NAJBOLJI VOZACI SVETA ZIVE U KOJOJ DRZAVI ????

Rally_Vozac

Početnik
Poruka
43
Evo nešto što mene odavno zanima, a mislim i ostale učesnika ovog foruma jeste iz koje države dolaze odnosno u kojoj državi žive najbolji vozači sveta.
Za početak dajem jednu konstataciju nadam se da se ostali neće ljutiti ali mislim da ipak ako krenemo po kontinentima najbolji ipak zive u EVROPI a najbolji medju najboljima po meni jesu vozaci iz skandinavskih zemalja prije svega mislim na Finsku jer tamo deca zive za ski skokove i auto trke, ako objektivno pogledamo oni su ipak dali najvise vozaca WRC i F1 od svih zemalja i stvarno su dobri valjda klima i taj led i snijeg kali vozace, ma svaka im cast. Mislim da nije potrebno da nabrajam ovde vozace koji dolaze iz ove zemlje ....



Sta vi kažete iz koje zemlje dolaze najbolji vozaci današnjice, i u kojoj se zemlji najbolje vozi ????
 
pa ja shvatila na vozače uopšte.
italijani.znači oni su vrh vrhova.
ko je bio i vozio po italiji zna o čemu pričam.
fascinira me njihov polazak na semaforu, kada svi, ali SVI kreću u istom momentu...
i svi prođu i najkraći semafor!!!
jes da su mi svirali ko budali, ali posle par gluposti sam ušla u štos;)
 
pajamaca:
ooo da:lol:
imaš prilike da skapiraš kada će skrenuti levo:arrow: izbacivanjem ruke kroz prozor..
za desno jbg..nisu scoobeedoo

Kazu ovi stariji prije kad su isli u Istanbul to je bila luda kuca ne zna se ni ko gde ide ni kako se prolaze, i posle kada su im uveli saobracajna pravila i semafore broj udesa se nesto puno povecao mislim da nije 50% ili nesto slicno :lol:
ljudi vozili gotovo bez udesa sa onim njihovim ludim pravilima eto ti drame
 
I ja se slazem za Fince, ima ih za volanima ko shashe... pogotovo kad se pogleda WRC i reliji uopste, koji su sigurno najzahtevnije trke. Za F1... pa sad bash, ipak... (:
U F1 mislim da je kroz istoriju najvishe bilo Engleza, pa Nemaca/Austrijanaca... i interesantno, nije ih bilo mnogo, al' se ipak culo za njih, Brazilci.
S druge strane, koliko su Italijani poznati po sportskim mashinama, daleko manje su bili faktor u F1! Dok sa druge strane dvotochkashe na pistama jashu gotovo u hordama.

Sto se tiche voznje u saobracaju, u vezi Turaka.... oni deluju jako haotichni, ali su zapravo genijalno vozachi, kako vode rachuna o kretanju, postovanju drugoga i prednosti i prolazu kroz raskrsnicu. Tacna je pricha da su imali daleko vec problem sa uvedenom signalizacijom i pravilima. Gledao sam ih u Kushadasiju, pre nesto godina... prosto ne mozete da verujete kad geldate kako sinhronizovano prolaze raskrsnice bez signalizacije, a da ni jedan pravac ne zastane na duze od 10-tak sec!!! Samo shpartaju naizmenichno, bez jurnjave, zurbe i nervoze. Genijalni su stvarno (:
 
Pa ako je sport u pitanju i ja bih ovako na prvi pogled rekao Finci,mada je bilo Nemaca,Engleza........Sto se tice vozaca uopste to je opet diskutabilna tema........ako rec (najbolji)tumacimo kao najdisciplinovaniji onda se Srbija bas lose kotira :( ako tumacimo kao najspretniji.....tu smo sigurno ispred dosta zemalja...............a sto se tice poznavanja tehnickih stvari na vozilima verovatno smo u vrhu.........pa na zapadu pola vozaca nezna sta su osnovni pojmovi na kolima :confused: .........
 
Ma sto se tice tehnike voznje orentacije u prostoru vladanja automobilom, tu smo mozda i u vrhu, ali ako pricamo o vozackoj kulturi disciplini i postovanju saobracajnih propisa Albanija je sigurno gora :). To se mora razgraniciti da nebi neki stranci skontali da SRBI ne znaju da voze, to moramo razgraniciti. A da vidim slazete li se da su Evropljani najbolji od ostalih kontinenata:) mislim od Amerike DUPLO :oops: :lol:
 
Najbolji genetski materijala za trke su Crnogorci! Odrastao sam uz njih i poznajem ih, ljuti su, sujetni, ako treba ludi, sa odlicnim psihofizickim predispozicijama, retko imaju priliku da se trkaju, ali kad to rade obicno prave haos! Npr, Milutin Vušurović iz Cetinja je prije nekoliko godina osvojio titulu šampiona Evrope u brdsko brzinskoj vožnji, ubedljivo ostavivši drugoplasiranog konkurenta! Po procentu učesnika u odnosu na matičnu populaciju, sigurno su među najboljima u svijetu! A pošto su iz Crne Gore onda su sigurno najbolji! Odmah iza njih su Srbi, što jes - jes!
 

Back
Top