Work and travel, USA, 2007
Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Work and travel, USA, 2007

Početnik
    Učlanjen
    11.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Work and travel, USA, 2007

Sve informacije u vezi ovog programa., kako, sta, gde, koliko...........
    pridruzite se jer ima mnogo ljudi koji zele informacije "iz prve ruke" i zele da cuju iskustva od drugih studenata..........
    Bio sam 2005. i 2006. u Americi preko ovog programa i ako nekom trebaju neke informacije slobodno pitajte........

Primećen član lyriza (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Re: Work and travel, USA, 2007

Ciao. Zamolila bih te da budes malo odredjeniji, da li to vazi samo za studente, koja je agencija u pitanju? Uslovi...Jednostavno me sve zanima
    Pozdrav!

Početnik
    Učlanjen
    30.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

Smile Re: Work and travel, USA, 2007

Ovako, interesuje me pre svega preko koje agencije isao i koliko novca treba izdvojiti za to zadovoljstvo.Da li mozemo moj momak i ja otici zajedno i biti zajedno smesteni? Da li se moze raditi na zapadnoj obali? Gde si ti radio i kakva su ti iskustva u vezi sa poslom, zaradom i putovanjem? Koliko realno moze da se proputuje za tih mesec dana? Unapred hvala!!!

Početnik
    Učlanjen
    11.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

E ovako, da vas ne bih uplasio u startu odmah da vam kazem da se taj novac realno moze brzo zaraditi ($2000 ili 1600 eur, kolika je ukupna cena programa sa povratnom kartom, zahtevom za vizu i razne taxe........) za manje od dva meseca ako radis samo jedan posao.
    Ako ne zelis da radis poslednji - peti mesec, ti u sustini mozes da ides gde god zelis, pogotovo po istocnoj obali...........a ni avionske karte za zapadnu obalu nisu skupe........
    Prve godine kada sam isao za USA bio sam sa devojkom, za oboje je to bio prvi put........relativno lako smo nasli posao da budemo zajedno. Ona je radila za kasom u prodavnici a ja u nekom restoranu brze hrane........zajedno smo bili smesteni i oboje smo imali $7 na sat...........ona je posle nasla posao kao sobarica a ja sam radio na gradjevini.......u pitanju je bio severni deo NY, jezera, sume u sustini country deo Amerike.
    Oba puta sam isao preko agencije SNAP i nisam imao problema, prolaznost studenata u ambasadi im je bila izuzetno velika, i da moras biti student, apsolvent, srednjoskolac ili postdiplomac za neki od njihovih programa
    Poslednji put ažurirao/la wccm : 19.01.2007. u 16:49

Početnik
    Učlanjen
    30.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

Mozes li mi reci koliko je od prilike karta do zapadne obale?

Početnik
    Učlanjen
    11.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio M&I
    Mozes li mi reci koliko je od prilike karta do zapadne obale?
    Meni je bila povratna karta do New Yorka iz Budimpeste sa prevozom do Budimpeste iz BG, NS i SU bila 600eur, a iz NY ti imas Low Buget letove za zapadnu obalu, recimo L.A. ( round-trip) od $200......

Primećen član mica zr (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Kazite mi za one koji nisu studenti a zele da idu da rade imaju ovde porodicu i svoju kucu da li mogu dobiti vizu bez garantnog pisma i koliko bi to kostalo u tom slucaju i naravno da li bi se isplatilo ici na 6 meseci? Kolika je otprilike minimalna zarada?

Početnik
    Učlanjen
    11.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mica zr
    Kazite mi za one koji nisu studenti a zele da idu da rade imaju ovde porodicu i svoju kucu da li mogu dobiti vizu bez garantnog pisma i koliko bi to kostalo u tom slucaju i naravno da li bi se isplatilo ici na 6 meseci? Kolika je otprilike minimalna zarada?
    Za to stvarno nista ne znam..........cuo sam da je sad lakse dobiti vizu ali .............minimalna mesecna zarada je oko 1500$..........

Početnik
    Učlanjen
    17.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio wccm
    E ovako, da vas ne bih uplasio u startu odmah da vam kazem da se taj novac realno moze brzo zaraditi ($2000 ili 1600 eur, kolika je ukupna cena programa sa povratnom kartom, zahtevom za vizu i razne taxe........) za manje od dva meseca ako radis samo jedan posao.
    Ako ne zelis da radis poslednji - peti mesec, ti u sustini mozes da ides gde god zelis, pogotovo po istocnoj obali...........a ni avionske karte za zapadnu obalu nisu skupe........
    Prve godine kada sam isao za USA bio sam sa devojkom, za oboje je to bio prvi put........relativno lako smo nasli posao da budemo zajedno. Ona je radila za kasom u prodavnici a ja u nekom restoranu brze hrane........zajedno smo bili smesteni i oboje smo imali $7 na sat...........ona je posle nasla posao kao sobarica a ja sam radio na gradjevini.......u pitanju je bio severni deo NY, jezera, sume u sustini country deo Amerike.
    Oba puta sam isao preko agencije SNAP i nisam imao problema, prolaznost studenata u ambasadi im je bila izuzetno velika, i da moras biti student, apsolvent, srednjoskolac ili postdiplomac za neki od njihovih programa, ovo je br agenta preko koga sam se ja prijavio 063/550-970.
    Mozes li mi reci koliko su te na gradjevini placali po satu i koji si posao konkretno radio. Cini mi se da u ponudama agencija ne postoji ponuda poslova na gradjevini mozda zato sto se to ne smatra studentskim poslom.

