DOBROTVOR - AMERIKA

Da Vam neko da američko državljanstvo i posao ali i nešto keša Vi će te:

  • Prihvatiti ponudu i izljubiti dobrotvora i reći svima šta mislite pre nego li odete

  • Odbićete ponudu sa sve psovanjem i pljuvanjem uz pevanje junačkih pesama

  • Prihvatićete, ali ćete pisati na forumima sve najgore o Amerima odande

  • Tražićete za rodjaka/prijatelja isti aranžman a forume ćete zaboraviti


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
filatelista:
Moj najbolji školski je tamo 4 godine, čovek je uštedeo 17 000$ , kupio garsonjeru u Novom Sadu i planira da se vrati čim dobije SAD pasoš. Kaže da tamo više ne može. Radi 3 posla, žensko gleda na TV i crko je od govedine....
jel ti rekao koliko su garsonjene za iznajmiti po NY...ako jeste ucinice ti se cene zakupa stanova po Beogradu i NS veoma simpaticne....
 
filatelista:
Moj najbolji školski je tamo 4 godine, čovek je uštedeo 17 000$ , kupio garsonjeru u Novom Sadu i planira da se vrati čim dobije SAD pasoš. Kaže da tamo više ne može. Radi 3 posla, žensko gleda na TV i crko je od govedine....


Права слика, баш фино што си ово написао. То је реално стање. Па да је на "Видиковачкој пијаци", као што знам неке људе, продавао сезонско воће и поврће, зарадио би сигурно 4 пута више и био би не само материјално задовољнији него и у сваком смислу. Може људи овде да се ради, само треба мало више енергије за почетак, и мало пара, не много...........
 
prof.Grof:
Е *еби га брате............, па ти си четник "почетник". Ако нема везе на добром си путу, још мало и ето тебе , ето нас................, рат Америма!!! :wink:
E Srbine, pa ti lažeš? Što slaga zemljaka?
 
jomini:
Moj najbolji drugar, ja. Pera, Đoka... smo ovde 30 godina, nismo uštedeli ništa, podstanari svi koji imaju roditelje (a oženjeni su), a stanove imaju samo jedinci kojima su roditelji poumirali. I možemo svi i dalje. I HOĆEMO. Radimo po jedan posao, ali ne svaki dan i ne puno radno vreme (neki), na žensko skačemo redovno i odvalismo se od zdravog života. Biljke i te stvari.
hahahahahahahahaha
 
Kira Neris:
Pa ja se nadam da ću po završetku fakulteta uspeti da nađem posao u nekoj od zemalja po mom ukusu. A ako ne bude išlo,ujak i tetka su pri ruci... A možda dotle i Vojvodina bude slobodna pa da se bacim na poljoprivredu.. :)
uopste neces lose proci ako se budes bavio poloprivrednom s tim ako imas malo mozgda da to radis kako treba...
 
prof.Grof:
Права слика, баш фино што си ово написао. То је реално стање. Па да је на "Видиковачкој пијаци", као што знам неке људе, продавао сезонско воће и поврће, зарадио би сигурно 4 пута више и био би не само материјално задовољнији него и у сваком смислу. Може људи овде да се ради, само треба мало више енергије за почетак, и мало пара, не много...........
Ahahahahahah, dobar si.. Još da me nisi slagao za ono...
Nego malopre na vestima žena sa 5 dece.... Dečiji dodatak je nešto ispod 5000.
Dinara, znaš? Mesečno, i to znaš? I to za 4 dece. Za peto ''nije predviđeno''.
 
_Milanche_:
jel ti rekao koliko su garsonjene za iznajmiti po NY...ako jeste ucinice ti se cene zakupa stanova po Beogradu i NS veoma simpaticne....
850$ u to je uračunat i telefon. Sad za struju i gas i još nešto ne znam. Samo živi u zgradi našeg poznatog arhitekte Pavlovića, pa je tu kao povoljnije. Zamisli, plaća kurvu jer nema kad da upozna nekog. HEJ, luda zemlja. On se razbija da se vrati, pošto mu nude da bude asistent na PMF u NS.
 
filatelista:
850$ u to je uračunat i telefon. Sad za struju i gas i još nešto ne znam. Samo živi u zgradi našeg poznatog arhitekte Pavlovića, pa je tu kao povoljnije. Zamisli, plaća kurvu jer nema kad da upozna nekog. HEJ, luda zemlja. On se razbija da se vrati, pošto mu nude da bude asistent na PMF u NS.
kirija je ekstra...
 
prof.Grof:
Права слика, баш фино што си ово написао. То је реално стање. Па да је на "Видиковачкој пијаци", као што знам неке људе, продавао сезонско воће и поврће, зарадио би сигурно 4 пута више и био би не само материјално задовољнији него и у сваком смислу. Може људи овде да се ради, само треба мало више енергије за почетак, и мало пара, не много...........

