Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ti si, Cicak najhrabrija kukavica koju ja znam! Jesi li luda, zeno, pa svako bi se tako osecao u tvojoj kozi. Sta te sve nije snaslo, ti se odlicno drzis. Samo kad posustanes reci sebi da ti to mozes, da jednom mora proci. I pisi nama, jadaj se pa cemo svi da te tesimo. I pored svih muka, ti si najsrecnija devojka na svetu, zar ne? A jos imas i kajmak sa Zlatibora, njam!
Ne daj se, jos malo pa ces biti debela...
Ljubim! :cool:
 
Cicak mila neznam sta da ti kazem, pocev od toga da tvoje telo vise nece biti kao ranije bice drugacije, mozda ces neceg imati manje a neceg vise i koju striju vise, ali svi znamo zarad cega je to, a stomacic tek ce sad da krene da pupi. Sad se sve menja i jos ce se menjati, ne zali za promenama, jer onog trenutka kada si odlucila da krenes u borbu za potomstvom tvoj zivot vise nije isti, tek ce se okrenuti za 90 stepeni kad se rodi bebica.
 
Drage moje....
ja sam evo prvi put ovde kod vas na stanici i citajuci vase postove,pozelela sam da vam se javim i malo pomognem jer sam i ja bila jedna od onih koja je radila VTO.
E vo sad sam vec u 22 nedelji,i super mi je ,kao da nisam trudna.Isla sam direktno na Vto bez inseminacija...i tih stvari,jer je sve ostalo zaobilazenje.
Ja sam VTO radila 2 puta,i to u dva meseca,jednu za drugom.Pila sam tableta,da nisam mogla da pamtim,nekad dnevno i po 15,pa sam morala da pisem na papir kad koju treba popiti.
Sad pijem samo eutyrox,vitamine i naravno magnezijum koji je jako bitan u trudnoci.Tako da svim zenama preporucujem Mg.koji je jako bitan za razlicite funkcije u org.
a takodje je dobar za normalnu stolicu, bez ikakvih problema i bolova. Ima ga u apotekama za trudnice,sumece tablete i pije se 300 mg dnevno.
Eto nadam se da ce nekom ovaj moj post pomoci,i ako nekog nesto zanima jos ,tu sam da vam pomognem koliko mogu,i koliko znam.

Dobro dosla Dakym. Cestitke na uspesnoj Vto. Gde si radila vto? U kojoj klinici?
 
samo info za one koji treba da eventualno urade kariotipizaciju iz periferne krvi, u Bg, u jednoj od najpoznatijih laboratorija kosta 14hilj, a par ulica dalje u specijalizovanoj genetskoj laboratoriji 7hilj. Razlika u ceni, sitnica, samo duplo!!! Cisto da znate da se dobro raspitate ako nekome bude trebalo:ok:
cmokic
 
samo info za one koji treba da eventualno urade kariotipizaciju iz periferne krvi, u Bg, u jednoj od najpoznatijih laboratorija kosta 14hilj, a par ulica dalje u specijalizovanoj genetskoj laboratoriji 7hilj. Razlika u ceni, sitnica, samo duplo!!! Cisto da znate da se dobro raspitate ako nekome bude trebalo:ok:
cmokic
Covece, ne mogu da verujem! Koja razlika!!!! Stvarno nemam reci.
 
devojke, ja juče obavila expertni UZ!!!! sve je super, dr je prezadovoljna, beba je živahna, videli smo sve prstiće, želudac, srculence :heart:, kičmu, baš sve..... :klap: juče sam vadila i krv za dabl, pa će mi danas popodne, odnosno sutra javiti kakvi su rezultati i da li ima potrebe za ac!!!!
 
Drage moje....
ja sam evo prvi put ovde kod vas na stanici i citajuci vase postove,pozelela sam da vam se javim i malo pomognem jer sam i ja bila jedna od onih koja je radila VTO.
E vo sad sam vec u 22 nedelji,i super mi je ,kao da nisam trudna.Isla sam direktno na Vto bez inseminacija...i tih stvari,jer je sve ostalo zaobilazenje.
Ja sam VTO radila 2 puta,i to u dva meseca,jednu za drugom.Pila sam tableta,da nisam mogla da pamtim,nekad dnevno i po 15,pa sam morala da pisem na papir kad koju treba popiti.
Sad pijem samo eutyrox,vitamine i naravno magnezijum koji je jako bitan u trudnoci.Tako da svim zenama preporucujem Mg.koji je jako bitan za razlicite funkcije u org.
a takodje je dobar za normalnu stolicu, bez ikakvih problema i bolova. Ima ga u apotekama za trudnice,sumece tablete i pije se 300 mg dnevno.
Eto nadam se da ce nekom ovaj moj post pomoci,i ako nekog nesto zanima jos ,tu sam da vam pomognem koliko mogu,i koliko znam.

