Američka viza

Covek koji te je intervjuisao, ispitivao je mnogo ljudi. Do sada je sigurno shvatio da je Luka kod nas musko ime. Dakle, nije ga to cudilo.
Kazes da si bila skroz iskrena ali si precutala vazne cinjenice. Precutala si zavrsen fakultet, da si zivela kod oca u Nemackoj, mozda jos ponesto. Ponistena viza... Ukratko, ti si idealan kandidat za odbijenicu. Za svoj novac mozes da radis sta hoces, pa i da ponovo apliciras. Ali, moras da znas da se okolnosti zbbog kojih te je odbio nisu promenile. I dalje zzelis da posetis decka/prijatelja, nemas posao, razvedena si, ponistena ti je nemacka viza... Pitanja si trebala postaviti ovde PRE nego si otisla u ambasadu. Sad je kasno. Ako je decko US Citizen, mozete da se verite pa da probas na verenicku vizu.
 
Pozdrav svima!!!
Ja I moji roditelji smo u procesu od 2005 za iseljenicku vizu.Sada je samo za njih stiglo da dostave dokumentaciju I plate taksu,za mene ne ,ja sada imam vise od 21 godinu.Ako oni odu kada mogu poceti da meni prave papire,samo sa zelenom kartom ili moraju imati drzavljanstvo?
Hvala!!!
 
Hvala ti na odgovoru, i interesovanju.
Eto ni ti me nisi dobro shvatio. Precutala sam,jer me nisu pitali. Mislila sam da ce me detaljnije pitati pa sam cekala. Ja sam bila udata u Nemackoj, nisam zivela kod oca. Vratila sam se jer sam ja tako htela, moja cerka ima Nemacko drzavljanstvo i ja mogu tamo da se vratim kad hocu.
Dobro je za ime, ako si u pravu.
Definitvno sam se pre trebala informisati. Znam.
Da li misliš da trebam pominjati to za Nemacku?
Kako to da im maloletno dete ciji sam ja jedini staratelj nije nikakav garant. Ni to nisam rekla, da sam ja jedini staratelj.
 
Pozdrav svima!!!
Ja I moji roditelji smo u procesu od 2005 za iseljenicku vizu.Sada je samo za njih stiglo da dostave dokumentaciju I plate taksu,za mene ne ,ja sada imam vise od 21 godinu.Ako oni odu kada mogu poceti da meni prave papire,samo sa zelenom kartom ili moraju imati drzavljanstvo?
Hvala!!!

otidji i prostudiraj temu "Iseljenička viza za Ameriku I-130". Tamo sve pise. Da li si uopste sigurna da ne mozes da se iselis sa roditeljima. Da li si uopste cula za CSPA?
 
Znaš šta Mika generalno volela bi da mi kažeš da li na sledećem intervjuu mogu reci da je poseta frendu, ne boyfrend,ili ipak moram reći prvo. Sta misliš da je pametnije. Pozdrav hvala

Sta god da kazes, nategnuto je. Konzulu se digla kosa na glavi kad je cuo da ti razvedena i nezaposlena zelis da posetis decka. Sad da se pojavis i kazes da ti je to samo prijatelj... A prethodno je bio decko. Takva prica ne prolazi. Ne znam zasto ne pokusas legalnim putem, zasto ne juris verenicku vizu?
 
