Posjet Beogradu

Castelmuschio

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
159
Posjetio bi Beograd ... pa me zanima da li moze neko da mi preporuci : gdje i kako pronaci smjestaj ( npr. privatni iznajmljivaci ) , gdje dobro jesti i gdje se dobro provesti i kakve su cijene kod vas ? :roll:
 
Neznam koja su tvoja interesovanja i koliko imas godina .Klasika su splavovi, Skadarlija, Terazije, Knez Mihajlova, bezbroj klubova, mozda neki striptiz bar? `Oliver` u Bulevaru ako mislis da bludnicish a da te ne oderu preterano :twisted:
Inace, Beograd je postao prava metropola, lep i skup.
Nemoj da se `hvalis` sa naglaskom u taxi-ju i to ce biti jedino sto je jeftino. ;)

Trenutno vlada uzasan saobracajni kolaps zbog obimnih radova pa ti preporucujem da malo odlozis posetu.
Dodji u svakom slucaju se neces pokajati...

Pozz
 
DjuraMornar:
Beograd skup??
Pa ako je igde jeftino to je u BGD-u ......naravno ,uvek moze da se sedne negde gde odvaljuju od cena....
heh e to sam i ja mislila do pre 2 godine kada sam takvim stavom ubedila neke prijatelje iz inostranstva da dodju... i pita mene likusha ako ostaje nedelju dana koliko joj para treba... ja kazem da ako uspe da potroshi 100 evra ona je genije /pritom ja sam je svuda vodala, a to definitivno nisu bila skupa mesta, a nije nishta kupovala od stvari i tako toga, znachi troshkovi praktichno nikakvi/ i sve spiska!!! kad se saberesh i oduzmesh beograd nije nimalo jeftin veruj mi! pa i u najvetjim rupama gde ja izlazim ne prolazim bash bez 400-500 din za veche, a to ne da nije malo... jeftino je poredetji sa londonom npr, ali to se ne da porediti...
 
Ne znam....veruj mi ,u BGD-u sam maltene svaka 3,4 meseca....
Hrana je jako jeftina , pice je standardno...ko i svugde ( u ovim nasim regionima) ,taxi je smesno jeftin , hostel Tis ...o kome sam vec govorila a koji je prva liga i sasvim korektan negde oko 14E ( toga u svetu nerma nigde ...B&B ispod 40-60e tesko moze da se nadje bilo gde vani ....) krpice su jeftinije jer je izbor veci....itd itd...
E sad opet ponavljam,uvek se moze naleteti na neku skupllju varijantu ili Beo taxi :O) (jel jos uvek voze bez taximetra ? ;O)
( Sta god radili ne sedajte u taxi kod autobuske ili zeleznicke stanice-odrace vas!)

E sad moguce da se dosta love potrosi na izlaske nocu po tim klubovima u koje ja licno ne zalazim...vise mi prija nesto tipa Krojaca npr....

Sve u svemu i dalje mislim da BGD generalno nije skup .....ali kao svaki veliki grad on ti jednostavno mami pare iz dzepa da to ni ne primetis...;)
 
pa znash kako, zavisi odakle dolazish... slovencima je prilichno smeshno ono shto ja nazivam skupim npr... a da ne pricham o englezima... ali cene u beogradu su slichne cenama u budimpeshti, parizu, maridu, italiji, grchkoj... a standardi tih zemalja su daleko iznad nasheg... njima tje ovo biti ok... ali kad ja iz bg odem bilo gde drugde unutar srbije, e to su smeshne cene... mislimda se napije i najede chetvoro odraslih ljudi za 500 dinara?!?!?! zato kazem da beograd nije jeftin...

mada evo sad pogledah da lik koji je postavio cenu dolazi iz hrvatske... hrvati uvek kazu da su im cene ovde smeshne...
 
Jao bre ti mora da se salis...kakav Pariz ,Italija ?Jel ti znas kako je tamo skupo???
Nema sendvica u Parizu ispod 5E ....u BGD-u barem mozews da pojedes pljeskavicu sa kajmakom za 1.5E ( a negde i jeftinije)....U Italiji je espresso 2.5 E-3 pa i do 5 ako hoces da sednes...
Ma bre BGD je zakon....burek 50centi ....zu -zu 1e 300g....:):):)

U Budimpesti nisam bila....ali u ovim ostalim gradovima po Evropi ,mahom jesam,veruj mi to su cene nebu pod oblake...
 