Hvala, Dakym i dobrodosla!
Sad nas, naravno, svasta zanima...
Vidim, pijes eutyrox, kao i ja (subklinicka hipotir.). Mrvinica ti je vec postavila neka pitanja, a mene zanima kako si radila dva ciklusa zaredom? Verovatno taj drugi nije bio agresivan? Ili su ti zamrzli embrione? Ako te ne mrzi, pisi nam malo o tome, mnogo ce nam znaciti.
I veliki pozdrav tvom stomacicu! Da lepo raste!
 
Poslednja izmena:
Hvala, Dakym i dobrodosla!
Sad nas, naravno, svasta zanima...
Vidim, pijes eutyrox, kao i ja (subklinicka hipotir.). Mrvinica ti je vec postavila neka pitanja, a mene zanima kako si radila dva ciklusa zaredom? Verovatno taj drugi nije bio agresivan? Ili su ti zamrzli embrione? Ako te ne mrzi, pisi nam malo o tome, mnogo ce nam znaciti.
I veliki pozdrav tvom stomacicu! Da lepo raste!

devojke, ja juče obavila expertni UZ!!!! sve je super, dr je prezadovoljna, beba je živahna, videli smo sve prstiće, želudac, srculence :heart:, kičmu, baš sve..... :klap: juče sam vadila i krv za dabl, pa će mi danas popodne, odnosno sutra javiti kakvi su rezultati i da li ima potrebe za ac!!!!

Hej, Cvrle, to su divne vesti! Bravo za male slatke prstice!
 
devojke, ja juče obavila expertni UZ!!!! sve je super, dr je prezadovoljna, beba je živahna, videli smo sve prstiće, želudac, srculence :heart:, kičmu, baš sve..... :klap: juče sam vadila i krv za dabl, pa će mi danas popodne, odnosno sutra javiti kakvi su rezultati i da li ima potrebe za ac!!!!
Pa to je sjajno cvrle! Bas mi je drago!

Ja sl.nedelje ulazim u 12 nedelju, i tad bi trebala odraditi expertni. To je obican uz jel da? Jel rade vaginalni ili redovni?
Znam da uz njega ide i analiza krvi, al sam ja mislila da moram ranije da izvadim krv, pa da sa tim rezultatima idem na expertni?

Cvrle, ti i ja smo onda bas blizu?
Kad je tebi radjen ET?

Pozzz...
 
čičak, meni je ET rađen 02.06. ja sam danas ušla u 14. nedelju. expertni UZ je isti kao i običan, samo dr detaljnije pregleda.... meni je radila i vaginalni pregled, pa pošto je glavica bila daleko, onda je radila preko stomaka.... ja sam isto mislila da prvo vadim krv, ali ne... prvo odradiš expertni i sa tim nalazima odlaziš u laboratoriju, gde unose rezultate sa expertnog, rade analizu krvi i na osnovu toga izdaju rezultate..... moja dr je bila na godišnjem, pa sam zato tek sad radila EUZ, pošto je i na prethodnim pregledima bilo sve ok. inače se radi između 12. i 14. nedelje....
 
Dobro dosla Dakym. Cestitke na uspesnoj Vto. Gde si radila vto? U kojoj klinici?

Ja zivim u Becu i ovde sam radila Vto.I hvala bogu eto iz drugog puta je uspelo. Prvi put valjda nije bila dovoljno jaka stimulacija,pa tako da najverovatnije nisu bile dovoljno dobre jajne stanice,jer cak nisu mogli ni da ih zamrznu.Ovde uglavnom vracaju dve,i meni su oba puta isto toliko vratili.Tako da je jedno otislo,ali drugo je ok,hvala bogu. Ali sam na pocetku imala tri puta obilna krvarenja...i neki braon iscedak koji me je dugo pratio...a niko nije znao od cega je. I veoma je bitno da je zena samouverena da ce uspeti.Ja sam cak i sama isla na transver embriona,jer je moj muz radio...a ja nemam bas nikog svog ovde.I mogu vam reci da sam do cetvrtog meseca prosla 6 doktora....
Ali sad sam :D
 
čičak, meni je ET rađen 02.06. ja sam danas ušla u 14. nedelju. expertni UZ je isti kao i običan, samo dr detaljnije pregleda.... meni je radila i vaginalni pregled, pa pošto je glavica bila daleko, onda je radila preko stomaka.... ja sam isto mislila da prvo vadim krv, ali ne... prvo odradiš expertni i sa tim nalazima odlaziš u laboratoriju, gde unose rezultate sa expertnog, rade analizu krvi i na osnovu toga izdaju rezultate..... moja dr je bila na godišnjem, pa sam zato tek sad radila EUZ, pošto je i na prethodnim pregledima bilo sve ok. inače se radi između 12. i 14. nedelje....
Meni je 01.07. I danas ulazim u 11.nedelju.
Jesi radila kod drzavnog ili kod privatnika?
Ja cu ici privatno kod nekog, a ne verujem da oni imaju laboratoriju, valjda u priv.lab to znaju to da rade?

