Američka viza

Bolje je venčati se van USA jer ako uđeš u Ameriku sa turističkom vizom pa se tamo venčaš oni to smatraju prevarom i vrlo teško će se posle toga dobiti bilo šta.

Meni je danas odobrena viza i evo mog iskustva:
- najviše pitanja bilo je u vezi sa arapskim pečatima u pasošu (kad? gde? zašto? s kim?) - mislim da me izvadila poseta Izraelu
- za ženske osobe najbolje je da pozivalac takođe bude žensko i treba znati što šta o njoj/njemu: gde radi, kada je poslednji put bio/la u Srbiji, od kada je u US, čime se bavi supružnik, gde žive, u kakvoj ste vezi
- moj pozivalc živi u LA ali sam u razgovoru naglasila da bih prvo do NY (direktan let bla, bla...) sve oni to beleže i nije loše ako ne nameravate da se pridržavate destinacije koju ste naveli u aplikaciji.
- definitivno gledaju koliko pečata u pasošu imate i kada ste i gde poslednji put putovali
- odgovori kratki, jasni - samo ono što vas pitaju.
 
Pozdrav. Imam pitanje.
U srijedu imam razgovor u ambasadi u Podgorici, aplicirao sam sa curom pa idemo zajedno na razgovor. Zanima me kome se obraćam da hoćemo zajedno na razgovor? Da li na ulazu dobijamo jedan broj ili dva? Hvala.
 
cao svima..danas sam zavrsila sa potrebnom dokumentacijom za americku visu. nadam se da ovo sto sam skupila je dovoljno.inace planiram da idem sa mojom rodicom na Floridu turisticki.imamo rezeravcije hotela i normalno osnovna dokumenta koja su potrebna, zanima me da li trebam da pominjem da imam prijatelje u NY. jer svakaki bi ostale u NY dva dana jer ima direktan let iz srbije za NY.Inace cesto putujem za Svajcarsku i imam pecate u pasosu. Da li mi to moze predtavljati neki problem sobzirom da mi je naveden godisnji odmor od 3januara a ja sam se vratila is Svajcarske pre mjesec dana
 
Ja sam juce odbijena za turisticku vizu bez ikakvog obrazlozenja, imam firmu novac na racunu, i ja sam puno puta putovala u Svajcarskoj i drugim zemljama ali izgleda da im se nesto nije svidelo,.imala sam sve potrebne dokaze i papire prevedene na engleskom mada mi nisu trazili nista od toga iako sam htela da pokazem.
 
Kako si proso u ambasadi u Podgorici?
I ja trebam da apliciram za USA vizu u PG pa me interesuju iskustva.
Hvala.

Sad viđeh ovo. Dobio sam vizu na 3 godine. Bio sam sa curom. Lagano je. Osnovna pitanje, u kom smo svojstvu došli, koliko smo zajedno, imamo li djece, đe idemo, koliko ostajemo, čime se bavimo. Pitao nas je i kakav nam je plan u NYC, rekoh da planiram da gledam New York Knickse, a ostalo će biti kako ona kaže. Nasmijao se i reče da je viza odobrena. I brat rođeni je išao par dana poslije mene sa drugom, isto su lagano dobili.
 
E, sad imam još dva pitanja. Dobili smo vizu, trebali smo da putujemo u NYC za Novu ali je nešto iskrslo (lični problemi) i promijenili smo odluku i riješili da idemo u Majami sredinom januara. Kupujemo povratne karte, ostajemo dvije nedjelje. Da li na imigracionom možemo imati problema zbog toga, tj. da li su upoznati sa tim da smo na razgovoru u ambasadi rekli da idemo za Novu i u NYC?
I kakva je procedura na imigracionom s obzirom da nam je let BG-Dizeldorf-Atlanta-Majami?
Hvala.
 
