HOMOSEKSUALIZAM KOD HELENA
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 117

Tema: HOMOSEKSUALIZAM KOD HELENA

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.11.2006.
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano HOMOSEKSUALIZAM KOD HELENA

Priča kaže sledeće -

Pederastija i lezbejstvo bili su prisutni još kod starih helena...Taj detalj je , verovatno većini poznat . Pa ipak , dok čitate Platonovu Gozbu , ne možete da se načudite koliko je ona ( pederastija ) , zapravo , bila podržavana , tačnije , otvoreno se potenciralo na njoj ... čak do te mere da se ljubav između dva muškarca vrednovala mnogo više od ove nama danas normalne , i uvrštena je u red "više ljubavi" , isto kao što je telesna podređena duhovnoj ... To srećemo i kod mnogih tadašnjih liričara , komediografa , tragičara , ali i u slikarstvu , vajarstvu...

Ako je neko zainteresovan za ovu temu , imam još poneke ( konkretnije ) informacije , a zainteresovana sam za vaše mišljenje i nove činjenice...

divlja
    Guest

Podrazumevano Re: HOMOSEKSUALIZAM KOD HELENA

Homoseksualizam nije tema za ovaj podforum. Heleni su druga i drugacija civilizacija, a prisustvo pederastije nista nije cudnije od mnogobostva. Nisu preziveli hriscanstvo, pa su bili samim tim i manje sputana civilizacija. Jedno je pricati o Platonovoj Gozbi i idejama iznesenim u delu, a drugo o homoseksualnosti ciji trag nalazimo u delima Helena.
    Necu da zakljucavam, al' da premestim temu hocu, a ti biraj Ljubav i sex ili Filozofiju. :-)
    Ja bih na ovaj drugi, tamo ce ozbiljnije da shvate temu.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.11.2006.
    Reputaciona moć
    43

ok...

Domaćin Cupavka (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    78

Citat Original postavio L_O_L_I_TT_A
    ... čak do te mere da se ljubav između dva muškarca vrednovala mnogo više od ove nama danas normalne , i uvrštena je u red "više ljubavi" , isto kao što je telesna podređena duhovnoj ...
    Jbg., nesto mi je nespojivo ovo poredjenje...

Primećen član eldarion (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2006.
    Pol
    muški
    Man on the Silver Mountain, from place of snow and ice where rule good price
    Reputaciona moć
    47

Da napravim digresiju u vezi sa homoseksualizmom.
    Znate sta su spartanci radili za vreme ratova koji su trajali po pet, deset godina separatisani od zenskog sveta, ostavljeni na milost i nemilost svojim zivotinjskim nagonima?!
    Pa zamislite kakve su to orgije bile !!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.11.2006.
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio eldarion
    Da napravim digresiju u vezi sa homoseksualizmom.
    Znate sta su spartanci radili za vreme ratova koji su trajali po pet, deset godina separatisani od zenskog sveta, ostavljeni na milost i nemilost svojim zivotinjskim nagonima?!
    Pa zamislite kakve su to orgije bile !!!
    U tom kontekstu , postojala je i Sveta četa tebanska , sastojala se od 150 muških ljubavnih parova koji su se čak po vojnom obredu ženili , jer se smatralo da će tako čvrsto povezani rađe umreti nego osramotiti svog ljubavnika , pa je njihova hrabrost bila legendarna...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.11.2006.
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio Cupavka
    Jbg., nesto mi je nespojivo ovo poredjenje...
    to nije poređenje , možda se nisam jasno izrazila... U Platonovoj Gozbi niže su - ljubav prema ženi i telesna ljubav , za razliku od duhovne i ljubavi prema muškarcima koje spadaju u "viši oblik ljubavi "...

Domaćin Cupavka (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    78

Ma, razumela sam tebe al nisam njih- kako moze da da se duhovna ljubav i telesna- prema muskom rodu u ovom slucaju, stavi u isti kos...eldarion lepo rece sta ih je, uglavnom nagnalo na toliki homoseksualizam, tako da mi sad ovo deluje nekako licemerno...

Iskusan Enfroz2891. (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Pa mozda je Platon vishe naginjao na gej stranu,pa je zato bio pristrasan.

divlja
    Guest

Jel' znate kakav je bio polozaj zene u antici? PODREDJEN. Ljubav prema zeni je culna ljubav, a muskarac kao intelektualno i duhovno superiorniji je samim tim i sposobniji za visu, duhovnu ljubav. Cista logika.

