slusa ono sto zeli ne mozes ti ljudimda da zabranjujes i odredjujes kako treba da zive i da se ponasaju.

Takodje ne mozes da odredjujes televizijama i radio stanicama koju ce muziku emitovati. Ti ljudi su osnovali TV i radio stanice da bi zaradili novac a ne da bi postovali tvoj muzicki ukus, i shodno tome oni emituju ono sto po njima narod najvise voli, i ono sto ce im povecati gledanost.
No, kao sto rekoh. izgleda da nismo bas sasvim zreli za demokratiju.
 
Tunguska-:
U demokratiji svako ima pravo da slusa ono sto zeli ne mozes ti ljudimda da zabranjujes i odredjujes kako treba da zive i da se ponasaju.

Takodje ne mozes da odredjujes televizijama i radio stanicama koju ce muziku emitovati. Ti ljudi su osnovali TV i radio stanice da bi zaradili novac a ne da bi postovali tvoj muzicki ukus, i shodno tome oni emituju ono sto po njima narod najvise voli, i ono sto ce im povecati gledanost.

Izvini, a gde se to desava? U kojoj "demokratskoj" zemlji ljudi gledaju i slusaju ono sto vole a ne ono sto im je nametnuto? Pa i ovde su ti nametnuti upravo ti primitivci, ili mozda mislis da su se slucajno pojavili?! Ali, da ne ulazimo u nepotrebnu raspravu...
 
Народњаци - ни по' јада. То је део нашег миљеа који се не може и не треба укидати. Може се донекле упристојити да и вук буде сит и овце на броју.

Оно што је, по мени већи проблем, је навала нових ауторизованих клоновских типова емисија, увезених са демократског запада где су буквално хит.
То показује да Срби нису специфични по култури и моралу ниског ранга.
Западне телевизије и те како подилазе најнижим укусима њихове већине - наравно не да би показале културу или не културу - него зарадили новац.

Велики брат, Мењам жену, Гледам мајку бирам ћерку, Женидба за 24 сата итд.

За мој укус то је катастрофа ! У мојој кући је забрањено гледање ових емисија. Увозно ђубре
 
Lacibg:
Народњаци - ни по' јада. То је део нашег миљеа који се не може и не треба укидати. Може се донекле упристојити да и вук буде сит и овце на броју.

Оно што је, по мени већи проблем, је навала нових ауторизованих клоновских типова емисија, увезених са демократског запада где су буквално хит.
То показује да Срби нису специфични по култури и моралу ниског ранга.
Западне телевизије и те како подилазе најнижим укусима њихове већине - наравно не да би показале културу или не културу - него зарадили новац.

Велики брат, Мењам жену, Гледам мајку бирам ћерку, Женидба за 24 сата итд.

За мој укус то је катастрофа ! У мојој кући је забрањено гледање ових емисија. Увозно ђубре
Слажем се сасвим. Само што би доиста могло више да се учини у погледу те едукације народа. Али је, мислим, баш у томе поента, да властима (генерално, и овде и напољу) није у интересу да имају, да тако кажем, "превише едукован" народ.
Отуд и систематско и смишљено емитовање таквих емисија свуда.

Иначе, што се тиче одласка... Ја лично никада нисам хтела (а имала сам прилике, на сасвим нешто пристојно) да одем из мог Београда. Али опет, ником другом не бих о томе давала никакве савете. То је толико индивидуално, једнима одговара једно, другима друго. Неко је, напросто, тип за одлажење, неко није. Мислим да то чак и нема много везе с материјалном ситуацијом, иако ни она није небитан фактор.
 