Moj verenik i ja apliciramo vec drugi put za turisticku vizu (B2) prilikom popunjavanja online aplikacije za vizu ponudjeno nam je vise kategorija iste, odabrali smo B1/B2 (ne znam zbog cega smo to odabrali :roll:) s obzirom da je svrha naseg putovanja iskljucivo turizam i tako smo prvi put naveli i btw odbijeni smo, da li je kategorija vize koju smo sada odabrali pogresna?
Moram takodje da navedem da smo prilikom popunjavanja DS-160 obrasca imali tehnicke poteskoce.
 
E, sad imam još dva pitanja. Dobili smo vizu, trebali smo da putujemo u NYC za Novu ali je nešto iskrslo (lični problemi) i promijenili smo odluku i riješili da idemo u Majami sredinom januara. Kupujemo povratne karte, ostajemo dvije nedjelje. Da li na imigracionom možemo imati problema zbog toga, tj. da li su upoznati sa tim da smo na razgovoru u ambasadi rekli da idemo za Novu i u NYC?
I kakva je procedura na imigracionom s obzirom da nam je let BG-Dizeldorf-Atlanta-Majami?
Hvala.

Izvini, moje pitanje nema veze sa tvojim, ali me zanima da li je tvoja devojka državljanin Srbije ili CG?
 
Ljudi imam pitanje koje me mnogo muci. Apsolvent sam, upisan sam na Visu skolu 2012 (hotelijerstvo). Vucem 3 ispita jako dugo. Aplicirao sam za intership program na 12 meseci i cekam viziranje, koje ce najverovatnije biti u Aprilu. Planiram do tad da polozim te ispite, ali da li ce mi oni uopste to gledati, ili me pitati da li sam u skorije vreme polozio neki ispit, ili cu na osnovu toga sto sam odavno trebao da zavrsim, automatski biti odbijen i pre nego sto se pojavim na razgovoru? Da rezimiram, kakve su mi sanse na osnovu vasih iskustava, ili prica koje ste culi? Hvala.
 
Pozdrav svim clanovima,

ja se izvinjavam sto ovako upadam ili sam omasio temu.

Naime, zelim da apliciram za H2B preko agencije koja vodi na Aljasku za rad na preradi ribe.
E sad, s obzirom da je potrebno minimum godinu dana rada kod poslodavca i da budem prijavljen za stalno, tu se stvara problem ali je firma spremna da mi izda potvrdu.

Zna li neko kako se obavlja provera ovih podataka? Odnosno, kako oni znaju da ja imam ugovor za stalno i vec imam minimum godinu dana staza kod poslodavca?

Hvala najlepse unapred!
 
Neka ti fizicki firma izda potvrdu, znaci dobijes je na ruke, onda trazis vizu i ako je dobijes, palis na ALJASKU.
Da li si ti proverio da je posao za stalno?
Znam da je sezonski posao u pitanju, posto zivim u USA i sam sam se raspitivao kako ide.
Posao je cisto sezonski i nema nikakve garancije da ces ga ponovo dobiti, nije prerada ribe svih 12-est meseci radi se od aprila do oktobra i fajront.
Drugo imaju oni ovde fizikalaca koliko hoces, to je robovski rad, minimalac je u pitanju,a over tajma koliko hoces i navali.
Treba ti samo radno odelo, a zima je u hlasnjaci, i pizama za spavanje, :)
 
Odbijeni smo za turisticku vizu, suprug, dvoje djece i ja. Planirali smo u posjetu sestri u avgustu. Imamo stalne poslove, dva stana, novac na racunu, itd...medjutim nisu nam ni gledali papire. Nista. Posle par pitanja su nas odbili. Da li vrijedi predavati opet i kad? I kako je moguce da odbiju iako imamo sve to ovde.
 
Odbijeni smo za tursiticku vizu u Sarajevu, suprug djeca i ja. Planirali smo ici u posjetu kod njegove sestre u avgustu. Imamo poslove stan novac auto ali nisu nam ni gledali dokumentaciju. Posle par pitanja smo odbijeni. Kad da apliciramo ponovo i da li cemo uopsts dobiti? Ne znam zasto su nas odbili.
 
