22.januar

L.1

Domaćin
Poruka
4.417
Dan posle parlamentarnih izbora Srbija...Parlament će biti sa malim brojem radikala i bez SPS-a.....
Demokratska opcija odnosi 90% poslaničkih mesta.....
Naučna fantastika?
 
Savršen ishod bi bio da DS ima više od SRSa i da LDP pređe cenzus, a SPS ne, ali teško je očekivati da rezultat bude savršen. Samo ako dobijemo LDP a izgubilo SPS to će biti dobar znak.
 
L.1:
Zašto to misliš?
На основу чега ти мислиш да је то реалност?На основу сјајних резултата у економији,запошљавању,привредном расту,смањењу корупције,фантастичном поштовању права радника(закон о раду),...?Или на основу чињенице да се "демократе" сматрају "конструктивним" партнером у решавању питања јужне покрајине?Стварно не знам,на основу чега?
 
jedite_kod_Joa:
На основу чега ти мислиш да је то реалност?На основу сјајних резултата у економији,запошљавању,привредном расту,смањењу корупције,фантастичном поштовању права радника(закон о раду),...?Или на основу чињенице да се "демократе" сматрају "конструктивним" партнером у решавању питања јужне покрајине?Стварно не знам,на основу чега?


Nisam ništa tvrdio, samo sam postavio temu.Naravno svoje mišljenje ću izneti u toku rasprave na temi.
 
L.1:
Govori se o kaoaliciji LDP-SPO...nije neverovatno,prem da je protivprirodni blud,ali poveava šanse i jednima i drugima....
ne da nije tacno nego se uopste o tome ne govori...LDP-LSV-GSS-SDU idu zajedno na izbore potpisan je sporazum i niko vise ne moze da mu psitsupi.
SPO pokusava da se dogovori sa DS ili sa DSS oko neke predizborne koalicije ali najverovatnije ce na izbore samostalno.
 
Mislim da SPO nema šta da traži na izborima bez koalicije sa jednom od socijal-demokratskom partijom.Lično mi je veomažao članova SPO-a koji su bili perjanica demokratskih promena u Srbiji,ali još jednom se pkazalo da autokratski pristup Vrh te stranke samo nanosi štetu ljudima koji su iskreno verovali u ono zašta su se borili.
Duboko poštovanje prema njihovoj istrajnosti(naravno mislim na članove)....
 
L.1:
Mislim da SPO nema šta da traži na izborima bez koalicije sa jednom od socijal-demokratskom partijom.Lično mi je veomažao članova SPO-a koji su bili perjanica demokratskih promena u Srbiji,ali još jednom se pkazalo da autokratski pristup Vrh te stranke samo nanosi štetu ljudima koji su iskreno verovali u ono zašta su se borili.
Duboko poštovanje prema njihovoj istrajnosti(naravno mislim na članove)....
DS je socijaldemokratska partija isto onoliko koliko sam ja majka Tereza.
 
_Milanche_:
vidis recimo ja ne mislim da gubi nego da bi koalicija DS-SPO-Tolerancija dobila vise glasova nego te stranke pojedinacno...

Ma sa SPOom nisam ni siguran da bi uzeli više nego bez SPOa. Ima puno DSovaca alergični na SPO. Sem toga više će mesta oni DSu uzeti nego što će doneti glasova.
Koalicija sa tolerancijom nije loša ideja, mada ne znam koliko to manjinama odgovara.
 
L.1:
Lično mi je veomažao članova SPO-a koji su bili perjanica demokratskih promena u Srbiji,ali još jednom se pkazalo da autokratski pristup Vrh te stranke samo nanosi štetu ljudima koji su iskreno verovali u ono zašta su se borili.
Duboko poštovanje prema njihovoj istrajnosti(naravno mislim na članove)....
I meni je bas zao ,narocito onih koji su pomaznjavali stanova i lokala koliko hoces i kupovali kasicice za aerodrom od 100evra.
 
_Milanche_
Dopalo ti se to ili ne DS je u socijalističkoj internacionali,primetan je značajan zaokret kod njih.
Već duže vreme socijalni aspekt dominira u njihovim izjavama.
 
Eraserhead:
Ma sa SPOom nisam ni siguran da bi uzeli više nego bez SPOa. Ima puno DSovaca alergični na SPO. Sem toga više će mesta oni DSu uzeti nego što će doneti glasova.
Koalicija sa tolerancijom nije loša ideja, mada ne znam koliko to manjinama odgovara.
nisam siguran za ovo sto kazes posebno sto ce jedan procenat glasova propasti ako SPO izadje samostalno.
Mislim da bi trebao da pogledas kako je dobro prolazila zajednicka lista DS-SPO po loklanim izborima.
Dosta je to slican profil biraca posebno sto SPO moze da donese glasove u selima gde jos ima glasace.
Obejkitvno SPO vredi oko 4%.
DS od 19-22%.
To nije malo pricenat bacenih glasova.
 
Биће то крај Вука и дружине ненма ко их није одј...бао.А чланство им је ионако јако јако мало.Не заваравајте се давно су побегли код срс,дс,дсс,Верка ,Веља ,и осталих или су се пасивизирали.
 
L.1:
Dan posle parlamentarnih izbora Srbija...Parlament će biti sa malim brojem radikala i bez SPS-a.....
Demokratska opcija odnosi 90% poslaničkih mesta.....
Naučna fantastika?

Не би била да је реч о
1) 22. јануару (или сличном датуму) 2002. године
2) Да су одржани избори за Уставотворну како је ДОС обећао
3) Да се није скакало у међувремену на сваки миг са запада
4) Да се схватило да су многи гласали зато што је С.М. зајебао, а не зато што много воле демократију, Европу, западне вредности...
5) Да је свим странкама тадашњег ДОС-а дата "демократска легитимација" а не да се међусобно оптужују за легитимно право на различито мишљење
6) Да се није ишло у дилове са криминалцима
7) Да су проблеми решавани међусобно а не ударани на сва звона

То што није било тако је седам смртних греха ДОС-а. Смртних по "визију".
 
_Milanche_:
nije se dovoljno skakalo na svaki mig zapada...tj velikih sila...

А ти би баш ђускао?
Лепо рече неко да је изручењем Милошевића Србија изгубила легитимитет. Јер се показало да само испуњава налоге. Требало му је овде почети суђење прво за оно што је радио нама, а после другима.
Кад дођемо до других позвати Хаг да да посматраче ако жели уопште да утиче. Да се кладимо да би помогли правди макар и на такав начин.
 

Back
Top