Fizička kultura ili sport

bravo27

Početnik
Poruka
24
Ako postoji neko ko zna razliku između fizičke kulture i sporta, a zainteresovan je da o tome na jasan i intelektualan način napiše svoje mišljenje u vidu članka, molim da mi se javi.

Naime, na svom sajtu objavljujem ovakve i slične teme na najrazličitije oblasti (sport, kultura, sociologija, umetnost,...) pod imenom autora koji ga je napisao. Ako imate neko pitanje o ovome ili želite da objavite svoja zapažanja koja smatrate vrednim ili interesantnim, izvolite predložite vaš članak.
 
Moje pitanje se odnosi na to da li neko ima znanja i
želje da napiše nešto o ovoj temi u vidu članka koji bi bio izložen na Internetu pod njegovim imenom na mom sajtu koji okuplja razna mišljenja po različitim temama.
Inače tema po mom mišljenju nije tako jednostavna, i zahteva osim samog znanja o sportu i kulturi još i određeno lično kritičko razmišljanje, barem meni tako izgleda.
 
E. bilo bi dobro da se objavi link za taj sajt. Ja sam definitivno zainteresovan, ali bih prvo morao da zavrsim celu gomilu projekata slicnog tipa, a koje sam vec zapoceo.
Konkretno, verujem da je razlika izmedju dva pojma prenaglasena i da je do njihovog razdvajanja doslo na jedan vestacki nacin i iz dosta nesrecnih razloga koji su nazalost ostavili dosta dubok trag. NO, hajde, necu da trunim ovde o tome, ako vec to nije bila namera topic-a.
 
Спорт није синоним физичкој култури и не може да замени тај појам. Основна структурна компонента спорта је селективност а физичке културе је хуманост.Изједначавати ове појмове било би највулганије насиље. Проф. др Сава Иванић.
 
Физичка култура или спорт је кључна дилема наше стварности.Веома је сложена и није лако на њу одговорити.Ја сам се усудио да то покушам. Због сложености проблематике, одлучио сам се да тему обрадим у три дела: Свеобухватно и концизно, коју сам вам послао а Ви сте је објавили 17. 5. 2о14. У међувремену, обрадио сам појам Физичка култура по свим правилима научно истраживачког рада са јасним акцентом да физичка култура и спорт нису синоними и то не могу бити. Рад је завршен и могу Вам га послати. Сада радим на појму Спорт, истим методом и истом намером. С дужним поштовањем, аутор Проф.др Сава Иванић.
 

Back
Top