Odbijeni smo za tursiticku vizu u Sarajevu, suprug djeca i ja. Planirali smo ici u posjetu kod njegove sestre u avgustu. Imamo poslove stan novac auto ali nisu nam ni gledali dokumentaciju. Posle par pitanja smo odbijeni. Kad da apliciramo ponovo i da li cemo uopsts dobiti? Ne znam zasto su nas odbili.

Ovo je čest slucaj. Odavno sam stekla utisak da oni donesu odluku samo na osnovu aplikacije..jos pre nego intervju i počne. i da nikakvi dokazi ne znače kod turistickih viza.. nit traze na uvid nit gledaju išta.. postave par pitanja ali 99% odluke vec doneseno.. pritom ne mislim na ambasadu u Sarajevu, vec generalno - us turisticke vize.
 
Pozdrav , izvinite sto upadam , nzm jesam li promasio temu ali uglavnom .

Imam poslodavca u Americi koji bi me sponzorisao za h2b vizu , e sad pitam kako i sta treba . Ako neko ima iskustva vec , koliko kosta ,koliko vremena treba ,papirologija bio bih vam zahvalan .
 
Jedno pitanje konkretno?Hocu kod prijatelja iz detinjstva u Chicago na 2-3 nedelje.Engleski neznam skoro nista, niti mi pada na pamet da ga ucim!Imam 51 god. ozenjen sam, imam dvoje dece, radim u drzavnoj firmi 29 god, plata oko 70000, imam devizni racun, nekretnine,......itd.Kakve su sanse da je dobijem, i kako cu ja da se provedem kad sletim tamo kod te imigracione kad ne znam jezik!!!!Hvala unapred!!!
 
Jedno pitanje konkretno?Hocu kod prijatelja iz detinjstva u Chicago na 2-3 nedelje.Engleski neznam skoro nista, niti mi pada na pamet da ga ucim!Imam 51 god. ozenjen sam, imam dvoje dece, radim u drzavnoj firmi 29 god, plata oko 70000, imam devizni racun, nekretnine,......itd.Kakve su sanse da je dobijem, i kako cu ja da se provedem kad sletim tamo kod te imigracione kad ne znam jezik!!!!Hvala unapred!!!

Jel meni nema ko da odgovori na ovom forumu???????
 
Dobar dan svima
Nisam uspeo da nadjem ovo pitanje, pa ako ga ponavljam, izvinjavam se.

Naime, sestri mi je dijagnosticiran tumor na mozgu :( Zivi u Americi vec 8 godina. Roditelji su vec dobili vizu na 10 godina, majka bila vec 2 puta, otac jednom. Zelim da odem sa majkom u sto kracem roku za Ameriku (nisam nikada aplicirao za Americku vizu), da bi pomogao sestri, voznja automobila, pregledi, snimanja, i da se nadjemo uz nju

Zanima me ima li ko informacije sta mi je sve potrebno od dokumenata, i kakve su mi sanse za dobijanje vize, posto na sajtu US ambasade nisam uspeo nista da nadjem. Unapred jako zahvalan
 
Zdravo svima,

Znam da je svako od nas poseban slucaj kad je u pitanju viziranje u Americkoj ambasadi. Citam komentare i vidim i dobre i lose. I sve vise se plasim.

Elem, ja imam strasnu tremu i nervozu zbog viziranja, a je moj slucaj sledeci:

Kao student 2013,2014 i 2016 sam isla na J1 vizu - otisla na vreme, vratila se pre isteka vize ( 2015te nisam zelela da idem, a 2017te sam bila apsolvent).

