Ciscenje registara ili...

cvaba

Početnik
Poruka
16
Instalirao sam pre nekoliko dana Nero ciji je Setup bio zahvacen virusom (Win32 Hidrag,ako se ne varam) ali koji je Kasperski uspeo da otkloni. Program se instalirao ali ne radi,kada sam pokusao da ga obrisem-nece.Cak ne mogu da instaliram ispravnu verziju Nero-a dok postojecu ne skinem. Uvek mi prijavi gresku i kaze 'Please reinstal Nero'. Obrisem Nero 'rucno' ali opet ne mogu instalirati nov. Neko mi je rekao da moram naci neki program za ciscenje registara.Zna li neko kako se zove neki program takog tipa za XP i da li je uopste to neophodno? Unapred zahvalan
 
A da li si pokušao da instaliraš potpuno istu verziju ili neku drugu? Ako je ista verzija trebalo bi da te pita da popravi postojeću. Međutim, ako se nešto u međuvremenu promenilo što se tiče Nero instalacija onda je moguće da će i tad tražiti prvo reinstal. Koliko znam Nero na nekim starijim verzijama to nije tražio.
Što se tiče čistača registry baze imaš ih nekoliko. Pokušaj sa TuneUp Utilities 2006 ili System Mechanics 6. Može i besplatni CCleaner.
 
U pitanju je Nero 7. Nece ni da popravi postojecu ni da obrise,nista bas. Probao sam sa CCleaner-om da to sredim ali ni to nije pomoglo. U Add/Remouve i dalje stoji ikonica Nero 7 a kada hocu da instaliram ponovo program ne ponudi mi opciju Install vec Modify,Repair i Remouve s' tim sto nista od toga ne moze da upali.Sa CCleaner-om sam probao i da obrisem instaler ali mi javlja 'Can not delete MSI file'. Sta sad i kako?
 
Ako nećeš format onda kreni u ručno čišćenje registry baze. Ideš na Start > Run upišeš regedit. Kad ti se otvori Registry Editor ideš na Edit > Find. U Find ukucaš Nero i pustiš da pretražuje i samo ideš na Find Next ili F3. Sve Nero repove obrišeš. Mukotrpno je, a i pitanje je da li ćeš uspeti da uradiš nešto. Ako te ne mrzi probaj. U svakom slučaju ako ne uspeš tako i ako hoće da koristiš Nero tu je format.
 
Znao sam za to ali sam mislio da postoji laksi nacin.Mukotrpno jeste ali vredi... Da ne poverujes cega sve tamo ima i sta sve ostane u tim registrima. Bas me zanima cemu svi ti podaci sluze. Hvala svima koji su pomogli.Pozdrav
 

Back
Top