Vrlo zanimljiva diskusija ! Posto bih dosao sa suprugom , mozete li mi reci gdje da kupi krpice i druge stvari sto zene najvise zanima ( pretpostavljam da su jeftinije nego u Hrvatskoj ili Italiji ) . Koliko prosjecno kosta hrana ( ona prava domaca u prijatnom ugodjaju ... nikakvi eksluzivni ili egzoticni restorani ) i pice ? Npr. u Rijeci je porcija cevapa ( osrednje kvalitete i velicine porcije ) 4 E , coca-cola 1,3 E , pivo 1,6 E , burek 1,3 E , pizza 3,5 E , jednokratna karta za gradski bus 1 E , kutija Ronhill cigareta 1,9 E ....
Unaprijed hvala na korisnim informacijama ,

Pozdrav Castel
 
Krpice ...hm...to ti je svugde isto....i u Italiji sam bila prijatno iznenadjena kada sam videla da u recimo Firenci na otvorenim standovima u centru ,moze svasta da se nadje...od sareno pletenih poncoa do koznih torbicica ....po jako jako povoljnim cenama....
E isto ti je i u BGD-u ako tu robu kupujes na ulici a ne po firmiranim buticima koji su svugde skuplji.
Na ove standove ces naici svugde....i na pocetku Knez Mihailove...videces sa leve strane kada se spustas ka Zelenjaku...pa po Bulevaru ( mada ih ima manje ili uopste ne vise )....pa recimo gde bih ja uvek otisla da vidim sta ima to je jedna mala radnjica mislim da je u Palmoticevoj ,koja se zove "SLIC".....tu se mogu nadji jako zanimljive stvari ovdasnjih dizajnera mladje generacije...od cipela ,preko nakida do odece... Malo je skuplje...

Sto se hrane tice.....ja najvise volim da zapalim za Pancevo i odem do "Sarana",to je jedna mala sarmantna kafanica, pored reke, sa fenomenalnom hranom...cene su poput tih koje si naveo.Tu mozes da pojedes najbolju riblju corbu ikada!
Picu mozes jako jeftino da pojedes u Kolarcu koji je u centru ,ako odes u toku dana ....za nekih smesnih 2 E mislim....

Ako se setim jos necega javljam...
 
dakle, toplo preporu;ujem union htl u centru grada. no'enje po osobi 3900 dinara. malo manje od 50 evra.ali u centru je pristojan hotel.

http://www.hotelunionbelgrade.com/default.aspx
ja moje kolege iz inostranstva smeštam tamo,oduševljeni su,jer kada sabereš sav taxi od jeftinog smeštaja do centra...to je to;)
inače..bgd je najskuplji grad kad je garderoba u pitanju!
danas sam bila u šopingu...i odlučila da se organizujem i odem na dan u evropu:lol:i da se obučem ko čovek+avio karta i 1.noćenje...jeftinije nego u bgd.
užas.
takođe preporučujem "dačo" srpska kuhinja,za romantiku npr slava u lole ribara, oops svetogorska..
za gledanje bgd lepotica, meni omiljena ipanema,
za krkanje do nesvesti za pristojnu lovu pastuv na hipodromu.
aaa sinđelić;)
i tako...
dobro došli:)
 
Zasto bi isao u Hotel kad mozes i u Hostel a isto ti....veruj mi...samo sto je Hostel za n4kih 40/50E jeftiniji...Onaj Tis o kome sam pricala ...je sasvim ok...do grada od njega cak mozes i peske da se spustis ako volis setnjicu Bulevarom....
U sobama nema TV-a ,ali za to neces imati ni vremena...imas na raspolaganju net 24h free...lepu kuhinjicu dole u predvorju gde mozes sebi nesto da spremis,skuvas caj,kafu....ma cakum-pakum...Hostel je mali pa nema guzve...jednostavno jako prijatno mesto....
Pozzz
 
DjuraMornar:
Zasto bi isao u Hotel kad mozes i u Hostel a isto ti....veruj mi...samo sto je Hostel za n4kih 40/50E jeftiniji...Onaj Tis o kome sam pricala ...je sasvim ok...do grada od njega cak mozes i peske da se spustis ako volis setnjicu Bulevarom....
U sobama nema TV-a ,ali za to neces imati ni vremena...imas na raspolaganju net 24h free...lepu kuhinjicu dole u predvorju gde mozes sebi nesto da spremis,skuvas caj,kafu....ma cakum-pakum...Hostel je mali pa nema guzve...jednostavno jako prijatno mesto....
Pozzz

Pogledao sam malo sajt od tog hostela ... medjutim , to mi izgleda vise kao za nekog ko je u prolazu ( zajednicki toalet i kuhinjica ... ) ! Dvokrevetna soba kosta 29,40 EUR ... za nocenje . Mislim da je hotel ipak prihvatljiviji , jer razlika od desetak-petnaestak EUR po danu za prosjecan hotel i nije neki problem ( naravno , ne mislim da odsjedam u hotelu ekstra klase ) .
U svakom slucaju, hvala na komentaru !
Poz.
 

Back
Top