Petarde!

dr

Poznat
Poruka
9.753
Dragi muskarci,imam jedno pitanje...koja vam je draz u bacanju petadri?Od malih decaka ,preko mladica a pre neki dan sam se isprepadala od petarde koju je bacio odrastao covek.
Dakle ,kakvu satisfakciju imate u tome?
 
Petarde su izmisljene u Kini i tamo postoji milenijumski duga tradicija takvog nacina ispoljavanja veselja.Da je to tako opasno pretpostavljam da bi Kineza bilo mnogo manje.Usput dragoj doktorki (cija misljenja citam sa narocitim zadovoljstvom) zelim sve najbolje u Novoj godini.
 
dr:
Dragi muskarci,imam jedno pitanje...koja vam je draz u bacanju petadri?Od malih decaka ,preko mladica a pre neki dan sam se isprepadala od petarde koju je bacio odrastao covek.
Dakle ,kakvu satisfakciju imate u tome?
Auuuu, kakva sam ja onda muskaraca - bacala sam petarde ! :oops: :oops: :oops:
 
dr:
Dragi muskarci,imam jedno pitanje...koja vam je draz u bacanju petadri?Od malih decaka ,preko mladica a pre neki dan sam se isprepadala od petarde koju je bacio odrastao covek.
Dakle ,kakvu satisfakciju imate u tome?

kad sam bio mali bilo mi je zadovoljstvo da bacim petardu i uplasim nekog..sad vise ne,narocito posle rata.Buuuuum..Traaaaas..
 
Da,da sram te bilo! :lol:
Ne stvarno,jedino sto ne volim za docek to su petarde.Svake godine kad treba proci gradom za novogodisnju noc,imam osecaj kao da sam na ratistu.
Mene bas nervira taj prasak,samo se prepadam.Vatromet je ok ali petarde :roll: .
 
Kad uzviknes nesto znaci da se radujes.
Kad pukne nesto zahvaljujuci tebi, znaci isto tako da se radujes.
Kad zasvira auto znaci da se radujes.

Jednostavno glasan zvuk znaci da se radujes.
 
Ove godine je novogodisnji rezultat vatrometa u Danskoj bio sljedeci:
- 2 mrtva
- 2 u zivotnoj opasnosti
- 18 teskih povrijeda vida (2-3 je ostalo bez jednog oka)
- ca. 160 manjih i vecih pozara izazvanih vatrometom
- nekoliko unistenih automobila, liftova i tome slicno, a prouzrokovano ubacivanjem simulacije topovskog udara

Dakle, sve po starom !!! :lol: :roll:
(Ako preskocimo onu prvu dvojicu - dugo prije toga niko nije poginuo...)



A opet, prvih 20-ak minuta svake godine je prava carolija za cula.
(Samo ako pazis gdje komsija ispaljuje rakete - i imas spreman zaklon.)
 
dr:
Dragi muskarci,imam jedno pitanje...koja vam je draz u bacanju petadri?Od malih decaka ,preko mladica a pre neki dan sam se isprepadala od petarde koju je bacio odrastao covek.
Dakle ,kakvu satisfakciju imate u tome?

dr ja nisam dechko ali obozavam da bacam petarde... ne znam shto... :? ... nadam se da nisham mushkaracha zbog toga... :? .... :P :P :P
8) 8) 8)
 
Lepo je kad neko izrazava radost i veselje, ali kad neko namerno baca petarde drugom pred noge, onda je to prepadanje...U principu obozavam vatromet:) ali bilo kakva praskajuca maltretiranja ne trpim.. prosle godine je jedan klinac zaradio zujku preko uveta od mene, poshto me je konstatno jurio sa petardama.. srecom, utekla sam dok nije naisao 'veliki bata':))))).
Dr, pitala si koja je poenta svega toga... pa deo populacije zaista izrazava tako veselje, valjda u nedostatku pronalazenja boljeg nacina:).. a ovim ostalima je zanimljivo da gledaju reakcije kad nekog istraumiraju praskom.. a praznik je idealan izgovor za to.
I srecna Nova 2004!! :)))
 
Srecna Nova Godina svima!
A ovima sto vole da bacaju petarde,ovih dana sam ispsovala pola familije.Inace nemam obicaj da psujem.
Ali ljudi kad mi petarda pukne pored glave ili noge,pa zadavila bih tu osobu.Em 5 min posle toga ne cujem kako treba em mi srce stane od straha.
Radujte se,veselite ali kad bacite petardu bacite je bar dalje od ljudi.
Pozdrav svima!
 
Goscica:
dr:
Dragi muskarci,imam jedno pitanje...koja vam je draz u bacanju petadri?Od malih decaka ,preko mladica a pre neki dan sam se isprepadala od petarde koju je bacio odrastao covek.
Dakle ,kakvu satisfakciju imate u tome?
Auuuu, kakva sam ja onda muskaraca - bacala sam petarde ! :oops: :oops: :oops:


Ja volim vatromete i rakete.
Petarde su ok, ali samo u 00:00 a ne 20 dana pre i 20 dana posle nove godine, evo upravo u mom naselju bacaju jedno 50 njih za redom..
 
