HAREM valjda (History channel)

SerbiaUnited

Primećen član
Poruka
989
bila je emisija o haremima u staroj turskoj na History kanalu.
govorilo se o pomenutim mestima u doba najveceg uspona turske drzave u 14. veku.

tajna o haremima je bila toliko cuvana i oduvek je bila nepoznanica za evropljane.

jedini covek koji je do 20. veka opisao sta se tamo radi je neki majstor koji je poslat iz valjda nekog nemackog grada da popravlja neki muzicki instrument na dvoru sultana.


opisao je harem kao polu-zatvor gde su drzane devojke. klaustofobicne sobe sa malim prozorima na vrhu uz veoma malo svetlosti. vecina devojaka su bile device iako to izgleda malo cudno. majka sultana ih je nadgledala i nije davala da se samozadovoljavaju :) pa je cak i krastavac izbacen iz jelovnika.
zabranjeno je da se u haremu nadju devojke - muslimanke jer je to valjda zabranjeno kuranom.

90% devojaka su bile pripadnice SLOVENSKOG naroda jer su one u turskoj vazile za najlepse devojke na svetu i totalna suprotnost njihovim. Vazile su za prelepe, zenstvene, tanane, devojke svetle koze itd itd.

Evnusi, ljudi koji su ih "cuvali", bili su iskljucivo crnci, zbog toga sto se desavalo da kastracija ne uspe tako da bi eventualne "plodove" veze devojaka i evnusa bile odmah uocljive *** partizan :)

stvarno jadno...

SVE U SVEMU ZANIMLJIVA EMISIJA
KOJA JE POKUSALA DA UNISTI NEKE PREDRASUDE...
 
Pročitaj roman Saraj - Dženit Volak. Tamo je lepo opisano da i u haremu moraš da se probijaš i pređeš trnovit put za nešto lagodniji život, a kad dodješ na vrh možeš da gekneš o patos preko noći, dodje li do promene na prestolu. Knjiga je više ženska, ali opisi života u haremu su odlični jer je autorka prroučavala dokumente iz arhiva Topkapi palate.
 
Колико знам жене у харему су се често бориле за политички утицај и у неколико наврата у Турској су практично владале жене из харема преко својих синова!
 
Hellen:
Колико знам жене у харему су се често бориле за политички утицај и у неколико наврата у Турској су практично владале жене из харема преко својих синова!

Potpuno tacno. Retke su bile te koje su to uspele, ali i nebrojeno puta se desilo da te iste zene dozive strasnu sudbinu nakon smene vlasti.
 
Знам да се често дешавало да, кад умре султан, онај син који долази на власт направи прави покољ по харему, тачније, побије сву своју браћу рођену од свих жена из харема, без обзира колико година имају!
 
Hellen:
Знам да се често дешавало да, кад умре султан, онај син који долази на власт направи прави покољ по харему, тачније, побије сву своју браћу рођену од свих жена из харема, без обзира колико година имају!

Da, tačno a takođe se dešavalo da pobije i gotovo ceo harem (robinje, evnuhe, stražu itd.) zbog straha od osvete zbog privrženosti sultaniji. Ako se to ne bi desilo, onda se ceo stari harem seli u staru palatu gde su uslovi daleko, daleko skromniji, uz pojačan nadzor. Jednom rečju, sa novim sultanom celokupna postavka u haremu se menja, a samo od njega samog zavisi da li ce napraviti pokolj ili ih sve poslati u staru palatu.
 
mrzi me :)
vise volim da citam Svet Kompjutera i Moby :) :) :)

a i ne interesuju me detalji oko kojih se spore cak i glavni istoricari
u tom smislu da ovde pricamo kako je kraljevic marko te i te godine u toliko i toliko casova slomio prst na nozi.

ono sto sam iznosio ovde i u prethodnim temama ili
je nesto sto je ZDRAVORAZUMNO, MATEMATICKI ili GENETICKI LOGICHNO

a da idem u detalje i sporim se oko istorije.... NE BIH
 
ma OK...
ja se drzim onog da je Istorija uchiteljica zivota
ne ona namenski pisana, vec ono shto se stvarno desilo...

mnogo toga shto nas danas pogadja, logichna je posledica nashe istorije, narochito medival...
a znam i koji je jedini nachin oporavka nacije, drzave... nas samih, nazovi kako ocesh.

al je teshko ostvarljivo pored svih ovih bandita :(
 
crow:
ma OK...
ja se drzim onog da je Istorija uchiteljica zivota
ne ona namenski pisana, vec ono shto se stvarno desilo...

mnogo toga shto nas danas pogadja, logichna je posledica nashe istorije, narochito medival...
a znam i koji je jedini nachin oporavka nacije, drzave... nas samih, nazovi kako ocesh.

al je teshko ostvarljivo pored svih ovih bandita :(

Nama se istorija "slikovito" vraća. Sadašnja vladarska koalicija neverovatno me podseća na srednjovekovnu: Nejaki Uroš i radikalni Vukašin. :lol:
 
SerbiaUnited:
ma nikad nishta ne valje. takvi smo ti mi.... i ne treba da valja...

uglavnom ne valja...
retki su periodi kad ide kako valja.

to da "takvi smo ti mi" je generalizacija, ali poprilichno tachna.
nije da ne treba da valja nego vecina onih koji sebe nazivaju srbima ne zele da valja... :(
chudan je to mentalni sklop
brinemo koliko USA duguje ujedinjenim nacijama, a nije bitno kako zivimo...

a najgori je soj onaj koji onima koji ziveo ovde, tako kako zive, :( jadno i bedno, dodje i objashnjava da je njima u stvari najbolje...

al shta cesh. tako je kako je. do god broj podanika bude veci od broja gradjana... sad je 3:1 (slobodna procena)... nece skoro da svane :(
 
dadel:
Ne samo mi - svugde je vlast imala protivnike - pitanje je, koliko su u pravu ?
jeste prijatelju,
al samo je srbija po svim merilima zadnja u evropi :(
i kad nije zadnja, medju zadnje 3 je!

a ovde razni likovi furaju prichu o onoj chuvenoj viljushci...
shta nam vredi nemanjina viljushka kad pola stanovnishtva ne koristi ;) ih... da je pola...
i to ne samo kad je de piletinu ;)
 
....mani se harema....jednostavno je saznati o njemu u detalje iz staroarapskih spisa...baki sine - da znas sta se desava dan danas po svetu sa siromasnim zenama sa podrucja balkana , a i sire ( bolje da ne znas) bilo bi ti zao odakle potices.....idi na turizam i putovanja.....pa se nasladjuj novim spoznajama preko "paukove mreze"....
 

Back
Top