Šta bi ste vi učinili da...

Mit dunavskih rusalki

Zainteresovan član
Poruka
416
Šta bi ste uradili da vam neko ubije dete?
Šta bi ste uradili da javnom tužilocu koji je korumpiran i optužnicom blaže kvalifikuje ubistvo, na primer kao ubistvo iz nehata čime kaznu ubici vašeg deteta smanjuje najmanje za pola, u startu?
Šta bi ste uradili sudiji koji je očito korumpiran i to svojim postupcima tokom pretresa ne krije?
Šta bi ste uradili advokatu ubice vašeg deteta koji je korumpirao javnog tužioca i sudiju?
Šta bi ste uradili Ministru pravde koji obeća i izdejstvuje amnestiju svim ubicama pa i vašeg deteta i o tome cinički kaže da ih to država ''časti'' za čin usvajanja ustava?
Šta bi ste uradili Predsedniku vlade koji potpiše predlog Zakona o opštoj amnestiji svijh kriminalaca, ubica, dilera droge, razbojnika i svih inih?
Šta bi ste radili poslanicima koji usvoje takav zakon?
Šta bi ste uradili Predsedniku republike koji potpiše takav zakon?
Šta bi ste uradili državi u kojoj se sve t dešava?
 
Mit dunavskih rusalki:
Šta bi ste uradili da vam neko ubije dete?
Šta bi ste uradili da javnom tužilocu koji je korumpiran i optužnicom blaže kvalifikuje ubistvo, na primer kao ubistvo iz nehata čime kaznu ubici vašeg deteta smanjuje najmanje za pola, u startu?
Šta bi ste uradili sudiji koji je očito korumpiran i to svojim postupcima tokom pretresa ne krije?
Šta bi ste uradili advokatu ubice vašeg deteta koji je korumpirao javnog tužioca i sudiju?
Šta bi ste uradili Ministru pravde koji obeća i izdejstvuje amnestiju svim ubicama pa i vašeg deteta i o tome cinički kaže da ih to država ''časti'' za čin usvajanja ustava?
Šta bi ste uradili Predsedniku vlade koji potpiše predlog Zakona o opštoj amnestiji svijh kriminalaca, ubica, dilera droge, razbojnika i svih inih?
Šta bi ste radili poslanicima koji usvoje takav zakon?
Šta bi ste uradili Predsedniku republike koji potpiše takav zakon?
Šta bi ste uradili državi u kojoj se sve t dešava?

Pitanja su strašna. :cry: Ne želim nikom da odgovara na ta pitanja. Roditelj je u stanju svašta da uradi i tu nema trezvenih i racionalnih odgovora.
 
Како ми да претпоставимо да је све ово тачно што је наведено у питањима?Да су те квалификације тачне?
Ако би смо били упознати са конкретним случајем,можда се и не би сложили са постављачем теме да је то тако.
 
jedite_kod_Joa:
Како ми да претпоставимо да је све ово тачно што је наведено у питањима?Да су те квалификације тачне?
Ако би смо били упознати са конкретним случајем,можда се и не би сложили са постављачем теме да је то тако.

ako dozvoljavas, ja bih napisala sta ja mislim o tome....
ne treba biti u velikoj dilemi po pitanju kvalifikacija....ili postavljenih pitanja.
nazalost, gore navedena pitanja, nisu razlog za dilemu niti sumnju...
ovo je samo jedan "zivi" primer....slicnih je na hiljade....znam da znas.

meni, licno, jako smeta pojava da nas nikad ne zaboli tudja nesreca i skloni smo i da je komentarisemo na ovaj ili onaj nacin....kad licno dodjemo u slicnu situaciju ili istu....vec smo zaboravili svoju malodusnost i vredja nas nepravda.........

bobana
 
bobanap:
ako dozvoljavas, ja bih napisala sta ja mislim o tome....
ne treba biti u velikoj dilemi po pitanju kvalifikacija....ili postavljenih pitanja.
nazalost, gore navedena pitanja, nisu razlog za dilemu niti sumnju...
ovo je samo jedan "zivi" primer....slicnih je na hiljade....znam da znas.

meni, licno, jako smeta pojava da nas nikad ne zaboli tudja nesreca i skloni smo i da je komentarisemo na ovaj ili onaj nacin....kad licno dodjemo u slicnu situaciju ili istu....vec smo zaboravili svoju malodusnost i vredja nas nepravda.........

bobana
Ако постоји конкретно овакав случај,онда сигурно да човек нема баш много избора сем да покуша да сам исправи неправду.Али на који начин?Да сам себе отера у грех и злочин и тако уђе у круг зла?

Мислиш да је мени свеједно ако је то тачно?Не!Као што си рекла,сваком се може догодити.

Претпостављам да то није случај само код нас.То постаје нормална појава у оваквом систему кобајаги демократије.
 
jedite_kod_Joa:
Како ми да претпоставимо да је све ово тачно што је наведено у питањима?Да су те квалификације тачне?
Ако би смо били упознати са конкретним случајем,можда се и не би сложили са постављачем теме да је то тако.

Pitanje je na mestu. Verovatno jesi, buduci da je o tome od 11.8.2004. godine pisano u svim medijima do oktobra 2005. godine. O zločinu, o posledicama, sudjenju, o kazni.
I sve je to tako. Prelistaj crnu hroniku svih pisanih medija nakon 10.8.2004. gopdine i uverićeš se u istinitost omoje tvrdnje i postavljenih pitanja onima koj su virtuelni svet zamenili stvarnim, te bežeći iz realnosti.
 

Back
Top