Sto sam ja pogubljena... Aha...
Joj zene,meni je nesto ispupceniji stomak sa desne strane,do sada je bio simetrican.Blizanci.21.nedelja

pa izgurala ti beba neki organ... Ne brini se... Ili se ona namestila tako...

Tako sam ja jedan dan pocela da placem, pojavilo mi se nesto tvrdo, ispupceno sa desne strane... Posle kad sam otisla kod dr.ona kaze to je normalno, jajnici su uvecani i pritisnu neki organ pa on iskoci, ili sami oni... To mi se sad desava svaki dan, vise puta na vise mesta, zavisi na kojoj strani lezim... Izgleda odvratno...
A zna i da iskoci ako je debelo crevo puno ili besika... Pa kad ispraznis nestane...
Ma uzas zivi...

Lepo ja kazem mojima, ja sam za cirkus, kao nakaza... Da naplacuju ulaznice, zaradili bi silnu lovu... Ahaha...


Samo se opusti padar. Ako se bas bojis, nazovi lekara, pitaj, objasni mu gde i sta se nalazi... Ali ja sam ubedjena da ti je to od ovoga, videces...
Moja drugarica nosi trojke, iako je mala trudnoca kao i moja, i ona je imala hiper(srecom mnogo blazi) i ima isto to...


Pozzz...
 
Hvala, Dakym i dobrodosla!
Sad nas, naravno, svasta zanima...
Vidim, pijes eutyrox, kao i ja (subklinicka hipotir.). Mrvinica ti je vec postavila neka pitanja, a mene zanima kako si radila dva ciklusa zaredom? Verovatno taj drugi nije bio agresivan? Ili su ti zamrzli embrione? Ako te ne mrzi, pisi nam malo o tome, mnogo ce nam znaciti.
I veliki pozdrav tvom stomacicu! Da lepo raste!

hvala Samma na dobrodoslici...
kazu treba da se odmara posle jednog ciklusa,a ja sam imala bas dva.I to jedan u martu,a drugi u aprilu.Pisala sam vec da prvi nije uspeo zato sto je stimulacija bila slaba,tako da jajne stanice nisu bile dobre.Vratili su mi dve,a ostale nisu mogle da se zamrznu jer nisu bile dovoljno dobre.Posle dve sedmice sam imala mens.i treci dan od mens.pocela sam ponovo sa stimulacijom.I to sa duplo jacom nego prvom.A takodje sam tad i bila u pokretu(Srbija,Makedonija..)i samoj sebi davala inekcije ali ovog puta u rame.I dobila sam 10 jako dobrih stanica.Opet su mi vratili dve.Posle neke dve sedmice prokrvarim,i mislila sam nema pojma.I tako nisam znala da sam u drugom stanju nekih 5-6 sedmica.Radila ko konj na poslu i bas nisam pazila.I onda kad sam otisla na redovni pregled kod mog gin.i on mi rekao da sam u drugom stanju.Zaboravila sam da kazem da sam redovno pila kompleks vitamina,koje i danas koristim,samo sto su posle 13.nedelje sa dodatkom jedne Omega 3 kapsule.
Termin mi je 01.01
 
čičak, privatno sam išla na expertni UZ, kod dr koja mi je vodila ceo postupak VTO od početka.... nekako u nju imam najviše poverenja....

tako je najbolje. I ja bi tako da je sve bilo ok. Ali nazalost ja sam izgubila poverenje lekara posle ovoga, i daleko mi je, da se u ovakvom stanju klatim do bg i nazad... Posle 2 dana ne mogu ustati...

Cula sam da je dr.Vejnovic dobar u NS-u, mozda cu kod njega, videcu.
Ne znam jel smemo pisati o tome ovde, ali ako neko ima iskustva sa njim, volela bi cuti.

Pozzz...


I da vas pitam, trudnice moje, lepotice...
Kako se osecate ovih dana?
Jel imate neke tegobe?

Meni od juce uzas, ne znam jel od vremena, ali sam bas lose... Jos me juce nagovorili da izadjem 5 min popodne, kad se nisam onesvestila, kakva sparina...
Danas me steze i boli u predelu grudi...
 
Čičak to ti je od vrućine,ja izađem napolje oko 20h,što i tebi preporučujem.I ja jedva dišem,kao na škrge a klima non stop radi.Dr Vejnović je dobar stručnjak ali je skup,ako budeš išla kod njega na kontrole redovno onda ćeš imati privilegije u porodilištu.Matorka ide kod njega.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top