Uporedo sam upisala dva fakulteta, od kojih sam zavrsila jedan, a na drugom imam jos 5 ispita do kraja i plus sam u oktobru 2017 upisala master na kom sam polozila 5/5 u prvom semstru i imam jos 3 u drugom, koje cu da polozim u aprilu - imam dozvolu od profesora - (znam da vec mislite da nisam normalna).

Moji roditelji imaju firmu, koju drze vec godinama, a ja u firmi imam 1,5god radno staza, takodje imaju imovinu ( ja nemam, i iz nekih razloga, moji jos uvek nisu spremni da mi prepisu jednu od nekretnina).

E sad,razlog sto sam ovo ukratko napisala je taj sto sam dobila posao u Americi da radim preko leta i sad treba da apliciram za H2b vizu.

Ne znam kako cu da prodjem, citam na sajtu da treba da imam sto vise stvari koje me vezuju za zemlju stan, kola, racun u banci... a od svega toga ja imam posao i racun u mts-u gde otplacujem uredjaj i mogu da uzmem na fakultetu potvrdu da sam student master studija i apsolvent na osnovnim i imam racun na koji mi leze plata, a ustedjevinu nemam

Da li moze neko da mi kaze sta misli o mojoj situaciji, sta treba da uradim kako bih dokazala da nemam nameru da ostanem u Americi (a stavrno nemam), koje papire da ponesem?

Da li je pametno da pominjem osnovne studije i uopste da pominjem da radim i da sam student?

Da li da ponesem neke papire na kojima pise da moji roditelji imaju firmu, kola, kucu, stan, racune u banci, njive itd...?

Sta je plus a sta je minus?

Hvala na strpljenju za citanje ovog texta i hvala unapred na odgovoru!
 
Cao svima, imam pitanje za Miku. U USA sam 7 meseci. Usla na turisticku vizu. Posle 3 meseca sam se ovde udala za USA citizen. Podnela sam paper za green kartu i do sada sam samo dala otiske i bila na slikanju. U Srbiji imam sina koji ce za par meseci 21 god. Hoce da podnese za turisticku vizu. Redovan je student, 2.godina fakulteta. Za sada bi samo da me obidje a za dalje ne znamo. Ima ugovor o dozivotnom izdrzavanju sa bakom, ima potvrdu iz banke na 5000, tatin automobil je na njegovo ime tako da moze i to da prikaze. Moje pitanje je sta da kaze kada ga pitaju da li ima nekog u USA, da li da me pominje ili ne. Svakako je dete razvedenih roditelja pa tako da ja mogu da budem negativac, nije bitno.
 
cao svima..danas sam zavrsila sa potrebnom dokumentacijom za americku visu. nadam se da ovo sto sam skupila je dovoljno.inace planiram da idem sa mojom rodicom na Floridu turisticki.imamo rezeravcije hotela i normalno osnovna dokumenta koja su potrebna, zanima me da li trebam da pominjem da imam prijatelje u NY. jer svakaki bi ostale u NY dva dana jer ima direktan let iz srbije za NY.Inace cesto putujem za Svajcarsku i imam pecate u pasosu. Da li mi to moze predtavljati neki problem sobzirom da mi je naveden godisnji odmor od 3januara a ja sam se vratila is Svajcarske pre mjesec dana

Ne pominji nista da ces kod prijatelja. Ti sleces u Njujork,a gde ces posle, nji se ne tice.

- - - - - - - - - -

Jel meni nema ko da odgovori na ovom forumu???????

A sto ce ti pa english za posetu, :lol:

- - - - - - - - - -

Jedno pitanje konkretno?Hocu kod prijatelja iz detinjstva u Chicago na 2-3 nedelje.Engleski neznam skoro nista, niti mi pada na pamet da ga ucim!Imam 51 god. ozenjen sam, imam dvoje dece, radim u drzavnoj firmi 29 god, plata oko 70000, imam devizni racun, nekretnine,......itd.Kakve su sanse da je dobijem, i kako cu ja da se provedem kad sletim tamo kod te imigracione kad ne znam jezik!!!!Hvala unapred!!!

