Američka viza

Putujemo zajedno, samo sto ona moze ostati 15 dana, a ja 21, pa smo planirali da ja podjem ranije nedelju dana, pa zbog toga. Da li uzimaju u obzir obrazac iz ambasade prilikom ulaska u Ameriku? Da li ga uopste imaju na uvid?
 
Putujemo zajedno, samo sto ona moze ostati 15 dana, a ja 21, pa smo planirali da ja podjem ranije nedelju dana, pa zbog toga. Da li uzimaju u obzir obrazac iz ambasade prilikom ulaska u Ameriku? Da li ga uopste imaju na uvid?

malobrojni znaju sta imigracioni sluzbenik vidi u sistemu, ali za verovati je da vidi sve. Nije problem da doputujes sam, uvek mozes reci da je sestra pomerila svoj dolazak zbog obaveza koje su u medjuvremenu nastale. Kao sto i u sustini jeste.
 
Hvala puno na odgovoru. Znate li mozda da li se moze viza prenijeti u novi pasos ili je bolje zamijeniti pasos prije apliciranja za vizu. Moj je validan, ali ne jos dugo.

Pasoš mora biti važeći još najmanje šest meseci nakon perioda boravka u Sjedinjenim Državama. Viza se ne prenosi, ona vazi i nakon isteka pasosa, do datuma koji je na njoj naveden. U tom slucaju potrebno je poneti istekli pasos sa vazecom vizom i vazeci pasos.
 
Mika, da li bi Vi mogli da mi date neki konkretan savjet za moj slucaj? Hvala Vam unaprijed.

Savet je univerzalan, ne lagati. Posebno ne ono sto je lako utvrditi. Dakle, u aplikaciji se traze podaci o roditeljima. Isto tako ima pitanje imate li rodbine u USA. Za minut je moguce utvrditi istinu. To je glavni razlog odbijenice. Mozda ne i jedini ali svakako glavni. Jedino sto mozes pokusati je da ponovo apliciras, ali ovog puta sa istinitim podacima.
 
Mika, hvala Vam.
Problem je samo u tome sto sam cula da ukoliko je neko od rodbine probio odredjeni rok, da su vece sanse da budem odbijena. Zato sam mislila to da izbjegnem i da ne pominjem, iz straha da cu biti odbijena ili da cu njoj problem napraviti ukoliko bi me pitali na razgovoru.
 
Mika, hvala Vam.
Problem je samo u tome sto sam cula da ukoliko je neko od rodbine probio odredjeni rok, da su vece sanse da budem odbijena. Zato sam mislila to da izbjegnem i da ne pominjem, iz straha da cu biti odbijena ili da cu njoj problem napraviti ukoliko bi me pitali na razgovoru.

U zakonu koji tretira vize negde pise da je davanje laznih podataka u nameri da se pribavi viza smatra tezim prekrsajem gde se po automatizmu odbija zahtev za vizu. Dakle, kod laganja te vrste cak ni konzularni sluzbenik nema diskreciono pravo da "progleda kroz prste".
 
Hvala Vam na odgovoru i savjetu :)
Sudeci po tome, iako govorim istinu, cinjenice su takve da mogu zakljuciti da cu i ja ostati i emigrirati...
U agenciji koja popunjava aplikacije kod nas, preko koje je moguce prijaviti se, rekli su mi da su male sanse kad je u pitanju situacija kao moja..
Hvala Vam jos jednom. :)
 
Cao svima...
imam jedno pitanje, planiram uskoro viziranje za USA
brat mi je inace u Americi, ostao je na crno, iako se posle ozenio..
Koja su najcesca pitanja koja postavljaju u ambasadi, i da li je inace moguce proveriti da li imamo tamo nekog od rodbine ili ne? Posto su mi svi vecinom rekli da NE govorim da imam ikog tamo.. jer cu biiti odbijena.. kad ja malo bolje razmislim, puno je to ipak ljudi, pa mislim da je mala verovatnoca da bas povezu..
hvala vam svima koji ce da mi odgovore na poruku i posavetuju me iskreno.. hvalaaaa
 
Zdravo !
Mene zanima jedna informacija .
Ukoliko sam boravila u Americi odredjeni period , i imam otvoren račun tamo , i sada bih želela da apliciram za F1 vizu, da li je problem da se pokažu novčana sredstva sa tog računu ili mora da je račun iz Srbije? Hvala punooo !
 