Nije da ja hoću da uradim nešto nelegalno.Znam da se verenicka viza dugo čeka. Turistička je ipak najbrža. Zato eto.
Hvala na savetima. Bilo kakvo buduće iskustvo podelicu, da ne bi prošli kao ja i otišli u ambasadu "grlom u jagode".
Pozdrav
 
Pozdrav svima! Zovem se Milos, imam 26 god. i sportista sam. Potrebna mi je pomoc!!! Primljen sam na Iowa Central Community College, uz skoro punu stipendiju na osnovu sportskih rezultata. Nazalost, triput sam odbijen na razgovoru za dobijanje F1 vize, u periodu od 3 meseca jer sam zurio da dobijem vizu pre pocetka skole. Razlog odbijanja je da nisam dokazao cvrstu vezu sa zemljom boravka i nameru da cu se vratiti nakon studiranja. Prvi put nisam poneo nikakve dokaze, imao sam samo I20 (dokument od skole), izvod iz banke na $1100, SEVIS payment i pismo da sam primljen u skolu. Niko od drugara koji vec godinama studiraju u Americi mi nije rekao da ponesem neke dokaze. Onda sam na iducem intervjuu poneo dokument iz APR-a da se privatna firma vodi na moju majku i nadao se da ce sve biti ok ali opet nista. Poslednji, treci put, mi je bila neka punacka oko 120kg-a za salterom i ovlas gledala moju novu dokumentaciju (uverenja o zaposlenju oba roditelja, izvod iz banke na $5k, pismo od trenera, dokument iz APR-a). Nakon kratkog intervjua procenila je da svrha mog odlaska u Ameriku nije studiranje. Da li ima smisla pokusavati dalje? Kosta para a i zivaca!!! Da li je otezavajuca okolnost sto su me tri puta odbili? Da li ici u drugi konzulat? Ako neko moze ikako pomoci bio bih mu neizmerno zahvalan!!!
 
Jedino sto u ovom trenutku mogu da ti kazem je da ni slucajno ne lazes da ti je samo prijatelj.
Ako te momak poseti bar jednom, i ako je veza ozbiljna -ide u pravcu braka, to ne treba kriti, jer ako se vencate, bice lakse da prodjes imigracioni proces.
 
Pozdrav dobri ljudi! :) Situacija je sledeća:
Nalazim se već 75 dana u Austriji, radeći na crno razne poslove. Pre nekoliko dana sam dobio poziv od prijatelja koji je u Americi već 5 godina (otišao preko work&travel-a, našao devojku, oženio je i dobio papire) da odem da radim u firmi njegovog šefa. Firma se bavi primanjem jastoga i ribe od ribolovaca i slanjem na dalja mesta. Njima su odobrili 4 radnika preko h2b vize, dobio sam i797 fajl, pismo "job offer", uredno sam popunio ds 160. Zanima me da li mogu da imam problema jer sam pre 4 meseca aplicirao za turisticku, gde sam isto navodio da idem kod tog prijatelja, i da li mogu da mi prave problem jer vec 70 dana nisam u zemlji i bukvalno dolazim tog dana na intervju. Koji su još saveti, šta reći kao sigurnost koja me veže za majku Srbiju? :D
Hvala unapred.
 