Moji bratancici su bacili poprilicno pirotehnickih sredstava i u slucaju da si njima psovala familiju JA se dobrovoljno javljam da istrpim sadrzaj tih reci. :lol:
 
rokate, a?
i plašite žene...u tim godinama.. kao, deci kupite one zelene, a sebi krmače i bacate komšiji ispred vrata ili u ulaz gde najviše odzvanja, pa furnete.. ne vodite računa, ni o svojoj, ni o bezednosti građana.. a tek vatometi, za male pare..da l su ti vatrometi bezbedni??
 
dr:
Dragi muskarci,imam jedno pitanje...koja vam je draz u bacanju petadri?Od malih decaka ,preko mladica a pre neki dan sam se isprepadala od petarde koju je bacio odrastao covek.
Dakle ,kakvu satisfakciju imate u tome?

dovoljno je da se sjetim onog decka u kotoru kojeg je prije nekoliko god. raznijela raketa.. a sve u ime veselja i slavljenja :roll:
onda da krenemo sa sitnijm slucajevima, dozivotno gluh/slijep/bez dijela tijela i tako....
 
Deca vole da osete opasnost, a pucanj je opasnost....
Deca ne prestaju da budu deca dok god osecaju uzbudjenje ili strah ili moc...
I vojnici se loze da pucaju iz puske bilo corcima bilo pravim mecima dok ne pocne da mu zvizdi iznad glave....

A onda panicno reaguju , pa trebas vise da se plasis pozadine nego onih ispred sebe...

Ponadao sam se da ce ratovi da utihnu petarde na ulicama Srbije, jer ko god je bio u ratu , tome nije do pucanja....
Medjutim i kod onih koji su bili u ratu , opet ista stvar....bas kao kod ljubitelja oruzja...

Najgore kad ti uvali petardu izmedju vrata i jakne....naravno izdaleka....ebe se njemu....
Imam komsijsku decu, od 2 decembra rokaju svaki dan po 100 komada od jutra do sumraka 15h.
I to ispred moje kuce.....
Vise bih voleo da ih cujem kako igraju fudbal, da ne budu dezmekasti, debeli, secerasi, pa makar mi lomili staklo ili stalno prljali prozor....tako sam ja kad sam bio mali....

Ovako gledam sta im je sve zanimljivo , od spajanja 30komada u jedan svezanj, do postavljanja izmedju tocka i automobila ili izmedju vrata automobila...

Na pijaci ubacuju babama u cegere i ima prosutog pasulja kad se baba cimne...
 
Obozavam da bacam petarde i sva zapaljiva sredstva...molotovljeve koktele i slicno...

Secam se da sam davno porucivala od gasterbajtera iz Nemacke da mi donese te zezalice...Tamo ih za vreme praznika ima u izobilju i sve su veoma interesantne sa razlicitim performansama... od oblika, boja, efekta, jacine...glava da to se zavrti...nazalost, vise se ne vidjamo i ja ostala praznih saka...:(
 
Obozavam da bacam petarde i sva zapaljiva sredstva...molotovljeve koktele i slicno...

Secam se da sam davno porucivala od gasterbajtera iz Nemacke da mi donese te zezalice...Tamo ih za vreme praznika ima u izobilju i sve su veoma interesantne sa razlicitim performansama... od oblika, boja, efekta, jacine...glava da to se zavrti...nazalost, vise se ne vidjamo i ja ostala praznih saka...:(

divi ove partianke :)))))))
@tema volim samo prvu klasu petardi one dobro rokaju
i imam gasni pishtolj
ali ipak najvishe volim da pucam iz puske
 
Mrzim petarde!!! One su glavni razlog zasto mi poslednjih 5 novih godina nije palo na pamet da izadjem na ulicu, kakav bre docek, kakvi stejdzevi ako treba da premirem da li ce neka budaletina da mi zavali petardu pod noge ili ne daj boze u lice, da ostanem unakazena:evil: Znaci ne da ne kapiram, nego imam zelju da pobijem sve koji nekontrolisano bacaju petarde svuda okolo, izvin'te molim vas, ako vam je pucnjava muzika za usi :) zatvorite se u svoju kucu pa bacajte do mile volje sebi pod noge, a ne po ulicama svetu koji nista nije skrivio i ne zelida ga prepadaju razni petardomanijaci. Najblaze receno to ne nevaspitano i bezobzirno :thumbdown:
 
Likovi koji se loze na petarde se nisu dovoljno ispucali. Imam razumevanja za lupanje staklene ambalaze i posudja po kafanama i na raznoraznim proslavama, iako i to spada u rizicne aktivnosti, ali rokanje petardama je detinjasto i neodgovorno. Muskarci prave razne gluposti, eto neki idu na pecanje, neki gotive auto trke, neki se shvaleraju... Takve nikada necu moci da provalim. Nije mi jasno u cemu je tu draz.
 
Likovi koji se loze na petarde se nisu dovoljno ispucali. Imam razumevanja za lupanje staklene ambalaze i posudja po kafanama i na raznoraznim proslavama, iako i to spada u rizicne aktivnosti, ali rokanje petardama je detinjasto i neodgovorno. Muskarci prave razne gluposti, eto neki idu na pecanje, neki gotive auto trke, neki se shvaleraju... Takve nikada necu moci da provalim. Nije mi jasno u cemu je tu draz.

hehehe,
tako je onaj lik iz brokeback mountain-a, govorio zeni da ide na ribanje sa drustvom
a onda se shevio sa fellow kaubojem po hotelima... :per:

:rumenko:
 

Back
Top