Posjet Beogradu

Da,to je tacno da se deli toalet,ali nemaju samo jedan toalet i kupatilo a Hostel je mali .Kada smo mi bili nismo nikoga sreli ni u hodniku a nismo imali problem ni kod "kupatila"....OK....ja kapiram da tebi nesto drugo malo vise odgovara...Pozzz;)
 
Castelmuschio:
Vrlo zanimljiva diskusija ! Posto bih dosao sa suprugom , mozete li mi reci gdje da kupi krpice i druge stvari sto zene najvise zanima ( pretpostavljam da su jeftinije nego u Hrvatskoj ili Italiji ) . Koliko prosjecno kosta hrana ( ona prava domaca u prijatnom ugodjaju ... nikakvi eksluzivni ili egzoticni restorani ) i pice ? Npr. u Rijeci je porcija cevapa ( osrednje kvalitete i velicine porcije ) 4 E , coca-cola 1,3 E , pivo 1,6 E , burek 1,3 E , pizza 3,5 E , jednokratna karta za gradski bus 1 E , kutija Ronhill cigareta 1,9 E ....
Unaprijed hvala na korisnim informacijama ,

Pozdrav Castel
Žao mi je što, kao neko ko se sjajno proveo u Rijeci, ne mogu više da pomognem u vezi sa smeštajem - ali, upotpunio bih spisak pristojnih hotela sa Palaceom i Majesticom. Nemam predstavu kakve su im cene, ali to su hoteli sa slabe **** i klopa je tamo sasvim pristojna. Takođe bi valjalo raspitati se i o potpuno novom hotelu In na Novom Beogradu (****). Možda je najbolje videti telefonom, jer su websajtovi uglavnom neažurni (osim Hyatta :) ), a svi se oni mogu pronaći na www.webstrane.com.

Što se tice ovih navedenih cena, porcija roštilja na nekom jeftinijem mestu je isto oko 4€ (ali je količina uglavnom ogromna), coca-cola je oko 1,1€, pivo ume da bude i nešto manje od toga, dobre pizze koštaju oko 5-6€ (mada na kioscima ima za manje), gradski prevoz je 0,3€, cigarete oko 1€.

Kada je u pitanju roštilj, i ostala "domaća" hrana, preporučujem restoran Čubura, u gradić Pejtonu, iznad Slavije - mesto je rupčaga, uvek je gužva, ali je hrana prvoklasna, jeftina i ima je mnooogo. Pridružujem se preporuci za Guli u Skadarliji (italijanski), a poseban šmek ima i Reka (u Zemunu). Još jedan dobar italijanski restoran je Košava (u ul. Kralja Petra), kao i Que Pasa (ista ulica), koja više nije nedostižno skupa kao što je bila (jelo i piće oko 10-15€ po osobi)... uveče svira live latino muzika. Meni je simpatičan i kvazi-meksički restoran Burrito (u zgradi Inexa, 27. marta). Jeste da više ima restorana internacionalne kuhinje u spisku, ali kada si u Beogradu, onda ne ideš baš uvek na "domaća" mesta, a ponoviću - kada je u pitanju srpska hrana, meni je Čubura neprikosnovena.

Konačno, što se tiče krpica, moram da pomenem i čuveni kineski tržni centar u bloku 70 koji je prepun bofl robe, ali često se mogu naći sjajne stvari za smešno malo novaca. Nije loš izbor za avanturiste koji ne pate od brendova :) Naravno, centar je prepun različitih prodavnica koje postoje svuda, tipa Zara, Springfield, Nike, Lacoste, itd.

I za kraj, ne znam kojim ste prevoznim sredstvom planirali za BG, ali ukoliko je to auto, čini mi se da bih mogao da tvrdim da se nikome sa HR tablicama ovde neće ništa dogoditi. Do sada nije bilo nikakvih incidenata (osim sa jednim hrvatskim diplomatom, ali on je imao BG-CD tablice, tako da nije to u pitanju) i kola sa hrvatskim tablicama su prilično česta u Beogradu. Putarina u Srbiji dođe kao kusur posle one za RI-ZG i ZG-Bajakovo. Od granice je oko sat vremena vožnje do Beograda, pazite na ograničenje brzine, policija voli da ga sprovodi ;)
 
Castelmuschio:
Vrlo zanimljiva diskusija ! Posto bih dosao sa suprugom , mozete li mi reci gdje da kupi krpice i druge stvari sto zene najvise zanima ( pretpostavljam da su jeftinije nego u Hrvatskoj ili Italiji ) . Koliko prosjecno kosta hrana ( ona prava domaca u prijatnom ugodjaju ... nikakvi eksluzivni ili egzoticni restorani ) i pice ? Npr. u Rijeci je porcija cevapa ( osrednje kvalitete i velicine porcije ) 4 E , coca-cola 1,3 E , pivo 1,6 E , burek 1,3 E , pizza 3,5 E , jednokratna karta za gradski bus 1 E , kutija Ronhill cigareta 1,9 E ....
Unaprijed hvala na korisnim informacijama ,

Pozdrav Castel

Skoro sam bila u Zagrebu i iznenadila sam se jeftinijim krpicama nego kod nas, sad mozda sam imala srece pa naletela na neko snizenje, mada srece po tom pitanju obicno nemam, a i nije sezona snizenja...Konkretno govorim za Miss Sixty, Benetton, Killer Loop.
 
luckastalutkica:
Nama je rekla uciteljica, i ja sam to zapamtila, ako zelimo da razgledamo Beograd, treba da udjemo u tramvaj broj 9, tako moze najvise da se vidi.
Verovatno si mislila na tramvaj br. 2, on kruži oko centra. Mada mislim da je za razgledanje grada najbolje videti u Turističkoj organizaciji Beograda, oni imaju ture autobusom po vrlo pristupačnoj ceni, a imaju i drugih zanimljivih ponuda.
 

Back
Top