Juce bio na interviju u ambasadi -ODBIJEN- sa obrazlozenjem kako nemam cvrste veze sa zemljom iz koje poticem-klasika.Valjda kada te odbiju moraju ti saopstiti bilo kakav razlog zasto si odbijen.
Dok je momak na prvom salteru gdje se predaje pasos i gdje te pitaju za svrhu putovanja,bio veoma nasmejan i druzeljubiv (cak smo se nasalili po pitanju mog odmora u usa),toliko je sluzbenica kod koje sam ja bio prozvan na interviju bila "mracna",mogu slobodno reci toliko negativna i mrzovoljna da nije htjela ni da mi pomogne,saslusa,tj. pogleda svu dokumentaciju koju sam ponjeo,niti da napravi sa mnom -razgovor,uostalom zato sam i dosao u ambasadu- kao ni sa nekoliko kandidata koju si bili odbijeni prije mene.Skroz neprofesionalno i slobodno mogu reci i malcice bahato ponasanje sa njene strane,u jednom trenutku mi se ucinjelo da sam na nekom FBI ispitivanju.Zasigurno nisu svi u ambasadi takvi,ali ja sam izgleda naletio na sluzbenicu koja se to jutro probudila na "ljevu nogu".
E sad,posto sam odbijen-vrijedi li pokusavati dalje,vrijedili se dalje truditi oko te USA turisticke vize.Dal opet aplicirati za vizu (ali s obzirom da sam procitao forum mislim da nije preporucljivo),ili posto imam CG pasos i drzavljanstvo,fino odem u CG i tamo apliciram?U DS-160 obrascu sam i naveo da imam dva pasosa,s tim sto sam juce u ambasadi isao-predao sa srpskim.
Imam dva stara "plava" pasosa ispucana sa vizama i pecatima...Proputovao svijet od Skandinavije do Argentine,pa sve do Juzne Afrike,bio na cetiri kontinenta i radio punih 10god. na kruzerima.Imam CG pasos od 2011. sa pecatima putovanja po EU/nekoliko zemalja,i SRB pasos koji sam izvadio decembra 2016. koji je tanak sa pecatima jer ga nisam ni koristio.-Sluzbenica u ambasadi nista od toga nije zeljela da pogleda,pa cak ni ovaj pasos gdje sam imao C1/D vizu,koju sam naravno ispostovao..Imovinu imam,posao imam,solidnu platu imam,sredstva na deviznom racunu imam,zivim u vanbracnoj zajednici,...i to sve u Srbiji.
Potreban mi je savjet,dali da ponovo apliciram za B2 vizu ali ovoga puta sa CG pasosem u ambasadi u Podgorici/CG ? Naravno sva postojeca dokumenta/potvrde prilozim tamo u ambasadi.
 
Cao, naime zelim da apliciram za turisticku vizu, ali kako se prvi put susrecem sa ovim treba mi pomoć. Imam hrvatsko državljanstvo, prebivalište u Republici Srpskoj, i pasoš mi je izdat u hrvatskom konzulatu u Republici Srpskoj.. gdje treba da podnosim dokumente za vizu, u Sarajevu obzirom na prebivalište ili u zagrebu zbg državljanstva?

U americkoj ambasadi. Svejedno kojoj. Izaberi koja je tebi najbliza za intervju. Zakazuje se online.
 
Zdravo,
11 septembra sam otvorila svoju firmu,imam ugovor sa nasom firmom koja pruza usluge jednoj americkoj firmi.U principu sam zaposlena kao pausalac i imamo sklopljen ugovor.
Firma iz amerike organizuje team building i par nas je pozvano.
imam 34 godina,nisam udata,za fakultet mi je ostao samo diplomski,sto mogu da dokazem mada nije ni da imam interesovanja da ga zavrsim.Imam roditelje i sestru ovde,zajedno smo svi bili u USA kada sam jos bila u osnovnoj skoli,turisticka viza.
Zanima me da li imam ikakve sanse da dobijem vizu?Put i smestaj ce mi biti placen,taj dogadjaj je sredinom novembra.
Hvala puno
 
Zdravo. Student sam, ispite redovno zavrsavam sa dobrim ocenama i prijavio sam se na Work and Travel program. U ambasadi uzimam J1 vizu. Pre 3 godine sam priveden sa utakmice zbog baklje i sudilo mi se po kratkom postupku i posle 10 dana toga stiglo mi je da sam oslobodjen optuzbe. Nakon toga nikada vise nisam bio privodjen. Zanima me, da li ce mi ovo praviti problem u ambasadi i da li oni mogu da provere negde da sam privodjen?
Pozdrav!
 
Potreban savet.

Moji roditelji planiraju da podnesu za turisticku . Otac 50 god , mama 49 god . Otac radi u MUP-U a mama ne zaposlena .
Oni bi podneli zajedno aplikaciju . Ostali bi 20 dana kod prijateljice (ona placa sve). Da li pominjati prijateljicu ili kako bi vi to uradili najbolje ?
 
