DS - psiholoska manipulacija biracima tehnikom zastrasivanja

marlon:
ma ok... vidis meni je apsolutno nebitno ko ce doci na vlast, ako bih mogao da biram, voleo bih da bude koalicija tri najace partije u srbiji a to su dss ds i srs... u ekonomskoj sferi se odmah vidi ko je ko i koliko je svako doprineo ovoj zemlji, tu nema lazi a ni prevare. mislim da ljudi u srbiji treba da odahnu od politickih idiotarija i trzavica na koje smo navikli. medjutim, jer je uvek ima jedno veliko medjutim...neki to ne dozvoljavaju. danas su to desne frakcije sa onim liberalima na celu koji imaju veze sa liberalizmom ko marica sa krivim zivanom. ds koja je jaka partija i ne sme sebi da dopusti da upadne u trip frljanja sa padezima i zamenom teza koju sada koristi u svom nastupu. samo o tome govorim. a mozda je neko rusi iznutra, ko zna zasto i zbog cega.

Е Марлон свака ти част јер си погодио суштину цијелог проблема.
 
Radikali su se pokazali kakvi su dok su bili na vlasti.Samo totalno neobavestenom nije jasno sta nas ceka ako se vrate tamo gde su bili krajem devedesetih, pa do 5. oktobra. Pa evo, vec su poceli sa idejama o embargu Crnoj Gori, o linijama Kavlobag-Kavlovac-Vivovitica.
Sto se DS-a tice rekli su istinu sta nas ceka ako nekim cudom Vadikali dodju na vlast. Zaboravili su da pomenu ideje koje se iznose na tribinama Vadikala, kao ona koja je izneta pre mesec-dva o sečenju nogu, ubijanju dece onima koje oni procene kao izdajnike. Zaboravili su ljudi ona prebrojavanja ljudi po nacionalnoj pripadnosti, pretučene novinare, advokate. Mahanje pistoljima, Hrtkovce, zaboravli onu vladavinu primitivizma i mrznje, onoga najnizeg dok su radikali vladali sa svojim sps-jul patronima.
 
@Nikola T.
Да сумирам, ако СРС дође на власт неће бити никакве излоације, ратова и слично јер то није политика радикала и то сваки мало озбиљнији, објективнији и умнији човјек може да схвати. Ето да дам примјер у томе да када је Николић рекао "КиМ ће се бранити сви средствима" сви су одмах потрчали да кажу да је то ратно хушкачка политика, а када је то исто рекао Тадић онда је то сасвим нормално (јер и јесте пошто је обавеза Уставом дефинисана свих органа државе да бране суверенитет и територијални интегритет свим средствима), што најбоље показује злонамјерност оних који тумаче изјаве радикала и њихову жељу да их на било који па и овај јадни, глупи начин дисквалификују.

Kolega,samo da se nadovezem na vas komentar.U pravu ste,ako SRS dodje na vlast nista se spektakularno nece dogoditi.Uostalom ovom zemljom prodefilirali su mnogi vladari uspesni i neuspesni,pa zasto to ne bi bili i radikali,ako gradjani tako odluce,zar ne?
Autor teme pise o psiholoskom manipulacijom,ali ne cini li vam se da je agresivni start DS upravo zauzimanje obrambenog garda za eventualni neuspeh na izborima.
Ustvari DS tumaci sadasnji proces kao da su DS i SRS dva stomatologa a Srbiju boli zub.Pa se sad nadlajavaju ko ce Srbiji bezbolnije izvaditi zub.Medjutim DS ide dalje,sa tezom ako vam mi ne iscupamo zub,ispasti ce vam cela vilica,znate.
 
vich:
Radikali su se pokazali kakvi su dok su bili na vlasti.Samo totalno neobavestenom nije jasno sta nas ceka ako se vrate tamo gde su bili krajem devedesetih, pa do 5. oktobra. Pa evo, vec su poceli sa idejama o embargu Crnoj Gori, o linijama Kavlobag-Kavlovac-Vivovitica.
Sto se DS-a tice rekli su istinu sta nas ceka ako nekim cudom Vadikali dodju na vlast. Zaboravili su da pomenu ideje koje se iznose na tribinama Vadikala, kao ona koja je izneta pre mesec-dva o sečenju nogu, ubijanju dece onima koje oni procene kao izdajnike. Zaboravili su ljudi ona prebrojavanja ljudi po nacionalnoj pripadnosti, pretučene novinare, advokate. Mahanje pistoljima, Hrtkovce, zaboravli onu vladavinu primitivizma i mrznje, onoga najnizeg dok su radikali vladali sa svojim sps-jul patronima.

ПА то желим да ти кажем, ти најбоље показујеш онај начин размишљања који сам ја желио да прикажем. Једна реченица која се односила на то како се поступа са издајницима у С. Ирској и тако извађена изван контекста, без познавања шта значи метафора доводи до тога да се то схвати као некаква пријетња насиљем, умјесто да буде интерпретирана онако како и јесте био циљ, а то је да ће одговорати сви они који почине највећи злочин против државе, а то је издаја (не мисли се дословице да ће неко бити сакаћен).
 