Molim vas za pomoć ukoliko neko ima iskustvo ili poznaje nekoga ko je bio u mojoj situaciji. Ja bih da idem u USA sa sinom koji je mali i ima svoj pasoš da vidimo detetovu mamu koja je tamo, udala se za američkog državljanina,ali nije još pokrenula proces za promenu statusa. Naravno ne bi rekli da idemo nju da vidimo. Niti bismo ostajali tamo.Mi bi da uzmemo turističku vizu, ona nije tu već dve godine, ja nemam starateljstvo nad detetom, ali sam mu otac. Naravno mogu dobiti ovlašćenje za putovanje od majke. Molim vas za neki savet na šta da obratim pažnju i da li uopšte imam sad šanse da dobijem vizu ovako? Imam posao ovde zaposlen već tri godine, deo nekretnine na svoje ime,
 
pozdrav ljudi, imam par pitanja vezano za turisticku vizu, ovako, prosecna plata mi je 30 000, radim sad ce godinu dana, na 6 meseci mi vazi ugovor, da li mozete konkretno da mi napisete ko je imao iskustva, procitao sam da treba da imam pare na racunu, koliko? posto ozenjen nisam, da li mogu da prilozim tipa, auto da se vodi na mene, zemlja neka itd....? zanimaju me najsitniji detalji ko je imao slicna iskustva :D hvala
 
"potvrda o zaposlenju (s podacima o radnom stažu, godišnjem odmoru) i potvrda o prosječnim plaćama, zadnja tri mjeseca (platne liste)” - Molim informaciju kako se pravila mjenjaju za osobe koju su na privremenom neplacenom dopustu sa posla ciji ce termin obuhvatit applikaciju za vizu te prvi planirani turisticki put u Ameriku. Kako da im ponudim navedeno gore??

Isto navode da se treba dati "Dopis banke o stanju na (kunskom ili deviznom) računu". Smijem li za Ameriku uzeti karticu za koju imam punomoc, ali koji nije naveden u gornji dopis (odnosno nije moji racun)?
 
Ćao svima! Aplicirala sam za B1/B2 vizu, imajuci nameru da posetim USA turisticki i prisustvujem nekom skupu stomatologa, kad sam vec tamo. Na razgovoru sam rekla da idem kod brata od tetke. Zapravo sam htela da idem kod decka koji je razveden, ali papiroloski procedura nije dovrsena. Odbijena sam za vizu, jer sam zaboravila kako mu se zove "supruga". Blesavo, znam! :( Htela bih da cujem od vas savete kada se mogu prijaviti opet i sta mislite kakve su sanse da iz drugog puta dobijem? Inace, po struci sam stomatolog, radim u svojoj ordinaciji u Beogradu, nisam uopste imala nameru da ostajem. Takodje, aplicirala sam sa crnogorskim pasosem iako zivim u Beogradu. Unapred hvala na komentarima i pozdrav!
 
Ljudi treba mi vase misljenje
Planiram da apliciram za turisticku Usa vizu,pre 3 godine su me odbili sa razlogon,nisam bila u radnom odnosu
Sad sam u radnom odnosu,vec godinu i po dana,imam auto na svoje ime i par hiljada evra na racunu. E sad... sestra mi je tamo vec 5 godina,ostala na crno i trazila azil. U procesu je za azil jos uvek,ima SSN. Stvarno bi volela da odem da je vidim ali nisam sigurna kakve su mi sanse s obzirom na njen status.
 
Treba mi pomoć..
Student sam, ove godine sam bila u Americi, kao J1 student, medjutim, prvi put sam odbijena na viziranju, zbog ispita, išla sam drugi put na revidiranje, tu su mi dali žuti papir, kao da prolazim neku administrativnu proceduru, i nakon nekih 24h iz agencije su mi javili da idem u DHL po svoja dokumenta. Kada sam uzela pasoš, videla sam da mi je viza odobrena kao i to da piše da istice 2020godine. Sada, mene zanima da li ja ponovo treba da apliciram za vizu, i ako piše da ta još uvek važi, ili ne trebam? Koga mislite da je najbolje da nazovem, neko stručan? Iz agencije preko koje idem na Work and Travel program su mi rekli da je to greska i da moram ponovo da apliciram.
Unapred hvala na odgovoru,

Pozdrav
 
Najlogicnije je da ako si odobrena za vizu do 2020, par meseci pre azoves ambasadu i pitas, kada da ponovo apliciras.

- - - - - - - - - -

Ljudi treba mi vase misljenje
Planiram da apliciram za turisticku Usa vizu,pre 3 godine su me odbili sa razlogon,nisam bila u radnom odnosu
Sad sam u radnom odnosu,vec godinu i po dana,imam auto na svoje ime i par hiljada evra na racunu. E sad... sestra mi je tamo vec 5 godina,ostala na crno i trazila azil. U procesu je za azil jos uvek,ima SSN. Stvarno bi volela da odem da je vidim ali nisam sigurna kakve su mi sanse s obzirom na njen status.

A sta mislis da li oni imaju uvid, sta tvoja sestra radi tamo :?:
Ti uzimas turisticku vizu za tebe i NISI u kontaktu sa sestrom.
Uostalom, nazovi ambasadu i reci im da hoces tur. vizu i da li je problem tvoja sestra koja je na azilu .

- - - - - - - - - -

Ćao svima! Aplicirala sam za B1/B2 vizu, imajuci nameru da posetim USA turisticki i prisustvujem nekom skupu stomatologa, kad sam vec tamo. Na razgovoru sam rekla da idem kod brata od tetke. Zapravo sam htela da idem kod decka koji je razveden, ali papiroloski procedura nije dovrsena. Odbijena sam za vizu, jer sam zaboravila kako mu se zove "supruga". Blesavo, znam! :( Htela bih da cujem od vas savete kada se mogu prijaviti opet i sta mislite kakve su sanse da iz drugog puta dobijem? Inace, po struci sam stomatolog, radim u svojoj ordinaciji u Beogradu, nisam uopste imala nameru da ostajem. Takodje, aplicirala sam sa crnogorskim pasosem iako zivim u Beogradu. Unapred hvala na komentarima i pozdrav!

