Fizička kultura ili sport
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Fizička kultura ili sport

Početnik
    Učlanjen
    19.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Fizička kultura ili sport

Ako postoji neko ko zna razliku između fizičke kulture i sporta, a zainteresovan je da o tome na jasan i intelektualan način napiše svoje mišljenje u vidu članka, molim da mi se javi.

Naime, na svom sajtu objavljujem ovakve i slične teme na najrazličitije oblasti (sport, kultura, sociologija, umetnost,...) pod imenom autora koji ga je napisao. Ako imate neko pitanje o ovome ili želite da objavite svoja zapažanja koja smatrate vrednim ili interesantnim, izvolite predložite vaš članak.

Početnik
    Učlanjen
    28.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Razlika izmedju ova fizicke kulture i sporta je cilje rada . U sportu je to rezultat a u fizickoj kulturi - sama rec kaze kultura tela i duha !!

Početnik
    Učlanjen
    19.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano članak

Moje pitanje se odnosi na to da li neko ima znanja i
    želje da napiše nešto o ovoj temi u vidu članka koji bi bio izložen na Internetu pod njegovim imenom na mom sajtu koji okuplja razna mišljenja po različitim temama.
    Inače tema po mom mišljenju nije tako jednostavna, i zahteva osim samog znanja o sportu i kulturi još i određeno lično kritičko razmišljanje, barem meni tako izgleda.

hetman
    Guest

Podrazumevano

E. bilo bi dobro da se objavi link za taj sajt. Ja sam definitivno zainteresovan, ali bih prvo morao da zavrsim celu gomilu projekata slicnog tipa, a koje sam vec zapoceo.
    Konkretno, verujem da je razlika izmedju dva pojma prenaglasena i da je do njihovog razdvajanja doslo na jedan vestacki nacin i iz dosta nesrecnih razloga koji su nazalost ostavili dosta dubok trag. NO, hajde, necu da trunim ovde o tome, ako vec to nije bila namera topic-a.

Početnik
    Učlanjen
    17.05.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Fizička kultura ili sport

Спорт није синоним физичкој култури и не може да замени тај појам. Основна структурна компонента спорта је селективност а физичке културе је хуманост.Изједначавати ове појмове било би највулганије насиље. Проф. др Сава Иванић.

Početnik
    Učlanjen
    17.05.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Физичка култура или спорт је кључна дилема наше стварности.Веома је сложена и није лако на њу одговорити.Ја сам се усудио да то покушам. Због сложености проблематике, одлучио сам се да тему обрадим у три дела: Свеобухватно и концизно, коју сам вам послао а Ви сте је објавили 17. 5. 2о14. У међувремену, обрадио сам појам Физичка култура по свим правилима научно истраживачког рада са јасним акцентом да физичка култура и спорт нису синоними и то не могу бити. Рад је завршен и могу Вам га послати. Сада радим на појму Спорт, истим методом и истом намером. С дужним поштовањем, аутор Проф.др Сава Иванић.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.08.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    12

Ovo nije neka z...?

Slične teme

1. Fizicka pripremljenost ?
    Autor Sobinac 6 u forumu Košarka