Ma slažem se, stojiš na pijaci preko dana i spavaš u kamionu, malo pritisneš prstom na kantar "da pojačaš"...
Za četri godine imaš te pare a za osam sigurno navučeš i reumu (ipak je hladno u kamionu).

Medjutim rekoh, nudim iluziju...
 
Kira Neris:
Misliš? Pa nešto i ne znam neki primer oko sebe koji se obogatio poljoprivredom... A još sam i noćni tip,što ne ide zajedno sa njivom.. :)
Kira bre ja znam dosta ljudi koji su se "obogatili" poljoprivredom.
Pazi nisu oni milioneri ali su debelo iznad proseka.Moze to bre samo moras mozak malo da uklucis vise nego nas prosecan paor.
 
Arnold_Layne:
najveća ironija je to što pravi četnici (ne govorim o ovom šljamu 90-ih) nisu bili neprijatelji sa Amerima, naprotiv.

Ти четници су много различити од ових "нових". Ови нови су нешто специјално, мешавина четника и комуниста, или четници који не поштују монархију. За оне старе Америка представља и представљала је некад нешто. После смрти Ђујића и после неколико "авантура" по Балкану од стране Амера, много се међу њима тога променило. Оно што је остало старо је то , да поштују више Запад од Истока , што је по мени и нормално , али не по сваку цену и не за све оно што раде или ће евентуално да ураде или су урадили у задњих 20 годин, широм света , а поготову нама овде у Србији или на Балкану , како год.......
 
filatelista:
Samo ti treba dosta zemlje, kažu ne manje od 40ha i koju god kulturu da uzgajaš, nećeš izgubiti. Naprotiv. Samo treba imati 40ha, a ne njivu koju dvojica izašove ručno za dan-dva.
Moras da razmisljas i o tome sta sadis i kako to radis.Moj nerodjeni ujak gaji jagodu na neki fazon komposta i najlona.25 tona mi je prinos i ima je u maju.
 
urospo:
Nije, to bas nema veze jedno s drugim, pre svega jer oni dolaze sa supljom pricom ciji je cilj podje@bavanje i ponizavanje, iliti u prevodu sljama kojeg ima u americi tipa masovne ubice, psihopate i sl. nema nigde, kod nas nema uopste.
A sta je po tebi Australija :confused: Po tvojoj logici ispada da su tamo jos vece psihopate.Nisu bili nimalo nezni prema Aboridzinima
 
prof.Grof:
Ти четници су много различити од ових "нових". Ови нови су нешто специјално, мешавина четника и комуниста, или четници који не поштују монархију. За оне старе Америка представља и представљала је некад нешто. После смрти Ђујића и после неколико "авантура" по Балкану од стране Амера, много се међу њима тога променило. Оно што је остало старо је то , да поштују више Запад од Истока , што је по мени и нормално , али не по сваку цену и не за све оно што раде или ће евентуално да ураде или су урадили у задњих 20 годин, широм света , а поготову нама овде у Србији или на Балкану , како год.......
Još uvek ima Amera, posebno Jevrejskog porekla koji jako poštuju Srbe. Iz prve ruke sam čuo.
 
jomini:
Ahahahahahah, dobar si.. Još da me nisi slagao za ono...
Nego malopre na vestima žena sa 5 dece.... Dečiji dodatak je nešto ispod 5000.
Dinara, znaš? Mesečno, i to znaš? I to za 4 dece. Za peto ''nije predviđeno''.


А где јој је супруг ..........., у некој локалној кафани . Испија и тих 5000 динара. Ко ради , мора да заради.........Па макар он радио и у три лепе *ичке материне, он мора да заради, и мора да буде задовољан.
 
prof.Grof:
А где јој је супруг ..........., у некој локалној кафани . Испија и тих 5000 динара. Ко ради , мора да заради.........Па макар он радио и у три лепе *ичке материне, он мора да заради, и мора да буде задовољан.
Recimo da popije te pare zlotvor... Vidiš, da nije takav druga bi priča bila. :roll:
 
prof.Grof:
А где јој је супруг ..........., у некој локалној кафани . Испија и тих 5000 динара. Ко ради , мора да заради.........Па макар он радио и у три лепе *ичке материне, он мора да заради, и мора да буде задовољан.
radi kao putar...****** nisu svi sposbni da zarade...
 

Back
Top