Nazoves brata i raspitaj se o kompletnoj porodici, zapisi to i uvezbaj i onda ponovo apliciraj.

- - - - - - - - - -

Molim vas za pomoć ukoliko neko ima iskustvo ili poznaje nekoga ko je bio u mojoj situaciji. Ja bih da idem u USA sa sinom koji je mali i ima svoj pasoš da vidimo detetovu mamu koja je tamo, udala se za američkog državljanina,ali nije još pokrenula proces za promenu statusa. Naravno ne bi rekli da idemo nju da vidimo. Niti bismo ostajali tamo.Mi bi da uzmemo turističku vizu, ona nije tu već dve godine, ja nemam starateljstvo nad detetom, ali sam mu otac. Naravno mogu dobiti ovlašćenje za putovanje od majke. Molim vas za neki savet na šta da obratim pažnju i da li uopšte imam sad šanse da dobijem vizu ovako? Imam posao ovde zaposlen već tri godine, deo nekretnine na svoje ime,

Uzmes ovlascenje od bivse zene, i sa svom papirologijom odes u ambasadu i molis Boga da ti odobre vizu.
 
Pitanje za @mika_hakkinen
Zivim u Americi, trudna sam i treba da se porodim krajem marta 2019 god. Aplicirala sam roditeljima za turisticku vizu u Ambasadi u Sarajevu, jer smo iz Bosne (Republika Srpska).
Majka je dobila vizu a ocu su rekli da nije. Prije toga ga je konzul pitao da li je bio u ratu, on je rekao da jeste. Pitao ga koja vojska, koji vod i sta je bio u vojsci. Bio je vojnik pjesadija, vojska Rapublike Srpske. Bio je nesto kratko jer je ubrzo ranjen i od tada je bio u bolnici do kraja rata, sto je majka i napomenula konzulu tokom razgovora. Medjutim on je rekao da mu viza nije odobrena i da pokusa kasnije opet.
Ja planiram opet da apliciram, samo ne znam sta tacno da kazemo zasto se opet prijavljuje iako mu nije rekao razlig odbijanja prvi put. Ali eto mi pretpostavljamo da je zbog rata.
Hval unapred.
 
Pitanje za @mika_hakkinen
Zivim u Americi, trudna sam i treba da se porodim krajem marta 2019 god. Aplicirala sam roditeljima za turisticku vizu u Ambasadi u Sarajevu, jer smo iz Bosne (Republika Srpska).
Majka je dobila vizu a ocu su rekli da nije. Prije toga ga je konzul pitao da li je bio u ratu, on je rekao da jeste. Pitao ga koja vojska, koji vod i sta je bio u vojsci. Bio je vojnik pjesadija, vojska Rapublike Srpske. Bio je nesto kratko jer je ubrzo ranjen i od tada je bio u bolnici do kraja rata, sto je majka i napomenula konzulu tokom razgovora. Medjutim on je rekao da mu viza nije odobrena i da pokusa kasnije opet.
Ja planiram opet da apliciram, samo ne znam sta tacno da kazemo zasto se opet prijavljuje iako mu nije rekao razlig odbijanja prvi put. Ali eto mi pretpostavljamo da je zbog rata.
Hval unapred.

Zbog samog ucesca u ratu nije odbijen sigurno. Ucestvovale su i hiljade drugih koji nisu imali problema. Probleme imaju jedino ljudi sumnjiceni za ratne zlocine.
Moze postojati mnogo razloga zasto je odbijen. Da li ima regulisan status (zaposlen, penzioner). Koji je tvoj status u USA?
Sto se tice apliciranja, ja bih pokusao ponovo. Niko ga nece pitati za razlog. Ambasada kaze "kad se steknu uslovi". Moze da kaze da njegov slucaj nije dovoljno dobro proucen i da zeli da zbog toga pokusa jos jednom.
 
Suprug je drzavljanin, a ja permanent resident.
Otac je penzioner. Imao je dosta papirologije: posjedovanje kuce, imanja, auta. Registrovano poljoprivredno zemljiste, izvod iz banke sa nekoliko hiljada eura. Mi smo poslali pozivno pismo uz kopiju nasih dokumenata, kao uvid u nas status ovde u USA. Iz moje klinike dokaz o trudnoci.
Nista konzul nije pogledao, ni jedan papir.
Razgovor je bio 27og decembra. Sta mislite kad je pravo vreme da opet aplicira?
Hvala mnogo na brzom odgovoru.
Stvarno zelim da roditelji dodju zajedno prvi put i zajedno vide njihovo prvo unuce, tako da mi svaki savet mnogo znaci.
Hvala jos jednom.
 

Back
Top