Učlanjen
    28.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Kako kad i kako gde....i u zavisnosti od statusa(plemqinja il chobanchica).Bilo je i vemoa visoqo rangiranih i uticajnih,ko i uveq ko i svuda,ali jesu bile retkost.( ko Olimpija u Makedoniji koja je za to vreme bila veoma uticajna i u politici,moze se retji strah i trepet).Generalno vetjina ljudi nisu smatrani GRADJANIMA(pojam koji je oznachavao mnogo toga u kontextu tog vremena)a samim tim ni vetjina zena.....
    Moze i tako da se gleda,al moje neko subjektivno intuitivno osecanje je da je on bio gej.

Domaćin Cupavka (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    78

Ma, dobro , nije bas ni bitno toliko to koja je bila Platonova seksualna orijentacija- autor teme napominje da ima jos dosta toga preostalog iz antickog doba odakle moze da se vidi odnos starih grka prema homoseksualizmu...jbg., ima dosta logike u ovome stio kaze divlja....uostalo, Platon nije bio odvajan od zena zbog ratova i sl., pa , eto, naglasava da homo-ljubav i duhovna ljubav spadaju uu "vise ljubavi"...jbt., kakav li su odnos imali prema lezbejkama?!....

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

jadne budale...nisu znale shta da rade u izobilju robovlasnichkog drushtva...pitajte majkla dzeksona...
    Voistinu.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.11.2006.
    Reputaciona moć
    43

Žene nisu bile obrazovane , ili , ako i jesu , ne u tolikoj meri koliko muškarci... A tada je filozofija i , ako smem tako da kažem - umna delatnost bila veoma cenjena...Muškarci nisu mogli biti na istim talasnim dužinama sa ženama , one nisu mogle da izazovu njihovo divljenje i poštovanje u tom smislu ...Sto se lezbejstva tiče , Sapfa je bila najpoznatija... Mnoge svoje pesme posvetila je ženama...

Domaćin Cupavka (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    78

Antun- kratko i tacno...samo, jebeno je to sto, da nije bilo tog robovlasnickog izobilja, ne bi ni bilo tolikog civilizacijskog napretka...sve se placa...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.11.2006.
    Reputaciona moć
    43

Mislim da ipak nije tako jednostavno...

Veoma poznat ristob (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1291

Zsto price o homoseksualnosti?
    Zapadnjaci su svojevremeno lansirali moto: "Kada hoces da unistis neku drzavu obezvrijedi joj najprije nacionalnu valutu". To je primijenjeno na sve bivse komunisticke zemlje pa i na nas. Znamo kako je bilo. Asortiman ubojitog politickog oruzja zapadnjaka stalno se unapredjuje. Sada su to "gej parade". Koliko je perfidna sama homoseksualnost toliko su perfidni i oni koji ovo oruzje koriste u politicke i ratne svrhe. Homoseksualnost je bolest (izopacenost) i treba je lijeciti.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.11.2006.
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio ristob
    Zsto price o homoseksualnosti?
    Zapadnjaci su svojevremeno lansirali moto: "Kada hoces da unistis neku drzavu obezvrijedi joj najprije nacionalnu valutu". To je primijenjeno na sve bivse komunisticke zemlje pa i na nas. Znamo kako je bilo. Asortiman ubojitog politickog oruzja zapadnjaka stalno se unapredjuje. Sada su to "gej parade". Koliko je perfidna sama homoseksualnost toliko su perfidni i oni koji ovo oruzje koriste u politicke i ratne svrhe. Homoseksualnost je bolest (izopacenost) i treba je lijeciti.
    Totalno si promašio temu...Ovde se uopšte ne radi o tome da li je bolest ili ne ( iskreno , oko toga se ne bih složila , pederastija je prisutna od samog postojanja čovekovog , a sad smo se mi našli pametni , pa ćemo da je lečimo...kakva budalaština !!!) nego o tome u kojoj je meri , zbog čega i na koji način bila prisutna u antici , prvenstveno kod starih grka i kako je opisivana u različitim umetnostima...

Domaćin Cupavka (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    78

Jao, bre, i ja bih rekla da je covek promasio temu..il je homofobican, sta znam...