Народњаци, фолк, шунд емисије попут Великог брата, Мењам жену и сл. Укинути или забранити односно оставити...
Па нема дилеме, ако је демократија, онда оставити. Али не и на државној ТВ за коју плаћамо претплату. На државној ТВ могу бити само озбиљне и квалитетне емисије и филмови. Никако шунд.
Ипак, за оне који не знају, концерт код нас мало познате португалске групе Мадредауш у Сава центру је био препун. Исто се десило пре пар дана у Коларцу на концерту познатог руског музичара. Брајан Фери долази у Београд да сними спот...
О изложбама или гостовањима позоришних трупа да и не причамо. Ту су Бемус, Фест...
Значи, ко воли и ко жели да слуша или гледа квалитет, може. Једини је проблем у ценама улазница које су често превелике.
Дакле, држава да смањи порезе на уметност, повећа на шунд и то је то.
Међутим, ту долазимо до других проблема који узрокују ово. Материјално стање. Оно се може поправити пре свега бољим радом полиције, судства, инспекција... Тако би се у овој држави временом више ценило поштење, вредноћа, марљивост, образованост, култура, а мање "бизмисмени", "камиони и авиони", "криминалци", "барабе", "мућкароши", "лажови и преваранти"...
Бољим преусмеравањем новца, улагањем у науку, технику, култру... много тога би се променило.
Пример... одбојкашице СЦГ. До ове године нико их није гледао, нико није навијао за њих. Сва пажња је била усмерена на префорсиране и неоправдано фаворизоване кошаркаше, фудбалере и одбојкаше који су нас у последњих пар година жестоко обрукали.
А онда схватимо да ватерполисти, тенисери и тенисерке, одбојкашице... могу да нам осветлају образ и да то чине полако из сенке, без помпе и великих материјалних улагања и медијске пажње.
А нека се похвали форумаш који је ишао на њихове утакмице...
 
Original postavio vanjusica
Znaci, ja sam za UKIDANJE toga, ali onda se postavlja sl. pitanje, da li je to diktatura?!

------------------
Ne mislim da treba ikoga i ista ukinuti, jednostavno ono sto ne volis nemoj ni gledati. Deca mogu da budu zrtve(i najzahvalnija su populicija) za kojekakav shund i kich, ali, decu treba odmalena vaspitavati i usmeravati njihovo interesovanje. To ne znaci nametati im svoju volju, nego ih odgovarati od onog sto nije dobro i licnim primerom to pokazivati.
To shto se tice emisija "zabavnog" tipa, obrazovni program RTS-a je godinama besprekoran (bar ja tako mislim) a politicke emisije- tu bih uvela odgovornost za svaku izrecenu laz ili pogrdu, od bilo koga (od voditelja do ucesnika u emisiji) i ta vrsta (samo)cenzure bi bila dovoljna.
O voditeljima ne bih, pojedini ne bi mogli da vode stoku na ispashu (najpre mislim na voditeljke), ali, tu vaze neki drugi, ili bolje reci "neciji" drugi kriterijumi, nazalost!
 
rdeki:
Srbija je danas takva kakva je. Zivot u Srbiji nije nimalo lak, i tu (nadam se) mozemo svi da se slozimo.

Ovo je tema za one koji zele da ostanu ovde i zive bolje. Sta trebamo menjati? Sta raditi? Sta nam smeta?
Nein, ја се не слажем да се тешко живи. Живи се одлично.
А да би се ситуација даље побољшавала, неопходно је да људи престану да очекују акцију од државе, и почну да раде на своју руку.

Иначе: ништа није укинуто/забрањено, само им нису продужили националне фреквенције.
Та багра типа Палма, Мост, БК, и даље има право да емитујe на друге начине.
 
rdeki:
Ovo je tema za one koji zele da ostanu ovde i zive bolje. Sta trebamo menjati? Sta raditi? Sta nam smeta?

Duhovi 90tih koji sede i dalje u parlamentu. To mi smeta.
U slucaju da crveno-crni opet pobede, odosmo mi opet 10god nazad a ja opet po vizu, a taman sam se vratio jer sam zeleo a ne jer sam morao!

U vezi narodnjaka, na zalost, to je dokaz da je ruralno potisnulo urbano. Od muzike pa do svakodnevnih prizora. Sve to resava jako lako ministarstvo za kulturu, neke normalne vlade.
 

Back
Top