Znaju oni jezik,ne beri brigu, :)

A prvo je pitanje, kako ces se provesti kada budes trebao da dobijes vizu u ambasadi, :)

- - - - - - - - - -

Dobar dan svima
Nisam uspeo da nadjem ovo pitanje, pa ako ga ponavljam, izvinjavam se.

Naime, sestri mi je dijagnosticiran tumor na mozgu :( Zivi u Americi vec 8 godina. Roditelji su vec dobili vizu na 10 godina, majka bila vec 2 puta, otac jednom. Zelim da odem sa majkom u sto kracem roku za Ameriku (nisam nikada aplicirao za Americku vizu), da bi pomogao sestri, voznja automobila, pregledi, snimanja, i da se nadjemo uz nju

Zanima me ima li ko informacije sta mi je sve potrebno od dokumenata, i kakve su mi sanse za dobijanje vize, posto na sajtu US ambasade nisam uspeo nista da nadjem. Unapred jako zahvalan

To je porodicni razlog i trebalo bi da ti odobre vizu, ali bi bilo dobro da ti sesta posalje garantno pismo overeno kod notara.
Moli Boga da sestra prezivi kancer,a ako ne, onda joj sleduje metastaza i out.
 
Zdravo svima,

Znam da je svako od nas poseban slucaj kad je u pitanju viziranje u Americkoj ambasadi. Citam komentare i vidim i dobre i lose. I sve vise se plasim.

Elem, ja imam strasnu tremu i nervozu zbog viziranja, a je moj slucaj sledeci:

Kao student 2013,2014 i 2016 sam isla na J1 vizu - otisla na vreme, vratila se pre isteka vize ( 2015te nisam zelela da idem, a 2017te sam bila apsolvent).

Uporedo sam upisala dva fakulteta, od kojih sam zavrsila jedan, a na drugom imam jos 5 ispita do kraja i plus sam u oktobru 2017 upisala master na kom sam polozila 5/5 u prvom semstru i imam jos 3 u drugom, koje cu da polozim u aprilu - imam dozvolu od profesora - (znam da vec mislite da nisam normalna).

Moji roditelji imaju firmu, koju drze vec godinama, a ja u firmi imam 1,5god radno staza, takodje imaju imovinu ( ja nemam, i iz nekih razloga, moji jos uvek nisu spremni da mi prepisu jednu od nekretnina).

E sad,razlog sto sam ovo ukratko napisala je taj sto sam dobila posao u Americi da radim preko leta i sad treba da apliciram za H2b vizu.

Ne znam kako cu da prodjem, citam na sajtu da treba da imam sto vise stvari koje me vezuju za zemlju stan, kola, racun u banci... a od svega toga ja imam posao i racun u mts-u gde otplacujem uredjaj i mogu da uzmem na fakultetu potvrdu da sam student master studija i apsolvent na osnovnim i imam racun na koji mi leze plata, a ustedjevinu nemam

Da li moze neko da mi kaze sta misli o mojoj situaciji, sta treba da uradim kako bih dokazala da nemam nameru da ostanem u Americi (a stavrno nemam), koje papire da ponesem?

Da li je pametno da pominjem osnovne studije i uopste da pominjem da radim i da sam student?

Da li da ponesem neke papire na kojima pise da moji roditelji imaju firmu, kola, kucu, stan, racune u banci, njive itd...?

Sta je plus a sta je minus?

Hvala na strpljenju za citanje ovog texta i hvala unapred na odgovoru!