Početnik
    Učlanjen
    11.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Nebojsac
    Mozes li mi reci koliko su te na gradjevini placali po satu i koji si posao konkretno radio. Cini mi se da u ponudama agencija ne postoji ponuda poslova na gradjevini mozda zato sto se to ne smatra studentskim poslom.
    Taj posao sam sam nasao, radio sam na kompletnom renoviranju kuce(veoma popularan biznis u USA).........bio sam placen 10$ na sat na crno..........posle sam radio na Menhetnu instalacije za grejanje i klime, isto sam sam nasao taj posao i isto sam bio placen.........

cao/
    zanima me da li mogu kao apsolvent sa tri ispita do kraja da se prijavim na taj program, medicina je u pitanjuu, sesta godina ili je to za mladje studente?
    hvala ti

Početnik
    Učlanjen
    11.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Od skoro to vise nije problem, drugar mi je imao dva ispita do kraja i dve godine je apsolvent i dobio je vizu letos bez ikakvog cimanja...............
    Poslednji put ažurirao/la wccm : 11.12.2006. u 21:17

Početnik
    Učlanjen
    03.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pozdrav.
    Hteo bih da te pitam za izbor grada.
    Jel preporucujes New York ili Atlantic City.

ok, ti si bio samo u NY, ali sta mislis da su prednosti jednog, a sta drugog grada?

Početnik
    Učlanjen
    11.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio metodiev
    cao/
    zanima me da li mogu kao apsolvent sa tri ispita do kraja da se prijavim na taj program, medicina je u pitanjuu, sesta godina ili je to za mladje studente?
    hvala ti
    Sada vise to nije problem za dobijanje vize...............tako da mozes da se prijavis bez razmisljanja

Početnik
    Učlanjen
    11.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio groovy
    Pozdrav.
    Hteo bih da te pitam za izbor grada.
    Jel preporucujes New York ili Atlantic City.

ok, ti si bio samo u NY, ali sta mislis da su prednosti jednog, a sta drugog grada?
    Mogu da ti pricam o Atlantic C. samo sta sam cuo o njemu, super je mesto ali sezona kratko traje.........cuo sam da je cak manje bezbedan od NY. Sto se tice NY u njemu ti nije dovoljno mesec dana da ga obidjes, 24h ludnica........ali ipak bi ti preporucio prvo da odes u neko manje mesto pa kad zavrsis sezonu ili kad imas slobodnog vremena mozes da obidjes sta hoces i to za male pare...

Početnik
    Učlanjen
    11.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Nemas jos puno vremena da se predomisljas jer ja mislim da su prijave do aprila, zato bolje pozuri ako se odlucis da ides.........

Početnik
    Učlanjen
    30.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

Zanima me da li si imao telefonski interviju, koja pitanja od prilike postavljaju i sta ako ne dobijes posao za koji si se prijavio?

Početnik
    Učlanjen
    11.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Ako mislis na intervju u agenciji, on je meni barem izgledao vise kao formalnost....nista strasno. Sto se tice poslova, ti imas pravo da apliciras na tri posla i uglavnom uvek i dobijes jedan od ta tri.........

Početnik mbuge (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Jel moze neko ko je otisao ove godine za USA da kaze kako se snasao, kakvi su utisci, kakva je situacija ove godine sa poslom,posto je dosta ljudi sada otislo...? Hvala unapred...

Aktivan član laa-laa (avatar)
    Učlanjen
    26.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Otišla je nekolicina mojih prijatelja. Kažu da je kriza za posao, nema, gužva.
    ...ne bojim se života ni ljudi, bojim se samo da me se tvoje srce ne zasiti;

Elita
    Učlanjen
    28.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    280

Posla u Americi uvek ima. U najgorem slucaju mozes u Wal-Mart, oni imaju pocetku satnicu $7 za prvu i drugu smenu i $8 za trecu smenu.

Učlanjen
    26.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Ja kažem kaku su meni rekli. Možda su oni mislili na nešto što se bolje plaća, otkud znam, niti sam išla niti bih išla.

Učlanjen
    26.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Ovo je danas izašlo u Blicu.
    A treba pogledati i ovo.

Naravno, i komentari čitalaca su interesantni. :wink:
    Poslednji put ažurirao/la laa-laa : 05.07.2007. u 00:19 Razlog: dopuna

Nov član
    Učlanjen
    30.11.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da li bi mogao da mi preporucis neke agencije koje su pouzdane ??

Slične teme

1. WORK and TRAVEL USA !
    Autor PENCA u forumu Školovanje u inostranstvu
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 18.04.2016., 13:11
  2. work&travel
    Autor AnjaNS u forumu Severna i Јužna Amerika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 10.12.2011., 18:44
  3. work&travel?
    Autor Marel u forumu Arhiva
    Odgovora: 1