Poslednja izmena:
Caos svima, imam jedno pitanje sto se tice avionskih karata za US.
Turisticku vizu za US imam. Ostala bi duze u Americi nadam se da ce mi odobriti 6 meseci :) E sad, ako ja npr kupim avionsku kartu sa sve povratnom (povratak da bude nakon recimo 5 meseci) i kad stignem u US i oni mi odobre npr 3 meseca ostanka znaci da moram da kupim novu povratnu? Ili ce oni pregledati sva moja dokumenta ukljucujuci i moju avionsku kartu ????

Hvala puno. ????
 
Kad prolazis intervju na ulazu, sve oni vide.. i prethodne ulaske i kakvu si povratnu kupila sad. Uglavnom samo lupe pecat na pasosu sa datumom do kad treba da izadjes. Meni je to uvek bilo 6 meseci. Poslednjih par puta cak i bez tog pecata. Cenim da se podrazumeva 6 meseci.
 
Kad prolazis intervju na ulazu, sve oni vide.. i prethodne ulaske i kakvu si povratnu kupila sad. Uglavnom samo lupe pecat na pasosu sa datumom do kad treba da izadjes. Meni je to uvek bilo 6 meseci. Poslednjih par puta cak i bez tog pecata. Cenim da se podrazumeva 6 meseci.

Ahaaa... Znaci sve to oni obave, slobodno da kupim povratnu kad hocu (a da je u roku od 6 meseci) :)
Cool :)

Hvala puno!
 
Meni treba mala pomoć.
Dva puta sam predavala za turističku vizu, htela sam ići u posetu rodjacima.
Nisu mi bliži rodjaci, već dalji.
Oba puta sam odbijeba, bez ikakvog obrazloženja.
Ponela sam papire o zaposlenju, drugi put sam čak ponela i garantno pismo od rodjaka kod kojih idem, njihovo imovinsko stanje, itd. I opet sam odbijeba, bez pregleda ikakvog papira.
Sad me zanima da li izdavanje vize ima veze sa roditeljima? Da li su oni bili osudjivani, itd.
Ili ambasada konkretno proverava samo nas podnosioce zahteva.
Da li neko ima iskustva sa tim?
I da li bih ja mogla da ponovo apliciram za vizu u nekoj drugoj ambasadi, a da nije ambasada u Beogradu?
Ide mi se u posetu tamo, ne želim da ostanem, meni je sve u Srbiji, kojeg bih ja djavola išla sad tamo i ostala, a sve što imam je ovde i rodbina i prijatelji itd...
 
Pozdrav svima,nova sam na forumu,ukoliko neko moze da mi pomogne odnosno da savet puno bi mi znacilo.Naime,imam decka u Americi on je americki drzavljanin,ja zivim u Srbiji.Planiramo da se vencamo pa
me zanima da li je to bolje uraditi u Srbiji ili Americi,koliko dugo bi morali da budemo razdvojeni ukoliko bi se vencali ovde tj koliko bih ja cekala za papire? Da li se papiri brze dobijaju ukoliko se vencamo ovde ili tamo? Hvala puno svima.
 
Sve zavisi od toga da li zelis odmah da radis tamo ili ne. Advokat nam je rekao da je gotovo podjednako brzo(zapravo je rekao da se verenicka viza dobija brze, za oko 6 do 8 meseci, ali ja mu nisam verovala????; a spouse za oko godinu dana), ali smo se mi odlucili za varijantu da se prvo vencamo pa onda apliciramo za useljenicku za mene, jer sam ja htela da radim odmah, tj za nekih oko 2 meseca po ulasku mozes da radis, kad se sredi neka dodatna papirologija. Ako ces prvo verenicku, treba da se udas max do 3meseca po ulasku.Ali ne mozes bas odmah da radis, niti da vozis, nego tamo onda sredjujes dodatne papire. Ja sam zakljucila da je ta verenicka u mom slucaju komplikovanija, pa smo se vencali van usa.
 

Back
Top