Samo to njima reci da si buduci magistar, oni traze takve kadrove, iz cuga imas posao. :)

Ovo je zeza, s obzirom da si vec jednom bila i bez problema otisla na vreme, ne bi trebalo da imas problema za vizu.
Ponesi sve papire koje traze i ne pominji im nista, nego samo ono sto te Pitaju i to kratko i jasno.
I pre nego podjes u ambasadu pogledaj se u ogledalo, popij sljivovic i nasmej se siroko i kazi da sebe volis najvise na svetu i ode trema, :whistling:

- - - - - - - - - -

Odbijeni smo za turisticku vizu, suprug, dvoje djece i ja. Planirali smo u posjetu sestri u avgustu. Imamo stalne poslove, dva stana, novac na racunu, itd...medjutim nisu nam ni gledali papire. Nista. Posle par pitanja su nas odbili. Da li vrijedi predavati opet i kad? I kako je moguce da odbiju iako imamo sve to ovde.

Al pazi ovo, odbijeni i ti i muz i dvoje dece, ti mislis da su oni "mutavi", :)
Pa normalno kad su vas videli, odmah su vas precrtali.
Sledeci put, ides samo ti , eventualno sa jednim detetom, mashala, :whistling:

- - - - - - - - - -

Ljudi imam pitanje koje me mnogo muci. Apsolvent sam, upisan sam na Visu skolu 2012 (hotelijerstvo). Vucem 3 ispita jako dugo. Aplicirao sam za intership program na 12 meseci i cekam viziranje, koje ce najverovatnije biti u Aprilu. Planiram do tad da polozim te ispite, ali da li ce mi oni uopste to gledati, ili me pitati da li sam u skorije vreme polozio neki ispit, ili cu na osnovu toga sto sam odavno trebao da zavrsim, automatski biti odbijen i pre nego sto se pojavim na razgovoru? Da rezimiram, kakve su mi sanse na osnovu vasih iskustava, ili prica koje ste culi? Hvala.

Najednostavnije: nazoves ambasadu i pitas ih sve to i dobijes odgovor.
Ti si aplicirao za intership program, to nije turisticka,a znas sta su trazili od dokumentacije za to, zar ne, :)

- - - - - - - - - -

Pozdrav svim clanovima,

ja se izvinjavam sto ovako upadam ili sam omasio temu.

Naime, zelim da apliciram za H2B preko agencije koja vodi na Aljasku za rad na preradi ribe.
E sad, s obzirom da je potrebno minimum godinu dana rada kod poslodavca i da budem prijavljen za stalno, tu se stvara problem ali je firma spremna da mi izda potvrdu.

Zna li neko kako se obavlja provera ovih podataka? Odnosno, kako oni znaju da ja imam ugovor za stalno i vec imam minimum godinu dana staza kod poslodavca?

Hvala najlepse unapred!

Ako je firma spremna da ti izda potvrdu da si vec radio kod njih, kada dobijes dokument, ides da uzmes vizu i bez brige.
Jedini je problem sto nikada nisi bio u na Aljasci,a to vec mgu da provere u ambasadi,a kada to utvrde proverom , "obrisi se", za vizu, jer si ih u startu slagao, :)
 
Cao svima, imam pitanje za Miku. U USA sam 7 meseci. Usla na turisticku vizu. Posle 3 meseca sam se ovde udala za USA citizen. Podnela sam paper za green kartu i do sada sam samo dala otiske i bila na slikanju. U Srbiji imam sina koji ce za par meseci 21 god. Hoce da podnese za turisticku vizu. Redovan je student, 2.godina fakulteta. Za sada bi samo da me obidje a za dalje ne znamo. Ima ugovor o dozivotnom izdrzavanju sa bakom, ima potvrdu iz banke na 5000, tatin automobil je na njegovo ime tako da moze i to da prikaze. Moje pitanje je sta da kaze kada ga pitaju da li ima nekog u USA, da li da me pominje ili ne. Svakako je dete razvedenih roditelja pa tako da ja mogu da budem negativac, nije bitno.

Bilo kakvo laganje, a posebno da li ima nekog u USA ce rezultirati odbijenicom za vizu. Sanse da dobije vizu u ovom momentu nisu velike ali ako bude lagao, samo ce sebi pogorsati situaciju.
 

Back
Top