НиколаТ:
О томе говорим. То исто могу и ја да кажем за ДС и која би онда била разлика?!
Opet kazem, kada se radikal ponasa "radiklaski", to je valjda normalno.
Ali, kada se demokrate ponasaju "radikalski", a ovamo izigravaju demokrate koje su "radikalski" najljuci protivnici - e onda mislim da nisu bas sve ovce na svom mestu.
 
rdeki:
Opet kazem, kada se radikal ponasa "radiklaski", to je valjda normalno.
Ali, kada se demokrate ponasaju "radikalski", a ovamo izigravaju demokrate koje su "radikalski" najljuci protivnici - e onda mislim da nisu bas sve ovce na svom mestu.
Kolega,kad smo kod pastirskih opservacija i kad ovce nisu na svom mestu,znaci da su rastrkane,zar ne,to jest cobanin nema kontrolu nad stadom,jel da?
 
Лапо је рекао Орвел. Ако хоћеш некога да покопаш, само му кажеш да је фашиста. Док си рекао Гармишпартенкирхен, тај мора да се правда да није фашиста уместо да износи своје аргументе.
Има само једна цака... Толико се користи од неких тај појам "фашизам" да више нема никакву снагу. Ево мени ако неки телетабис залепи нешто тако нећу се ни бунити ни жалити. Нека ме пљуне часна управа ако притиснем троуглић на тако глупу прозивку.
 
Great Old One:
Лапо је рекао Орвел. Ако хоћеш некога да покопаш, само му кажеш да је фашиста. Док си рекао Гармишпартенкирхен, тај мора да се правда да није фашиста уместо да износи своје аргументе.
Има само једна цака... Толико се користи од неких тај појам "фашизам" да више нема никакву снагу. Ево мени ако неки телетабис залепи нешто тако нећу се ни бунити ни жалити. Нека ме пљуне часна управа ако притиснем троуглић на тако глупу прозивку.

:) matori, sad cemo se vratiti na to sta je fasizam, nacizam, na kalajica, na ljotića i igranka bez prestanka... secas se kako je bilo ranije? sad dođoh na ideju da veceras malo na ambasadi postavimo umetnost treceg rajha....
 
Sinoc je u utisku nedelje Djilas plasio narod tvrdnja da ce u slucaju dolaska radikala na vlast izbiti rat. Naravno Vucic je za cas demantovao te njegove gluposti ali to pokaze dokle je jedna banditsko-pljackasko-izdajnicka stranka tipa DS spremna da ide.

Oni nemaju nikakve kvalitete da bi mogli da dokazu da su oni bolji, posteniji, vredniji. Stoga im jedino preostaje negativna kampanja tj tvrdnje da ce dolaskom radikala na vlast u Srbiji izbiti kuga, kolera, poplave , zemljotresi, ratovi i slicno.
 
Сасвим се слажем са почетним текстом теме.
Никако да почну да говоре о сопственим (не)успесима и резултатима после,толико,жељених промена које данас називамо демократским.
Па се питам,није ли то очигледно бацање прашине у очи како не бисмо постављали питања о њиховом (не)раду?Одговор се сам намеће...
 
Slazem se da na taj nacin DS zeli da odvuce paznju sa najvaznijeg pitanja.


Sam Tadic je indirektno potvrdio pre 4-5 meseci da DS nema ekonomski plan za razvoj zemlje:

Na pitanje novinara Kurira sta bi uradio da sada preuzme vlast Tadci je rekao:

- Sakupio bih najbolje strucnjake ove zemlje iz oblasti ekonomije i zaduzio ih da naprave plan za ekonosmki oporavak.

Ovakve izjave samo stvaraju dobre osecaje kod DS pristalica a kod normalnog coveka se stvara pitanje "da li to znaci da DS u opste nema ekonomski plan". Na zalost odgovor je DA, nemaju ga.

Ja sam citao ekonomski plan DS-a koji mi je dao jedan njihov lcan inace moj dobar prijatelj. Isti taj plan se mogao naci na njihovom sajtu i ima svega 3 lista koliko se secam.

U tom nazovi planu, koji je jos Djindjic sastavio za par minuta, samo su kratko sadrzani ciljevi kao sto su moderna ekonomija i slicni opsti termini.
To u opste nije bio plan zato sto rec plan podrazumeva kako nesto ostvariti a ne sta su ciljevi i sta bi mi zeleli.
Svaka politikca stranka od toga pocinje ali koliko njih stvarno ima spreman program u kome do detalja razradjuju tok i nacin oporavka ekonomije?

Njihova vlada na celu sa Zivkovicem je jasno potvrdila da DS u opste nema strategiju i plan nego su ekonomiju odrzavali prodajom preduzeca.
Drugim recima prodavali su imovinu koju su komunisti napravili na grbaci naseg naroda i na racun komunisticke imovine odrzavali kurs i punili budzet. Danas kada je drzava rasprodata pola novca ide u dzepove stranaca a pola ostaje u Srbiji.

Isto tako kada su prodavali preduzeca, kasarne i ostale komunisticke tvorevine nisu novac podelili sa gradjanima posto su komunisti to pravili za narod a ne za drzavu.

Kao da je recimo MOBTEL poboljsao svoje usluge, smanjio cenu usluga ili nesto vise uspeo sa prodajom tj. dolaskom u ruke stranaca. Sve sta je dobijeno je jednokratni priliv kapitala i nakon toga umesto cele zarade samo pola ostaje u srpskim rukama a ostatak financira drzave koje mi zelimo da stignemo po pitanju ekonomije i standarda.......
 

Back
Top