Domaćin Cupavka (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    78

Jos ovo- ova nasa drzava je toliko unistena, da ne znam kako bi jos i neka gej parada mogla da je nesto exstra unisti....dok se po najjacim zemljama sveta odrzavaju gej parade vec godinama, pa jos ne videh da su unistene sbog toga- molim da me neko, argumentvano ispravi ako gresim

Učlanjen
    28.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Ja nemam nista protiv gej parade ali mi je to glupo.Shta ima neko da paradira samo zato shto je gej?Bzvz.....to je shto je i to ga ne chini ni boljim ni gorim od drugih.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.11.2006.
    Reputaciona moć
    43

Ljudi!!!!!!!!!!!!
    Tema nije GAY PARADA , nego , kao što je rečeno u naslovu , homoseksualizam kod starih grka...A oni nisu imali nikakve gej parade...

Učlanjen
    28.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Pa sve shto znamo o nastnku chovekove sexualnosti je samo u sferi spekulacija.....
    Mozda je u pitanju i"ekonomski"faktor.Nije bilo ni kondoma a na sex sa zenama je primarno gledano kroz sticnje potomstva(mozda im bilo fuj da se trpaju s trudnicama)....pa dok trudna zena histerishe nadjesh ljubavnicu ili ljubavnika,pa onda vojni pohodi machevanje i to.....nedostupnost zena u datom trenutqu a qonstantna potreba za sexom,vec pomenuto da zene nisu imale iste mogucnosti da se duhovno razviju u vecini sluchajeva,pa su bile na neki nachin "neinteresantnije"za uspostavljanje dublje emotivne veze a samim tim i sexualne kao njene manifestacije,....sve to vremenom je verovatno dovelo da preovladavanja stava da je drushtveno podobno imati I LJUBAVNIKA.A ljudi su retardi po prirodi,-kazesh im da je qul progutati g.ovno i 9/10 ce potrchati ko ce pre da guta.Tako je bilo pre 2000 godina,tako je i sada.Sve shto je vremenom iskristalisano kao drushtveno podobno ponashanje uvek bez preispitivanja prihvata vetjina.

Domaćin Cupavka (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    78

Ima dosta istine u ovome...

Primećen član
    Učlanjen
    31.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Ovih godina je dokazano da homoseksualizam nije bolest,toliko o tome.
    I nije istina da filozofi nisu isli u rat,i te kako su isli i mnogi su se istakli u tim borbama.Na primer Sokrat je poznat po tome.On je takodje u jednom ratu spasao zivot svom ljubavniku Alkibijadu.On je spasao koliko znam i zivot generalu i svom drugu Ksenofontu.
    Sokrat i ako je bio ***** ipak je imao dve zene,jedna je vec dobro poznata Ksantipa.Imao je i sinova koliko znam.Platon je takodje imao ljubavnike.
    Kasnije su i Rimljani praktikovali pederastiju,sam Cezar je spavao sa muskarcima ali i zenama.Neron se cak i vencao sa jednim ljubavnikom.
    Jos dosta ranije pre cuvenog 5.veka stare ere,kad su rodjeni i ziveli najvidjeniji Grci,dakle jos pre 1000.god u doba Troje,poznata su dva ratnika ljubavnika,Ahil i Patroklo.Ceo milenijum posle njih isto je bio Aleksandar Veliki sa svojim drugom i ljubavnikom Hefestionom.
    Mislim da je najbitniji razlog pederastije bio to sto su tada se cesto vodili ratovi,svaki zdrav muskarac je bio za zivota u nekom ratu.Neki nisu zenu ili rodnu kucu vidjali i po 10 godina.Sam Odisej je 10 godina vodio borbu za Troju i jos 10 godina lutao morima dok nije video ponovo svoju Penelopu.Spartanci su bili najcuveniji ratnici ali i poznati po pederastiji.Pederastiju u njihovoj vojsci su podstrekavali politicari i ratne vodje.Ne pederastije radi ili radi nekog mira vec cisto iz prakticnih vojnih razloga.Jer u toku bitke svaki vojnik je hrabriji kad zna da brani ne samo sebe i domovinu vec direktno i svog ljubavnika.Setimo se opet kako je ranjenog Alkibijada izvukao i spasao Sokrat.
    I drugi bitan razlog je opet vezan za vojsku,ratove i neprekidno drustvo muskaraca.Naime poznato je da i bikove,konje i druge zivotinje muskog pola,ako duze vreme zatvorimo zajedno bez zenki,oni tokom vremena pokazuju homoseksuakne tendencije.Tako da oni nasi glupaci nisu u pravu kad kazu "kad budem video da se dva jelena muzjaka tucaju...".

Slične teme

1. Helena Paparizou
    Autor MilanDokic u forumu Muzika
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 30.07.2008., 21:45
  2. HELENA PAPARIZOU U BGD !!!!
    Autor aqurius u forumu Muzika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 03.04.2005., 00:41

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor